Як Держкомтелерадіо відзначить ювілей Шевченка?

До ювілею Тараса Шевченка створили радіофільм «За залізними стовпами» з циклу «І я таки жив», де роль Кобзаря виконує Євген Нищук. Також до 200-річчя Кобзаря вийде проект «Літературні читання. Щоденник Тараса Шевченка», у рамках якого можна почути повний переклад Шевченкового «Журналу». Ще великий гала-концерт «Нова пісенна Шевченкіана» за участі академічного симфонічного оркестру Українського радіо і таких музикантів:  «Піккардійська Терція», «Тарасова Ніч», тріо «Умань», Сестри Тельнюк, Орест Криса, Юлія Рома, Леся Горова та інші. Тепер детальніше про кожен проект Державного комітету телебачення і радіомовлення:

«За залізними стовпами»

У день 200-річного ювілею від дня народження Тараса Шевченка, 9-го березня, в ефірі Першої програми Українського радіо відбудеться прем'єра фільму «За залізними стовпами» з циклу «І я таки жив».

Автор сценарію – Олександр Денисенко, режисер-постановник - Неля Даниленко. У створенні радіофільму брали участь народні артисти України Наталя Сумська, Ірина Дорошенко, Лесь Задніпровський, Олексій Богданович, заслужені артисти Василь Лобода, Олег Комаров.

У ролі Тараса Шевченка - заслужений артист України Євген Нищук, а  Тараса в дитинстві зіграв Назарій Крижанівський.

Цикл вміщуватиме кілька повнометражних радіофільмів, які у новому, несподіваному ракурсі висвітлюватимуть відомі сторінки життя і творчості Кобзаря.

Також  будуть розкриті маловідомі та зовсім нові факти з біографії поета.

«Літературні читання. Щоденник Тараса Шевченка»

В ефір «Українського радіо «Культура» вийшов новий проект «Літературні читання. Щоденник Тараса Шевченка».

Відтепер щосереди о 10:30 та о 22:05 в ефірі можна почути повний переклад Шевченкового «Журналу», який здійснив український письменник, автор першої ґрунтовної біографії Кобзаря Олександр Кониський.

Читає твір заслужений артист України Петро Бойко.

Ведуча програми – Оксана Чайка.

«Нова пісенна Шевченкіана»

Також о 200-річчя Кобзаря у Великій концертній студії Будинку звукозапису НРКУ в рамках проекту «Нова пісенна Шевченкіана» відбувся великий гала-концерт.

Серед учасників концерту - заслужений академічний симфонічний оркестр Українського радіо під керуванням Володимира Шейка, «Піккардійська Терція», «Тарасова Ніч», тріо «Умань», сестриТельнюк, Орест Криса, Юлія Рома, Леся Горова та інші.

У такий спосіб НРКУ створила ще одну сторінку звукового музичного літопису української Шевченкіани.

Додамо, Держкомтелерадіо України поновив свою роботу. Нагадаємо, що з 19 лютого у приміщенні на вулиці Прорізна, 2 розташувались учасники мирних протестів, які приїхали до Києва з Львівської та Івано-Франківської областей.

Усе майно Держкомтелерадіо залишилось неушкодженим, збережено усі документи відомства. Водночас у коридорах та окремих кабінетах на вул. Прорізна, 2 облаштовано місця для відпочинку майданівців. Також тут діє пункт харчування та медична частина.

http://i-pro.kiev.ua