Львівська інтелігенція не хоче нав'язувати донеччанам або кримчанам галицький спосіб життя

Інтелігенція Львова вимагає від центральної влади проводити зважену культурну і мовну політику і не допустити дискредитації людей за мовною або територіальною ознакою. Про це йдеться у зверненні до Верховної Ради та уряду, яку підписали відомі громадські діячі, вчені, письменники та журналісти Львова, в тому числі син головнокомандувача УПА Юрій Шухевич, професор Іван Вакарчук, письменники Ігор Калинців і Роман Іваничук, дисидент і проректор Українського католицького університету Мирослав Маринович, культуролог Тарас Возняк, проректор Львівського національного університету імені Івана Франка Звенислава Калинець, журналіст Антон Борковський.

"Ми вимагаємо від Верховної Ради, новопризначених членів уряду і в.о. президента України проводити зважену культурну і мовну політику. Тисячі жителів сходу і півдня України дезорієнтовані і не розуміють, що відбувається, оскільки чують тільки московську пропаганду. Ми маємо шанс побудувати нову, чесну і справедливу Україну і зберегти її територіальну цілісність. Але ми не повинні нав'язувати донеччанам або кримчанам галицький спосіб життя. На Майдані пліч-о-пліч з українцями стояли росіяни, поляки, білоруси, вірмени, євреї, грузини, татари та інші. Всіх їх єднала щира любов до України і ненависть до тиранії. І за це вони заплатили страшну ціну - ціну власної крові", - йдеться у зверненні. Його автори вказують, що потрібно "поважати культурні і мовні потреби мешканців сходу та півдня, щоб вони не відчували себе чужими в Україні".

"Ми повинні продемонструвати принципово нову якість України, яка не буде штучно ділити своїх громадян на різні сорти. І ми закликаємо не дозволити політичним маргіналам спекулювати на крові і намагатися знищити територіальну цілісність нашої держави", - йдеться в документі.

Джерело: fakty.ictv.ua