Другий тиждень мистецько-дискусійної платформи АРТФОРУМ почав свою роботу (фото)

.A.Zubko.TaRuta__Запрошуємо долучатися до культурної ініціативи й творити новий простір нашого міста спільно.

В рамках АРТФОРУМу працюють: три виставкових майданчики, один з яких знаходиться у бомбосховищі й включає декілька виставок і відео-інсталяцій; дискусійна, освітня й літературна програми; концерти академічної, джазової та альтернативної музики; кінопокази від "Вавилон 13", "Docudays UA" та МКФ "Молодість"; Артдвір-майстерня для дітей і батьків. Щодня: цікаві зустрічі, яскраві події.

Усі кошти, зібрані протягом діяльності АРТФОРУМу, будуть використані на придбання хірургічного обладнання для Київської міської клінічної лікарні №18 на бул. Шевченка, 17.

Повну прогарму «Артфоруму» на 05.05.14 - 11.05.14 Ви знайдете на сайті Дому освіти й культури «Майстер Клас» www.masterklass.org

* * *

Цього тижня – нові яскраві гості й події:

6 травня о 19:30 відкритою зустріччю Влада Троїцького і Євгена Уткіна починає діяльність Дискусійний клуб. Учасники дискутуватимуть на тему „Гуманітарна політика в Києві. КГБ: комітет гуманітарної безпеки”.

6 травня о 19:00 стартують лекції Відкритого Університету Майдану, який підготував спеціальну інтелектуальну програму, орієнтовану на обговорення громадських проблем і перспектив розвитку українського свідомого суспільства.

6 травня о 19:00 розпочнеться проект „Література над містом” – новий сезон Літературного Салону в партнерстві з видавництвом „Смолоскип”. Рідкісні тексти, цікаві постаті й тенденції, літературні читання, зустрічі й розмови на даху МК.

Серед найяскравіших музичних подій – концерт New Era Orchestra „Третій експрес”, арт-директор і диригент Тетяна Калініченко (8 травня 19:00) та концерт музики Валентина Сильвестрова „Од вічної класики до видатного сучасника: від Шумана, Шуберта, Маллера до Сильвестрова” (11 травня 19:00). А також – презентація лекційного курсу від піаніста Романа Рєпки „Музика як мова”, який прочитає лекції „Все, що ви хотіли знати про класичну музику, але боялися запитати” (10 травня 15:00) та „Як музика розповідає нам історії” (11 травня 14:00). 7 травня 20:00 – традиційний авторський проект Олексія Когана „Тема з варіаціями. Live, який представить тріо Сідаш-Нацвлішвілі-Козак з програмою-присвятою легендарному піаністу, одному з піонерів бібопа Баду Пауеллу (7 травня 20:00) та зустріч-лекція кінокомпозитора Сергія Круценка „Музика кіно” (10 травня 20:00).

Docudays UA представляє фільм на даху МК: „Щоденне повстання”, Швейцарія, 2013 (10 травня 21:00), також запрошуємо на кінопоказ від МКФ „Молодість”: „Good Vibrations”, Ірландія, 2012 (11 травня 16:00).

Тривають виставки АртМайдан та „Faces of Freedom. Maidan” Ігоря Гайдая, а також художні виставки династії київських художників сімї Рижих та Дмитра Куровського „Горизонт залишиться чистим”.

11 травня, починаючи з 12:00, – програма для наших наймолодших гостей у рамках діяльності „Артдвору” для дітей і батьків.

Партнери „Артфоруму” Новий драматичний театр на Печерську та Центр сучасного мистецтва „Дах” запрошують відвідати театральні покази.

А також – 13 травня о 19:00 – зустріч із Дмитром Яблонським та концерт віолончеліста з камерним ансамблем «Київські солісти». Американський віолончеліст і диригент Дмитро Яблонський відмовився співпрацювати з Росією на користь України після публікації листа російських діячів культури на підтримку Володимира Путіна. Пан Яблонський залишив посаду диригента оркестру «Нова Росія» і почав співпрацю з українським Державним камерним ансамблем «Київські солісти». Музикант народився у Москві, пізніше емігрував до Нью-Йорку, співпрацював із оркестрами різних країн світу та був номінований на премію «Греммі». В Україні Яблонський планує долучати дітей до класики та створити у Києві фестиваль класичної музики.

.A.Zubko.Roman_Kolyada_Project .A.Zubko.TaRuta .A.Zubko.TaRuta__ .A.Zubko.Alex_Kogan_ .A.Zubko.Roman_Kolyada .A.Zubko.TaRuta_ .A.Zubko.Alex_Kogan .A.Zubko.Jazz_in_Kiev_Band

фото Олександра Зубка

* * *

До речі, перший тиждень мистецько-дискусійної платформи „Артфорум” Громади Києва зібрав яскравих представників культурного й суспільного життя столиці.

Режисер Андрій Михайлик презентував фільм „Інший Чорнобиль”, який можна переглянути у бомбосховищі щоденно з 15:00 до 21:00.

Відбулася прем’єра авторської музики 12-річних скрипалів-віртуозів Іллі Бондаренка й Тетяни Жмендак, які спільно з Літературним Салоном МК створили проект „Передчуття”: поєднання сучасної академічної музики, авангардного кіно ХХ ст. й літературних текстів від бароко до сьогодні.

Олексій Коган зробив Міжнародний день джазу грандіозним святом для всіх гостей „Артфорума”. Неперевершені історії від найвідомішого джазмена України з блискучою музикою від Володимира Камінського, Богдана Кравчука, Макса Гладецького і Валерія Волкова – так пройшов концерт-презентація аудіокниги „Jazz з Олексієм Коганом: Джазові історії” (2014).

А також – концерт камерної програми струнного квартету ArtClassic-UA” з прекрасною скрипалькою Мирославою Которович і авторський проект композитора й піаніста Романа Коляди.

І в завершення першого тижня „Артфорум” розчинився в медитативних і драйвових вібраціях Етно-Рок Фундації ТаРута.