Художник, який писав з натури баталії на Грушевського, показав готову картину

На барикадах вулиці Грушевського в Києві всіх вразив художник, який, не зважаючи на вибухи шумових гранат, "коктейлі Молотова" і їдкий дим палаючих шин, писав з натури картину, стоячи біля колонади стадіону "Динамо". Активісти прозвали його київським Верещагіним на честь відомого художника-баталіста. «Знайшли» сміливця кореспонденти газети «Сегодня». Ним виявився киянин Максим Вегера, живописець-самоучка, якому 29 років.

Художник розповів, що не зміг всидіти вдома, хоча в протестних акціях участі не бере.

"Я залишався осторонь від подій на Грушевського, оскільки, по суті своїй неагресивний чоловік. Приїхав в центр з товаришем, теж художником. І мене захлиснули емоції. Були двоякі почуття. З одного боку, радісно, що люди перестали бути рабами. Але з іншого - сумно, що їм доводиться проливати кров. Страху писати там картину не було. Мені захотілося зберегти цей момент, з собою був мольберт, пензлики і фарби. Вибрав позицію біля стадіону "Динамо" і почав малювати", - пояснює художник.

Каже , що працював швидко, почав о 9:30 ранку і до 15:00 картина була готова: вид на барикаду, з димом і людьми.

"Про безпеку я не думав. Навколо вибухали гранати, бігали і кричали мітингувальники, горіли шини. Але я занурився в роботу, був справжній кураж! Лише зрідка відповідав на запитання протестувальників. Вони цікавилися: чи не потрібна допомога? Якийсь хлопець у касці жартома попросив написати його портрет: "Малюй, художник! Це наша історія!". У перервах я грів руки і пив каву", - розповідає художник.

http://gazeta.ua