Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» презентує

ОСТАННІЙ WEEK-END ВИСТАВКИ THE SHOW WITHIN THE SHOW!

Партнер заходу:
Агенція «Арт-Поле»

ШАКЕСПЕАРЕ: ГРА З КЛАСИКОМ

Зустріч з Юрієм Андруховичем, Іваном Малковичем та Владиславом Єрко

31 травня, 18:00

Мистецький Арсенал, експозиція проекту «THE SHOW WITHIN THE SHOW»

Вхід за квитками на виставку

Мистецький Арсенал запрошує на зустріч з автором, редактором та художником – творцями найновішої української версії «Гамлета» Вільяма Шекспіра. Гамлета можна сприймати як завгодно — у дусі класики чи постмодернізму, проте важко знайти людину, яку б не вразила трагедія про принца данського. Цей твір, в ідеалі, мало б перекладати чи не кожне покоління — з притаманними тільки йому лексикою, акцентами й нюансуванням. Видання «Гамлета» (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2008), що отримало Ґран-прі на 15-ому львівському книжковому форумі, здійснено двома знаковими постатями сучасного українського культурного простору — письменником Юрієм Андруховичем та ілюстратором Владиславом Єрком. Їхня версія «Гамлета» — це щаслива нагода пережити геніальний твір по-новому, гостро відчути його вічну актуальність і сучасність.

Гості презентації зможуть не лише взяти автографи і почути авторське читання фрагментів першого у третьому тисячолітті українського перекладу «Гамлета», п'єси, яка не сходила зі сцени з часу написання і аж до сьогодні, але й дізнатися про перевидання книги, яка вже стала раритетною, підготовку серії постерів з ілюстраціями Владислава Єрка, а також про довгоочікуваний новий переклад і художнє оформлення «Ромео і Джульєтти».


АЛЬБЕРТ, АБО НАЙВИЩА ФОРМА СТРАТИ

Медіа-вистава

31 травня, 20:00

Мистецький Арсенал

Квитки у касі Мистецького Арсеналу з 27.05
Юрій Андрухович / Уляна Горбачевська / Марк Токар
відео: vj-group «CUBE» / звук: Віктор Новожилов / графіка: Анатолій Бєлов
ідея проекту: Оля Михайлюк

Юрій Андрухович: «Вистава «Альберт» створена за моїм однойменним оповіданням, що колись увійде до збірки про видатних нечестивців усіх часів. У центрі нашого дійства — історія Альберта Вироземського, шахрая і злодія. Щоб уникнути смертної кари, він погодився віддати душу дияволу, але підписана кров'ю угода чомусь не спрацювала — й певного осіннього дня року 1641-го його було привселюдно спалено посеред львівської площі Ринок…». Ця вистава — гра слів, інтонацій, жестів, що виникає у відчайдушній, ризикованій і водночас гармонійній взаємодії письменника, що проявляється тут не лише як автор текстів, але і як співак, і як актор, з чудовими музикантами. І невипадково до оповіді долучаються саме львівські музиканти — контрабасист Марк Токар і співачка Уляна Горбачевська. Виставу доповнює тонка, іронічна, пронизлива графіка Анатолія Бєлова, що оживає під час вистави завдяки роботі vj-group «CUBE».

Перші покази відбулися на найбільших українських фестивалях — АртПоле, Meridian Czernowitz та ГогольFest, а в лютому’2014 вистава з успіхом пройшла в п’яти містах по всій Україні: в Києві, Одесі, Івано-Франківську, Тернополі, Запоріжжі.

про учасників

Юрій Андрухович — письменник, перекладач. Безпосередній учасник Станіславського феномену, який свого часу новою постмодерною формою підірвав загальне уявлення про українську культуру. Автор романів «Рекреації», «Московіада», «Перверзія», поетичних збірок «Екзотичні птахи і рослини», «Пісні для мертвого півня», «Листи в Україну» та ін. Твори автора перекладено і видано у Польщі, Німеччині, Канаді, Угорщині, Фінляндії, Хорватії, США, Швеції, Іспанії, Росії‚ Австрії. Андрухович переклав українською мовою шекспірівського «Гамлета», твори американських поетів-бітників, Рільке, Пастернака, Мандельштама, Бруно Шульца та Роберта Вальзера.

Уляна Горбачевська — співачка, актриса, дослідниця автентичної української пісні. Її проекти «Солоспіви», «Ультрамарин», «Псальма. Подорож», «Мозаїки», моновистава «Билина» високо оцінені експертами і прихильниками автентичної музики. Нещодавно з'явився її диск «Доле» — результат дослідження традиційних сольних жіночих пісень Полісся, Буковини, Центральної України. Вона також співпрацює з відомими джазовими музикантами Марком Токарем, Петрасом Вішняускасом (Литва), Клаусом Кугелем (Німеччина).

Марк Токар  контрабасист. У складі різних проектів (Ken Vandermark Resonance Project, Undivided, Four, Ultramarine) виступив на численних фестивалях у Німеччині, Польщі, Австрії, Франції, Україні, Росії, Італії, Угорщині, Люксембурзі, Чеській Республіці, Литві. Перший український музикант, який грав на престижному Chicago Jazz Festival.

Анатолій Бєлов — художник, перформер. Резидент центрів сучасного мистецтва в Україні та Австрії, його проекти демонструвалися в Україні, Австрії, Франції, Росії, Польщі, Литві. Вокаліст та автор текстів музичного гурту «Людська Подоба». Є номінантом Премії PinchukArtCentre’2013, в рамках якої представляв власний музичний фільм.

Оля Михайлюк — куратор. Очолює агенцію «АртПоле», відому своїми новаторськими мистецькими акціями. Останнім часом багато співпрацює з літературно-музичними проектами, зокрема, Юрієм Андруховичем і гуртом Karbibo — є автором кількох відео-поезій, що увійшли до спільних робіт «Цинамон» та «Абсент», зокрема, «Without You 2», показаної на міжнародному фестивалі відео-поезії Zebra’2012), а також з Сергієм Жаданом та гуртом Port Mone.

Квитки на виставу вартістю 90 грн. і 140 грн. можна придбати на parter.ua, kiev.karabas.com і 1001bilet.com.ua, а також в театральних касах і касі Мистецького Арсеналу з 27 тарвня.

МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ

вул. Лаврська, 12
Тел./факс: +380 44 288 52 25

artarsenal.in.ua та facebook.com/Mystetskyi.Arsenal

Фото з вистави «Альберт, або найвища спроба страти» та ілюстрації Владислава Єрка до україномовного видання «Гамлета» (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2008).

Фото зі сторінок: http://ababahalamaha.com.ua/ та https://www.facebook.com