Анна Шпилевська — біографія

Анна Шпилевська (14 червня 1990) – молода українська письменниця, етномузиколог, журналіст. Народилася у місті Рівне. У 2009 році закінчила Рівненське музичне училище РДГУ за спеціальністю «Теорія музики». Згодом у 2014 здобула степінь «Магістр» за спеціальністю – «Етномузикознавство» у Львівській Національній музичній академії ім. М.В.Лисенка.

Літературно-журналістські доробки розпочала із музично-критичних статей у рівненському журналі «Мистецькі грані» та місцевій періодиці. Відвідувала літературне об’єднання «Поетарх» при ПДМ (м. Рівне). Друкувалась у альманахах «Погорина», «Наше коло», львівському  журналі «Колєжанка», мала свої рубрики на одному із розважальних блогів Львова.  Проходила практику у газеті "Львівська пошта", а також на Львівському радіо. Анна була солісткою дівич етно-гурту Трояка Ружа. Закінчивши музичну академію, працювала у Львівській державній хоровій школі «Дударик» як викладач музично-теоретичних дисциплін, а також у Львівській філармонії, де займала посаду музичного журналіста. Одружившись, Анна із чоловіком поїхали у Кишинів, де письменниця працювала у двох журналах «Instyle» та «Sanatate». Згодом  авторка поїхала до Польщі, де остаточно закінчила роботу над своїм романом «Лірник».

Про літературну творчість:

Дебютна книга «Симфонія хаосу» вийшла у вересні 2013-го року за кошти гранту голови Рівненської облдержадміністрації та голови обласної ради. Книга містить повість, кілька віршів, декілька невеликих оповідань-замальовок, міні-есеї, нотатки про життя та гуцульську містерію із використанням діалекту мешканців Карпат. Письменниця експериментує з різними темами – від мотивів старих легенд до сучасних реалій буття з їх непростими моральними проблемами.

Гуцульський роман «Лірник» вийшов друком у 2016 році за сприяння видавництва «Писаний камінь» (м. Косів). Роман «пробивав» собі шлях три роки - авторка надсилала свій твір у декілька видавництв, двічі подавала його на конкурс кіносценаріїв та п’єс «Коронація слова», проте безрезультатно. Анна вважає, що книга була ще не достатньо добре відредагованою, тому й не зайняла призових місць та не була помічена видавцями. Адже добру коректуру і редакцію книги вже згодом зробила письменниця Тала Владмирова.

Окрім прозових творів, авторка пише вірші, з якими, як і з романом, активно концертує, презентуючи як «Лірника», так і інші свої нові доробки.

Натхнення для Анни – це музика, література, етнографія, навколишній світ, зокрема – Карпати, про які так часто згадує письменниця у своєму новому гуцульському романі «Лірник».