Одного разу я попросила молодих людей назвати ім’я нашого земляка, відомого на всю Україну гумориста. Для того, щоб дати відповідь на просте запитання, школярі відкрити інтернет і назвали Павла Глазового. Зовсім іншу картину спостерігала, коли на це запитання не вагаючись відповіла людина старшого покоління, яка вихована на друкованих книгах. Мені подумалось, що все ж традиційне читання а не з електронних читалок, дає свої позитивні плоди. Адже людина віками привчена читати друкований або писаний текст, запам’ятовувати його.
На сьогодні спостерігаємо іншу картину, дуже рідко можемо побачити юнака чи дівчину з книгою у руках, зате часто з планшетом. І це добре, якщо на екрані не ігри, а текст якоїсь книжки. Чи дають вони такі самі глибокі знання, як друковане на папері слово? На ці запитання намагалися дати відповідь в Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва на заході під назвою «Духовний скарб — книги».
Книга - скарбниця надбань людства. Народна мудрість каже, що книга вчить, як на світі жити. І це дійсно так. Вона розкриває цікавий світ, допомагає мандрувати через століття і краще розуміти сьогодення. Вона – великий порадник, вихователь, супутник життя. Недаром Максим Горький сказав: “Хороша книга – велике свято”.
Мета заходу: показати значення книги в житті людини, прищеплювати любов до неї, виховувати потребу в читанні, культуру читання, бережливе ставлення до друкованого слова.
Я розповіла студентам будівельного коледжу та Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв про те, що мною уже написано7 художніх книг, присвячених юнацтву та дітям. Як працівник обласної бібліотеки для юнацтва, впроваджую у життя проект “Читаємо разом”, який пропагує читання серед юнацтва. Нагороджена обласною премією ім. М.Аркаса, є лауреатом Міжнародного фестивалю літератури і культури “Слов’янські традиції”до 200-річчя Т.Г.Шевченка нагороджена обласною відзнакою.
Фантастичний світ книжки полонив мене ще з дитинствва, коли тато приносив з бібліотеки стоси книжок. З старшим братом читали їх. З тих пір у мене народилося бажання і самій писати прозові твори. Студенти поросили прочитати оповідання. Я це зробила з великим задоволенням.
Висловила своє бачення книги у сучасному світі Інна Григорівна Черкесова: заслужений діяч мистецтв України, професор кафедри дизайну Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв. Викладач, художник-графік, автор більше 70 наукових статей, навчального посібника «Кольорознавства». Учасник міжнародних, всеукраїнських й обласних художніх виставок. Призер Міжнародного конкурсу графіки ArtWeek (номінація «ілюстрація»). Вона своєю творчістю – проекти «Кентавроманія» та «Співоча душа України» – підкреслює, що духовне повинно превалювати над матеріальним, а люди повинні підтримувати любов, красу, добро, які передаються через слово.
Зараз молодь читає друковані та електронні книжки. Інна Григорівна наголосила, що саме друкованні видання формують культуру читання. В електронній презентації вона показала рідкісні книги «Пересопницьке євангеліє», «Кобзар» у шкіряній обкладинці, та подарункові екземпляри книг, які розписані золотом та знаходяться у кришталевому футлярі.
Як вважає викладач, краще користуватися довідковою літературою, яка представлена у електронному варіанті, а художню приємніше читати на друковану на папері.
Юнаки та дівчата знайомилися з книжками В. І. Марущак, представленими на книжковій виставці.
На завершення зустрічі усі бажаючі могли взяли автограф та сфотографуватися на пам'ять.
Сподіваюсь, що зустрічі з письменниками та визначними людьми міста допоможуть виховувати ще більш шанобливе ставлення до книги, та до досягнень людства, які відображені у друкованому слові. Хочу бачити нашу молодь з книжкою в руках, не з планшетом у сумці.
Віра Марущак, член НСПУ