На початку лютого 2014 року вийшла друком збірка творів поетів з інвалідністю «Поетичний рушник». Книгу видано за результатами ІІІ обласного фестивалю Київщини для людей з обмеженими фізичними можливостями «Поетичний рушник». Збірка містить твори конкурсантів, які посіли призові місця в номінаціях «Пам’яті Андрія Малишка», «Поезія для дітей», «Пейзажна лірика», «Соціальна поезія», «Громадянська лірика», «Поетична хвиля» (номінація для творів, що не підпадають під інші номінації), «Інтимна лірика», «Гумор» та «Духовна лірика».
Засновниками «Поетичного рушника» є Обухівська міська рада; Всеукраїнська громадська організація «Народна академія творчості інвалідів» та КМГО «Союз організацій інвалідів України». Фестиваль проходив у кілька етапів. Спочатку – з 1 лютого по 1 серпня 2013 року оргкомітет фестивалю чекав поетичні твори потенційних учасників. Коли всі бажаючі надіслали твори, почалася робота журі. Робота була не проста, кропітка. І ось, настав ключовий момент – 21 листопада 2013 року в Обухові було підбито підсумки фестивалю.
Серед учасників фестивалю «Поетичний рушник» були і випускники Університету «Україна». І всі вони стали призерами. Так, Олександр ЧОРНИЙ із Білої Церкви (випускник Інституту права та суспільних відносин) посів ІІІ місце в номінації «Інтимна лірика». А номінація «Пейзажна лірика» повністю підкорилася нашим випускникам: І місце – Анна КРЮКОВА, випускниця Полтавського інституту економіки і права, ІІ місце – Світлана ПРОНІНА, випускниця Інституту філології та масових комунікацій, а ІІІ місце – Світлана ПАТРА, випускниця Інституту філології та масових комунікацій.
Усі учасники і призери фестивалю «Поетичний рушник» мають різні життєві дороги: хтось закінчив лише школу, у когось за плечима вища освіта. Серед конкурсантів є і молодь, і люди похилого віку, є і представники зовсім різних професій. Так, Олександр ЧОРНИЙ після закінчення навчання працює юрисконсультом у ТОВ «Юрист Плюс», Анна КРЮКОВА повністю присвятила себе поезії, а Світлана ПРОНІНА стала вчителем української мови та літератури у вечірній школі.
Хочеться згадати добрим словом і володаря Гран-прі фестивалю «Поетичний рушник» Вадима ЛЮБИЦЬКОГО, який отримав цю почесну відзнаку, на жаль, посмертно. Талановитої людини вже немає на світі, але твори його живуть. Живуть у пам’яті тих, хто спілкувався з Вадимом, і у друкованих збірочках. Зокрема – збірках, що видаються за результатами фестивалю. Фестивалі творчості та випуск поетичних збірок талановитих авторів – як з обмеженнями здоров’я, так і без них – це не лише чудовий привід для зустрічі, але й можливість не загубити яскраві зразки поетичної творчості у пустелі часу. Варто згадати, що у 2011 році Вадим посів ІІ місце у номінації «Інтимна лірика», а у 2012 році – І місце в номінації «Поетична хвиля». «Вадим Любицький запам’ятався нам як тонкий лірик», – зазначається у передмові до збірки поезій «Поетичний рушник – 2013»…
Говорить Геннадій ГОРОВИЙ, голова журі фестивалю, член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України, випускник Інституту філології та масових комунікацій Університету «Україна»:
− Фестиваль з кожним роком розширює свої географічні кордони. До нього долучається все більше нових цікавих учасників. Третій обласний фестиваль Київщини «Поетичний рушник» дав зрозуміти, що творчий потенціал області ще не вичерпано. Попереду чекає ще чимало цікавих відкриттів. Нас запитують – коли, нарешті, ми відкриємо свої двері для творчих людей з-поза меж Київщини. Тож, цілком можливо, що згодом це таки станеться, і лави учасників фестивалю поповнять представники Житомирщини, Черкащини – усіх регіонів України.
І це добре. Це означає, що свою місію – пошук нових талантів та реабілітацію людей з інвалідністю за допомогою творчості – фестиваль «Поетичний рушник» виконує на відмінно! Варто сказати, що Геннадій – не просто голова журі. Він ідейний натхненник конкурсу і, як би це пафосно не звучало, батько «Поетичного рушника». До того ж, він, навіть після закінчення фестивалю, не припиняє спілкування з учасниками. Так, у 2012 році після закінчення другого за рахунком фестивалю «Поетичний рушник» Геннадій провів цікавий майстер-клас для учасників. А ще він встигає ділитися досвідом із членами літературної студії «Горлиця» в Університеті «Україна».
А ось що говорить неодноразова учасниця та призер фестивалю – випускниця Полтавського інституту економіки і права Університету «Україна» Анна КРЮКОВА:
− Фестиваль «Поетичний рушник» спонукає мене до творчості, примушує іти далі та відволікатися від певних проблем. Це нові знайомства. Під час кожного фестивалю я слухаю і читаю нові вірші інших учасників, і це теж стимулює йти далі. «Поетичний рушник» дав мені дуже багато.
Поезія учасників фестивалю напрочуд різноманітна. Автори оповідають про свої почуття і переживання, реагують на непрості події у нашій державі та світі, висловлюють свої думки щодо людини та її місця у цьому світі, малюють словесними фарбами римовані пейзажі. Про вірші неможливо розповісти, їх варто просто читати. Тож пропонуємо наостанок познайомитися з деякими зразками творчості призерів ІІІ обласного фестивалю Київщини для людей з обмеженими фізичними можливостями «Поетичний рушник».
Світлана ПАТРА,
журналіст Імідж-центру Університету «Україна