Фестиваль «Повір у себе» – оаза добра і затишку (фото)

З 26 по 31 травня 2014 року дитячий оздоровчий центр «Славутич» (Переяслав-Хмельницький район, що на Київщині) прийняв учасників та гостей ХХ обласного фестивалю дитячої творчості «Повір у себе». Організатором свята виступила Київська обласна служба у справах сім’ї та дітей. Учасниками фестивалю були діти з інвалідністю.

Обласний фестиваль творчості «Повір у себе» має довгу та цікаву історію. На початку 90-х років ХХ ст. в одному з дитячих таборів Київської області вперше зібралися діти з особливими потребами, щоб показати свої таланти та віднайти в собі нові творчі здібності, щоб повірити в себе. Організатором перших фестивалів стала СПОУ – дитяча організація, яка вважалася наступницею піонерської організації, що діяла на території України в радянські часи, проте виступала на принципах аполітичності та патріотизму. Згодом організатором фестивалю стала Київська обласна соціальна служба, а до участі у «Повір у себе» долучилася молодь з особливими потребами.

Зараз фестиваль з певних причин знову приймає лише дітей. Незважаючи на всі соціальні та економічні потрясіння, пережиті нашою державою, «Повір у себе» завжди був оазою радості, затишку і віри. Віри у себе, своє майбутнє. І все це − завдяки небайдужості та старанням тих людей, хто долучався до його організації. Цього року це – Київська обласна служба у справах сім’ї та дітей на чолі з її керівником Сергієм Петровичем Андріяшем. Свого часу він був співорганізатором перших фестивалів «Повір у себе». Учасники свята перших років завжди згадували цю людину з теплотою та вдячністю, і можна з упевненістю сказати, що кількість вдячних вихованців «Повір у себе» збільшиться, адже Сергій Петрович повернувся.

Фестиваль «Повір у себе» зібрав дітей чи не з усіх куточків Київщини – Переяслав-Хмельницький, Баришівка, Вишневе, Богуслав та ін. І всі приїхали не з порожніми руками: хтось приготував оригінальні виступи для концерту, інші – не менш яскраві та чарівні малюнки, вироби з бісеру та природних матеріалів, вишивку та в’язані вироби, – усе це стало окрасою фестивальної виставки. На фестивалі працювали гуртки, під час роботи яких діти могли навчитися варити мило, вишивати, робити сучасні та оригінальні лялечки з ниток і багато іншого. Не обійшлося на «Повір у себе» і без спорту – до дітей завітали представники Київського регіонального центру «Інваспорт» – спортсмени-паралімпійці А. Калина, М. Лафіна, Д. Матушинський та Б. Кузьменчук разом зі своїми тренерами. Вони провели для учасників фестивалю майстер-клас із плавання. Загалом же, діти під час «Повір у себе» не нудьгували: заняття у гуртках, екскурсії у Музей під відкритим небом (м. Переяслав-Хмельницький), загонові ігри та таборові заходи під проводом веселих і запальних вожатих, купання у басейні, походи в ліс, концерти – усе це дарувало дітям дуже багато позитивних емоцій і вражень. Організатори фестивалю та працівники табору «Славутич» робили все можливе, щоб «Повір у себе – 2014» пройшов на веселій та яскравій ноті.

Яке ж свято та без гостей? От і на «Повір у себе» без них не обійшлося. До дітей завітали студенти Київського обласного коледжу культури та мистецтв і подарували чудовий концерт. Також приїжджали і представники влади, зокрема – депутат Київської обласної ради Тетяна Леонідівна Подашевська та політик Наталя Королевська.

Чудовим сюрпризом для учасників став виступ на заключному концерті народної артистки України Наталі Бучинської. Співачка не лише виконувала свої відомі хіти разом з учасниками та глядачами, але також радо фотографувалася та спілкувалася з дітьми.

