Вчителі Дніпропетровщини навчалися створювати буктрейлери

У Дніпропетровському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулися тренінги, присвячені технологіям створення буктрейлерів.

Тренінг складався з двох частин: теоретичної та практичної. У теоретичному блоці вчителі дізналися про історію створення буктрейлерів, які є новим видом медіа-мистецтва, обговорили різновиди буктрейлерів і на прикладах проаналізували особливості їхнього створення.

Буктрейлер є роликом-мініатюрою, що містить в собі яскраві та упізнавані миті книги, передає її атмосферу, представляє головних героїв і візуально подає її ідею та зміст.

Буктрейлери на книжку Еліни Заржицької:

На книжку Сашка Дерманського:

На книжку Валентина Бердта:

На книжку Сергія Гридіна:

Буктрейлери – це своєрідний виклик візуалізованому інформаційному простору. І це важливо, оскільки більшість нинішніх підлітків є візуалами, і тому найкраще сприймають інформацію саме через цей канал. Буктрейлер дозволяє не лише актуалізувати якусь книгу, допомогти згадати про неї, показати нове прочитання, але й дає можливість творчо розвиватися авторові буктрейлера.

Подібна творча робота розвиває аналітичні здібності. Окрім того, створення такого рекламного книжкового ролика потребує інформаційних знань і навичок, зокрема, вміння працювати з комп’ютером. Буктрейлер добре робити в команді у складі від 2 до 4 осіб, бо хтось краще працює з комп’ютером, а в іншої дитини є здібності до написання якісного сценарію – таким чином, діти навчаються працювати в команді. А для підлітків ще важливо, що подібний інформаційний продукт можна виставити на публічний огляд, а це є одним із показників успішності, такої потрібної дітям. Створюючи буктрейлер, можна одночасно проявити себе як сценарист, режисер і художник.

Тобто, робота з буктрейлерами допомагає не тільки краще опановувати різноманітні комп’ютерні програми та інформаційні технології, але й творчо розвиває особистість, популяризує читання та має гарний психологічний ефект.

У практичному блоці освітяни об’єдналися в групи і створили свої буктрейлери на книжки сучасних українських авторів, які пишуть для дітей та юнацтва, – Валентина Бердта, Сергія Гридіна, Сашка Дерманського, Еліни Заржицької, Романа Росіцького.

Кожен учасник тренінгу зможе спробувати втілити на практиці свої нові вміння разом із учнями своїх шкіл.

Наступного року у Дніпропетровській області планується проведення конкурсу шкільних буктрейлерів.

Наталія Дев’ятко

Natalka

Roman