"Схаменіться недолюдки" - Сестри Тельнюк заспівали Шевченка

9 березня у 200-у річницю від дня народження Тараса Шевченка сестри Тельнюк презентували музичну програму "Наш Шевченко". Вечір поезії та музики відбувся у Мистецькому Арсеналі, де було виставлено більше 50 оригіналів графічних робіт Шевченка у проекті "Шевченко\Mania".

Представити сестер Тельнюк на сцену вийшла письменниця Оксана Забужко. Під час концерту вона сиділа у першому ряду і аплодувала після кожної пісні. Галина і Леся виконали під супровід фортепіано 7 композицій на слова Тараса Шевченка.

"Перша пісня "Не женися на багатій" була написана багато років тому, - розповідає Галина Тельнюк після виступу. "Шевченко відкрився нам минулого року - дозволив працювати із собою, тому що великі поети повинні довіряти тому, хто до них доторкається. За рік до цього всі готувалися до святкування 200-річчя Шевченка і з радіо та теле просторів лунали такі загрозливі речі, що той хоче записати Шевченка, чи той. Люди вирішили купчитися біля Шевченка, щоб себе пропіарити. У нас виникло природне бажання його захистити. Шевченко завжди був свій чоловік, свій поет, своя людина. "І мертвим, і живим, і ненародженим" написана під час Майдану, після перших пострілів, але ще перед другими. Ці слова "Схаменіться недолюдки" - це страшне передчуття."

Наприкінці програми сестри виконали акапельно пісню на вірш Оксани Забужко "Рядок із автобіографії". "Ця пісня для того, щоб посилити наш дух. Сила в нас, в наших серцях і руках," - сказала Галина Тельнюк.

Автор: Катерина Кисельова

http://gazeta.ua