Говорячи про фестиваль, не можна оминути увагою його учасників. Заключний концерт «Повір у себе» продемонстрував чи не усю силу талантів дітей з інвалідністю. Виступи Дар’ї Шевченко з піснею «Кукушка» (з репертуару Земфіри – авт.) та Параскеви Данько із запальною піснею «Le Bien» з французького мюзиклу «Моцарт», виконаною мовою оригіналу, зірвали шквал оплесків. А вірш «Лілея» Т.Г. Шевченка у проникливому виконанні Жені Бодні просто не міг залишити байдужим. Вражали також і вироби на фестивальній виставці. Так, Дар’я Шевченко представила дивовижні об’ємні роботи з… макаронів! Тих самих макаронів, із яких господині готують смачні страви. Також дуже гарними малюнки, вироби з бісеру та природних матеріалів, а також вишивки від Марини Черненко, Альони Поснікової, Олександра Федорчука, Тетяни Барбарової, Тетяни Мороз, Владислава Лавринця, Валентини Сірик та багатьох інших, без сумніву, обдарованих дітей, що мають обмежені фізичні можливості, та необмежений дух.

Ці та інші талановиті діти брали участь у фестивалі від одного до чотирьох разів. Але були на «Повір у себе» і кілька учасників, що брали участь у найперших фестивалях. Це Валентина Пересада, Анна Крюкова та Світлана Патра (дві останні – випускниці Університету «Україна»прим. авт.). Валентина вела гурток вишивання, Анна прочитала на концерті свої чудові вірші, а Світлана – вела гурток із виготовлення сучасних ляльок із ниток, виконала кілька власних пісень на концерті. Також Світлана презентувала учасникам фестивалю невеличкі подарунки від Університету «Україна» – примірники збірок творчих робіт обдарованих студентів, виданих у ВДК Університету «Україна». Окрім концертів та гуртків, було багато неформального спілкування. І воно було корисне для усіх – дорослі могли, дивлячись на цих дітей, пригадати, якими маленькими і кумедними вони колись були. А діти – на прикладі Валентини, Анни та Світлани бачили, що, попри обмежені фізичні можливості, можна вчитися, працювати – жити і радіти життю.

Можна дуже і дуже багато розповідати про фестиваль «Повір у себе», але ліпше дати слово його учасникам:

Даша Мельник, Згурівський р-н:

На фестивалі «Повір у себе» я вже другий раз, я і співала,і привозила роботи на виставку. Я знайшла багато нових друзів та знайомих. Там дружня атмосфера. Цього року мені сподобалися нові вожаті і незабутні дні, проведені разом. Я дуже рада, що побувала на фестивалі.

Анна Вакуленко, Кагарлик:

Я приїхала на фестиваль вперше, привозила малюнки. На «Повір у себе» я знайшла дуже багато друзів і навіть сестру по крові (усміхається – прим. авт.). Усе сподобалося, не можу виділити – що ж найбільш сподобалося, тому що Фестиваль пройшов відмінно.

Лілія Борхаленко, смт. Гостомель:

Я вже другий раз побувала на фестивалі. Мені тут дуже подобається. Я привозила на виставку картини, вишиті стрічками. Зустріла на фестивалі своїх друзів, із якими познайомилася минулого року та познайомилася з новими. Наприклад, з дівчинкою Дашею ми жили в одній кімнаті минулого року, і цього року знову були теж в одній кімнаті. Мені сподобалися наші вожаті, ми з ними здружилися. Ще мені подобалося ходити в басейн, там я була вперше. Також сподобався похід до лісу, бо там були цікаві розваги. А найбільше сподобався Гала-концерт та виступ Наталі Бучинської. Я навіть з нею сфотографувалася на згадку. Дуже сумую за фестивалем та за друзями. Сподіваюся, що запросять наступного року, і ми всі знову зустрінемося.

Р.S: Дуже вдячна Сергію Петровичу Андріяшу та Всім, хто організовує фестивалі для нас.

Марина Черненко, Богуслав:

На фестиваль «Повір у себе» я приїхала вдруге, привозила картини – їх я викладаю з тирси і малюю. Фестиваль подарував мені багато нових друзів. Мені сподобалися квести, розваги, а ще – мої вожаті. Найбільше радують нові друзі і доброта людей. Тебе тут підтримують і допомагають. Особливо сподобалися два останні дні, тому що мої друзі стали ближчими. Так все припало до душі, що навіть не хотіла їхати додому.

