Андрухович Юрій

Презентаційне дійство «Ромео і Джульєтта»

13029724_1048975275164409_1562601913171846967_oМузей книги і друкарства України спільно з VI Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал» цьоро року знову продовжують традицію Книжкового кварталу.

Під час Книжкового Арсеналу саме в приміщенні Музею відбудеться презентація книги «Ромео і Джульєтта» Уільяма Шекспіра від Видавництва Івана Малковича «А-ба-ба-га-ла-ма-га». Подія відбудеться за участі Івана Малковича, ілюстратора Владислава Єрка і перекладача Юрія Андруховича.

А вже від сьогодні у музеї відкрита виставка «Побачення з Шекспіром». Спільний проект Музею книги і друкарства України, Видавництва Івана Малковича «А-ба-ба-га-ла-ма-га» та Інститутом літератури НАН України. Тут на вас очікує Шекспір в перекладах відомих українських письменників – рідкісні автографи Пантелеймона Куліша, Юрія Федьковича, Івана Франка, Лесі Українки, Олега Ольжича, Максима Рильського. 

Юрій Андрухович розповідав Чернівцям, де похований Фантомас

Вчора в Целанівському літературному центрі  письменник і публіцист Юрій Андрухович презентував нову книгу «Тут похований Фантомас».

Власне, це була розмова про Україну та Європу, питання вибору і колективного страху, суспільної психології через призму культури. Модерував зустріч Олександр Бойченко і усі судження оберталися навколо тих тем, на яких, власне, і базується сама книга. «Тут похований Фантомас» - це вибірка публіцистичних колонок, які веде Юрій Андрухович від 2010 року для «Телевізійної служби новин» (канал «1+1»), одна з наріжних тем виступів про сучасні події країни – це реакція Європи на агресію Росії . Письменник зауважив, що європейська підтримка чимраз зриміша, але «не вистачає різких політичних кроків з боку Заходу, такого собі політичного екстремізму. Наприклад, запрошення України до НАТО».

Замкомбата «ОУН» захистив Андруховича від критики з боку «Правого Сектору»

Відомо, що нещодавно  Правий Сектор розкритикував Андруховича і закликав інтелігенцію до відповідальності.

В своїй заяві Провід військово-політичного руху “Правий сектор” піддав критиці ліберальні позиції відомого письменника Юрія Андруховича та закликав українську інтелігенцію відмовитися від просування космополітичних та постмодерних цінностей.

В свою чергу замкомбата ОУН, письменник Борис Гуменюк досить різко зреагував на спроби ганьбити Юрія Андруховича.

Літературна агенція "Discursus" готує до друку нову книжку Юрія Андруховича

Літературна агенція "Discursus" готує до друку нову книжку Юрія Андруховича "Тут похований Фантомас".

Це колонки, з якими письменник раз на тиждень виступає на сайті tsn.ua «Телевізійної служби новин» Каналу «1 + 1». 

Починаючи з грудня 2010 року, він опублікував їх уже близько двох сотень.

Гей-слов'яни?!

Слов'яни зраджують Україну - близькі сусіди й начебто родичі цинічно перебігають на бік, як їм здається, сильнішого. Коли я вже виїздив з Белґрада, прямуючи на тамтешнє летовище, водій звернув мою увагу на скупчення свіжопофарбованих бронетранспортерів обіч дороги. "Готуємо військовий парад", – чи то підкреслено гордо, чи то самоіронічно сказав водій. Я не хотів дратувати його патріотичних почуттів.

Юрій Андрухович отримав премію імені Ханни Арендт

Український письменник Юрій Андрухович став лауреатами премії імені Ханни Арендт, яка присуджується Фондом імені Генріха Бьолля та містом Бременом. Премію Андрухович дістав за особистий внесок у боротьбі за демократію в Україні. Про це повідомляє "Дзеркало тижня".

Разом із Андруховичем лауреатом премії стали учасниці російської панк-рок-групи Pussy Riot Надія Толоконникова і Марія Альохіна.

Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» презентує

ОСТАННІЙ WEEK-END ВИСТАВКИ THE SHOW WITHIN THE SHOW!

Партнер заходу:
Агенція «Арт-Поле»

ШАКЕСПЕАРЕ: ГРА З КЛАСИКОМ

Зустріч з Юрієм Андруховичем, Іваном Малковичем та Владиславом Єрко

31 травня, 18:00

Мистецький Арсенал, експозиція проекту «THE SHOW WITHIN THE SHOW»

Вхід за квитками на виставку

Об'єднати вміст