Поп-зірки – зрадники України? (Відео)

У Криму 12 червня відзначали «День Росії». Для цього на півострів з’їхалася велика делегація із урядовців Кремля, а також зірок російської естради. А ось українських співаків на святкуванні немає, хоча Таїсія Повалій, Ані Лорак, Потап та Настя Каменських продовжували гастролювати в Росії навіть після анексії Криму та початку агресії з боку сусідньої країни. 
 
Українка за паспортом та депутат Верховної Ради Таїсія Повалій до останнього планувала заспівати на «Дні Росії» в окупованому Криму. Раніше чоловік та її музичний продюсер Ігор Ліхута в коментарі ТСН розповів про позицію співачки. На його думку та думку Повалій, війни немає, є лише «певні проблеми, на певній території».
 
«Ми артисти, нас запрошують на фестиваль. У нас в країні, на жаль, нічого не проходить. Ми вирішили прийняти запрошення. Таїсія – артистка, вона має співати», – прокоментував Ліхута.

Проте в останній момент стало відомо, що вона не братиме участь у концерті. Цю інформацію підтвердили в телефонній розмові з кореспондентом Радіо Свобода син співачки Денис Повалій та піар-менеджер Андрій Соколовський. Проте коментувати причини такого рішення відмовились.
 
Позицію «війна війною, а концерт за розкладом» поділяє також співак Потап. На врученні музичної премії 31 травня він звернувся зі сцени до московських глядачів зі словами: «Офіційно! Від усіх українських артистів: Росія, дякую, що ви нас приймаєте!». Піар-директор колективу Олена так прокоментувала позицію Потапа та Насті Каменських: «Артисти за мир». Сайт гурту також інформує, що 17 березня Настя Каменських стала ведучою авторської програми на «Русское радио». А перші результати нелегітимного референдуму про статус Криму російська влада оголосила за день до того, 16 березня.
 
Ані Лорак каже, що не словом, а ділом любить Україну
 
Інша співачка, Ані Лорак, ще донедавна планувала концертний тур по окупованому Криму. Проте згодом розклад концертів по півострову зник із афіші співачки. Її піар-директор Юлія Луньова відмовилась коментувати таке рішення, лише надіслала Радіо Свободі посилання на сторінку офіційного сайту. Там зазначено: «У зв’язку з нестабільною ситуацією в нашій країні, що пов’язана з трагічними подіями, ми змушені перенести концерти на вересень 2014 року».
 
Громадський активіст Артем Семеніхін зазняв на відео реакцію Ані Лорак на запитання про нагороди, які вона прийняла. На запитання, як вона може приймати нагороду від країни-агресора, співачка відповіла: «Ви вважаєте, я політик? Я співачка, я буду співати. Не словом, а ділом треба любити свою країну».

За словами Семеніхіна, відразу після зйомок до нього підійшла помічниця співачки і пробувала, за її словами, «вирішити питання», аби відео не поширилось в медіа.
 
«Дівчина намагалася і так і сяк, натякала на певну компенсацію. Я сказав, що я не хочу ні про що говорити. Вона дуже мене просила, щоб я більше не підходив до Кароліни», – розповів Артем Семеніхін.
 
Чи може бути мистецтво вище за патріотизм?
 
На думку співака Тараса Чубая, лідера гурту «Плач Єремії», так себе поводять співаки, які не є українцями за духом.
 
«Зрештою, вони для мене давно не українські і не були ніколи. Тому їхня шарпанина мене мало цікавить», – прокоментував співак.
 
Мистецтво та культура завжди стоять трохи вище над політикою. Так вважає директор Українського центру культурних досліджень Олександр Биценко.
 
«Мистецтво і культура існують завжди, політика завжди тимчасова. Безперечно, я оцінюю негативно з точки зору громадянина України. А з точки зору артиста тут постійно існують різноманітні виправдовування», – додає експерт.
 
Обурення українців тим, що українські співаки продовжують гастролювати в Росії та Криму трансформувалось у бойкоти та ноти протесту. Зокрема, у мережі «Фейсбук» шириться відкритий лист. Таким чином, роблячи перепост, українці вимагають від Міністерства культури України, щоб Кароліну Куєк (Ані Лорак) «позбавили звання народного артиста через зраду». 31 травня вона їздила до Росії отримувати музичну нагороду.

Яна Полянська

Детальніше: http://www.radiosvoboda.org