Книжковий дощ на Хрещатику

Три дні на Хрещатику працювала Х Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок.

Засновник і організатор виставки –  Держкомтелерадіо України.

Майже 40 українських видавництв, серед яких «Дніпро», «Либідь», «Мистецтво», «Світ», «Ярославів Вал», «Стилос», представили на ній свої нові видання. Книжкові стенди розмістилися в наметах на Хрещатику.

 – Вперше ми проводимо виставку під відкритим небом, - зазначив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. - Добре, що збережена традиція, що вдесяте цей книжковий форум збирає видавців і читачів. Думаю, саме книга сьогодні об'єднає схід і захід, дасть пораду, як нам жити далі, як розвивати Україну.

Під час церемонії відкриття книжкового форуму вперше пролунав «Гімн книзі», автором якого є директор департаменту видавничої справи Держкомтелерадіо України, поет Олексій Кононенко та композитор Сергій Бедусенко.

«Дай Бог, щоб книжковий майдан почав поширюватися, - сказав президент Української Асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Олександр Афонін. - Щоб на сході країни, крім брошур, виданих у сусідній державі, народ взяв до рук українську книгу».

Приємно радувало душу, що в цій виставці взяло участь і наше ДП «Національне газетно-журнальне видавництво».

–  Газети «Культура і життя» та «Кримська світлиця» розмели з прилавків у перший же день, - розповідає Людмила Човнюк, головний редактор редакції маркетингу та розповсюдження. – Частіше читачі цікавить журнал «Пам’ятки України» та «Українська культура».

Учасник майдану, як сам представився – Олександр з Луганщини, повертався до палатки зі стосом дитячих книжок для донечки, яку вже так давно не бачив.

І хоч зрідка сонце заступали хмари, відвідувачів на Хрещатику не меншало. Приємно радує, що українську книжку читають.

Людмила Чечель

http://uaculture.com