У четвер стартує третя премія імені Олеся Ульяненка

Вже третій рік Міжнародна літературна премія ім. Олеся Ульяненка видається за оприлюднений нонконформістський літературний твір, написаний українцем на будь-якій мові.

Перевага віддається претендентам, що не мають великих гонорарів і літературних відзнак, бо це якраз і свідчить про їх некон’юнктурність і чистоту намірів, те, що сам Ульяненко називав “високою панківською духовністю”.

Проте оцінюються лише такі письменницькі досягнення, що були помічені читачами через їх правдивість та суспільну актуальність.

У 2012 році лауреатом Премії Ульяненка став відомий львівський анархо-панк ВолодимирВакуленко-К за роман “Кладовище сердець“, висунутий одночасно “Кур’єром Кривбассу” та Львівським Форумом Видавців.

У 2013 році – київський поет-слемер Артем Полежака за поему “Джена“, оприлюднену і висунуту арт-галереєю “Бактерія”.

Цьогорічне журі: Володимир Сергієнко (голова Спілки письменників ФРН міжнаціональної згоди), Євгенія Чуприна (координатор), Дмитро Лазуткін (координатор), Сергій Жадан, Сергій Пантюк, Володимир Вакуленко-К; у разі виникнення суперечок, вирішальний голос, як і раніше, належить Лесю Подервянському.

Члени журі оголосять початок прийому заявок, можна буде поспілкуватися з претендентами на цю премію, а також минулорічним лауреатом Артемом Полежакою. Адвокат Олег Веремієнко розповість про те, що зараз відомо про розслідування обставин смерті Олеся Ульяненка.

Олесь Ульяненко (1962-2010) – найкрупніший український панк-письменник, якого порівнювали з Чарльзом Буковськи, Генрі Міллером і Федором Достоєвським.

Автор поезій, кіносценаріїв та понад двадцяти великих прозових творів, сповнених жорстких реалій, містичних одкровінь та автентично-розмовної лексики.

У 1997 році отримав Малу Шевченківську премію за дебютний роман “Сталінка”.

У 2009 році Національна експертна комісія України з питань моралі визнала його роман “Жінка його мрії” порнографічним, і книга була вилучена з продажу.

Ульяненко оскаржив цей висновок у суді, і заборона була знята; зараз роман можна вільно придбати.

У серпні 2010 року, після тривалих телефонних погроз, письменник був знайдений мертвим у своїй квартирі при таких обставинах, що потребували кримінального розслідування, яке не було належним чином проведене.

Літературна премія імені О. Ульяненка заснована Спілкою письменників ФРН міжнаціональної згоди, за участю Національної спілки письменників України, для відзначення українських письменників за визначні здобутки в українській літературі.

Премія присуджується щорічно за кращі прозові чи поетичні твори, які відповідають наступним критеріям:
- якість тексту;
- схильність до позитивної асоціальності автора;
- нонконформістська життєва позиція автора;

Премія присуджується авторові літературних творів. На здобуття премії можуть бути висунуті лише завершені твори, опубліковані або оприлюднені протягом останніх двох років.

Всі матеріали на здобуття премії надсилаються за адресою o_ulyan@ukr.net, чи передаються за згодою одному з координаторів (Євгенії Чуприні чи Дмитру Лазуткіну).

http://ualit.org