Дар’я Шевченко:

На фестивалі я, напевне, вже вшосте. На виставку я привозила вироби з сирих макаронів і картину. Також виступала на концерті. Я знайшла багато друзів ще минулого року, і була дуже рада знову зустрітися з ним. Мені дуже сподобалися концерти та квест, а також гуртки. Взагалі, мені дуже важко виділити щось одне найкраще з усіх подій фестивалю.

А що скажуть на це дорослі?

Наталя Андріяш, керівник гуртка з миловаріння:

Для мене фестиваль став певним відкриттям. Зараз я мала змогу допомагати в організації, і я дуже рада цьому. Я була в захваті від талантів дітей, які були присутніми, і, звичайно, я отримала безмежне задоволення від спілкування. Це дало мені поштовх для роздумів. Гурток «Миловаріння» – це було якесь нашестя (сміється – прим. авт.), я сподіваюся, що жоден учасник не поїхав без мила, зробленого своїми руками. Дітям дуже подобався сам процес його виготовлення. Кожен міг фантазувати і робити щось унікальне.

Світлана Патра, випускниця Університету «Україна», керівник гуртка з виготовлення сучасних ляльок:

Фестиваль «Повір у себе» посідає у моєму житті дуже важливе місце. Я вперше завітала на фестиваль у далекому 1996 році, і з тих пір кожна весна у мене починалася саме з «Повір у себе». Я з вдячністю згадую всіх друзів, вожатих, що були у моїх загонах за всі роки проведення фестивалю, організаторів, зокрема – Сергія Петровича Андріяша. Адже завдяки їхнім старанням фестиваль став, я впевнена, оазою затишку, тепла, віри в себе.

Коли я була молодшою, то фестиваль здавався мені схожим на іншу планету. Ту, де немає зла, заздрості, суму, зневіри. Часи ж тоді були складні – надворі були шалені 90-ті… Та й десятиліття ізоляції багатьох людей з інвалідністю по домівках чи інтернатах в рамках колишнього СРСР давалися взнаки. Але на фестивалі учасники могли забути про всі ті економічні та соціальні проблеми, які безпардонно вривалися у їхні дитячі життя і душі. Ставши дорослою, я залюбки відвідую фестиваль, щоб поділитися з новим поколінням учасників тим добром, тою енергетикою, яку мені подарував свого часу фестиваль «Повір у себе». Я щиро вдячна Університету «Україна», який допоміг мені подарувати цим дітям ще більше радості та приємних несподіванок.

Анна Крюкова, випускниця Університету «Україна», поетеса:

Мені дуже сподобалося. Табір гарний і затишний, а умови проживання – просто чудові! Дуже насичена та цікава програма фестивалю: похід до лісу, знайомство з паралімпійцями, плавання в басейні, прогулянки, розваги, гуртки, концерти. Стільки всього! А найголовніше – це зустріч із давніми друзями, яких давно не бачила. Словом – прекрасно! Хочу ще!

Наталя Крюкова, мама Анни:

Добре Ані – щаслива і я. Найголовніше – позитивні емоції, бажання жити та займатися творчістю знову відроджуються. А це дуже важливо для неї. Для нас усіх.

Тіна Овдій,
журналіст Імідж-центру Університету «Україна»

01_Квест
Квест

03_Св¦тлана Патра та в¦дв¦дувач¦ ¬¬ гуртка

Світлана Патра та відвідувачі її гуртка

04_Зустр¦ч давн¦х друз¦в

Зустріч давніх друзів

08_Виставка

Виставка

09_Дар'я Шевченко та ¬¬ роботи

Дар'я Шевченко та її роботи

10_Ориг¦нальн¦ вироби Дар'¬ Шевченко, зроблен¦ з макарон

Оригінальні вироби Дар'ї Шевченко, зроблені з макаронів

11_Наталя Бучинська

Наталя Бучинська

12_П¦д час виступу Натал¦ Бучинсько¬ учасники та вожат¦ розстелили величезний прапор Укра¬ни на знак побажання миру ¦ кращо¬ дол¦ для нашо¬ держави

Під час виступу Наталі Бучинської учасники та вожаті розстелили величезний прапор України на знак побажання миру і кращої долі для нашої держави

13_Фото на згадку

Фото на згадку