Чечель Людмила

Дружба - це МИР!

30 липня. Сьогодні світ відзначає Міжнародний день дружби.

Під час проведення Міжнародного десятиліття культури миру та ненасильства в інтересах всієї планети на 65-й сесії ООН, що відбулася 27 квітня 2011 року, заснували нове свято, безпосередньо присвячене дружбі. Міжнародним днем дружби в календарі стала дата 30 липня.

Ірина Чередник: «Коли життя – мов танок, а свято – кожен день»

Ірина Череднік – головний адміністратор Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Григорія Верьовки. Заслужений працівник культури України. Тридцять п’ять років трудового стажу в одному колективі.

ДИТИНСТВО У ТАНЦІ

– Пані Ірино, понад двадцять років у танці. Важко навіть уявити. Кому насамперед завдячуєте чи, можливо, навпаки…

Книжковий дощ на Хрещатику

Три дні на Хрещатику працювала Х Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок.

Засновник і організатор виставки –  Держкомтелерадіо України.

Майже 40 українських видавництв, серед яких «Дніпро», «Либідь», «Мистецтво», «Світ», «Ярославів Вал», «Стилос», представили на ній свої нові видання. Книжкові стенди розмістилися в наметах на Хрещатику.

Олександра Пренко: «Килимарство – справа жіноча!»

Олександра Пренко. Заслужений майстер народної творчості України, лауреат Кіровоградської обласної премії імені Якова Паученка у номінації "Декоративно-ужиткове мистецтво", голова Кіровоградського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, відмінник освіти, педагог-психолог, автор розробки тканої площинної та об'ємної ляльки (запатентована "Свідоцтвом про авторське право Державного департаменту інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України").

Квартету баяністів ім. Миколи Різоля – 75 років

У Колонній  залі імені М. В. Лисенка Національної філармонії України відбувся творчий вечір, присвячений 75-річчю  унікального інструментального ансамблю – квартету баяністів, який носить ім’я його фундатора, патріарха баянного мистецтва Миколи Івановича Різоля.

– Цей квартет був створений ще в 1939 році великим ентузіастом баянного мистецтва Миколою Різолем, вітаючи колектив, говорить генеральний директор філармонії Дмитро Остапенко. –  До складу квартету увійшли сестри Раїса і Марія Білецькі, Микола Різоль та Іван Журомський. Почалися творчі будні: підбір репертуару, репетиції, пробні виступи. Але Велика Вітчизняна війна раптово перервала творчі плани музикантів. М. Різоль та І. Журомський під час війни працювали у складі концертних фронтових бригад. Лише після війни в 1946 році квартет активно відновив свою творчу діяльність…

Роман Магоцький — вишивальник бісером

Знайомтесь – 24-річний Роман Магоцький з Комарно на Львівщині. За півтора роки вишив 49 ікон бісером.

– Аби ще років два-три тому мені хтось сказав, що я буду вишивати бісером, я б розсміявся, –  розповідає сам Роман – Але ж не святі горшки ліплять!

Напередодні Міжнародного дня театру

Євген Нищук отримав «Театральний Оскар» - нагороду «Київська Пектораль» за найкращу чоловічу роль у постановці «Прекрасний звір у серці».
Члени журі у складі мистецтвознавців та театральних критиків високо відзначили втілений ним на сцені київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір’я» образ Миколи Вінграновського.

«Театр має жити і та кров, яку здають актори, щоразу виходячи на сцену – це щось надзвичайне! Завдяки цьому долаються усі негаразди. Сьогодні тут в залі присутня моя вчителька Валентина Іванівна Зимня і ця нагорода для неї! Тут також є студенти, яких ми навчаємо, також вітаю всіх їх» - сказав Нищук.

Жінці красивий – квіти і пісні

Прекрасний голос, вишуканий музичний смак.  В її репертуарі пісні в стилі поп-фольк, балади, поп-рок, поп-джаз, блюз, народні, шлягери світової музики. Це – Жанна Боднарук, заслужена артистка України. «За рівнем майстерності Жанна, без перебільшення, співачка європейського рівня і водночас глибоко національна за своєю суттю», – так відгукнулася про її творчість видатна композитор, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Ганна Гаврилець.

Валерій Франчук: «Я творю для того, щоб люди не забували, що в них є душа»

Валерій Франчук. Заслужений художник України. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка.

У ці дні в Музеї шістдесятництва репрезентує свою 157 персональну виставку «Передчуття Майдану сторінками Кобзаря» до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Валерій Франчук свого роду літописець України. Все його життя і творчість пов’язані з долею народу. Він впевнено йде обраною дорогою.

Про життя, про творчість, про долю України  ведемо розмову в майстерні художника.

Об'єднати вміст