Красилівщина - за мир!

Акцію ЗА МИР влаштували сьогодні мешканці Красилівського району (Хмельницька область). Їдучи зранку з батьками до Хмельницького, випадково стали свідками велелюдного мітингу, що ланцюгом простягнувся від Кузьминського повороту до річки Бужок. Для немісцевих поясню, що це – десь до 18 км. Вздовж траси стояли, на око, більше тисячі людей різного віку, тримаючи в руках державні прапори, різнокольорові повітряні кульки, плакати за мир і «Україна єдина», вишивані рушники та ікони (останнє особливо пронизало своїм символізмом: хто до нас із миром – того зустрінемо з рушниками…)

Водії підтримували учасників акції сигналами, з відкритих вікон авто чулося «Слава Україні», а у відповідь хором «Героям слава!». Усі люди усміхнені, позитивні, відчувається, що стоять не з примусу. Розмовляла з ними, то розповіли, що в акції беруть участь освітяни, школярі, лікарі, підприємці, словом, організували всіх небайдужих. Автобуси з Красилова підвозять все більше охочих.На території придорожніх сіл до траси повиходили місцеві жителі – різного віку,з дітьми, з сільською владою і священиками. 

Попутно взяли підвезти молодого чоловіка, він дорогою розповів, що з першого дня стояв на Майдані і стояв би до кінця, але зателефонували з дому, повідомили, що дружина народжує. Народився хлопчик. А брат цього чоловіка загинув у Києві від кулі снайпера. «Тепер – каже – запишуся в Національну Гвардію і піду воювати! Ми не маємо права віддати комусь нашу Україну! У нас мало зброї, але ми сильні духом і за нами – правда!» 

Тепер пишу і розумію, що ці слова варто було б вигадати, якби не почула їх від земляка, в якого навіть не запитала імені.

Слава Україні!

Оксана Радушинська