Весела зустріч у «День навпаки»

Шкільний літній табір відпочинку – це й пізнавальні екскурсії, і конкурси та змагання, і зустрічі з цікавими людьми. Одну з таких зустрічей організували працівники районної дитячої бібліотеки. Вони провели виїзне засідання літературної вітальні «Живе слово», у рамках якого перед дітлахами Підгородненської ЗОСШ №3 виступила дніпропетровська письменниця, член Національної Спілки письменників України Еліна Заржицька. Вона є автором дитячих книг «Приключения розового динозаврика и его друзей» (2001), «Три сходинки голодомору» (2009), «Як черепаха Наталка до школи збиралася» (2011); співавтором кількох колективних збірників, має публікації в літературній пресі, а також на літературних інтернет-ресурсах.

Улюблені жанри письменниці – казки, п’єси, пригодницькі та історичні повісті для дітей молодшого та середнього шкільного віку. Нині дніпропетровська письменниця керує секцією літератури для дітей та юнацтва «Джерело» при ДОО Національної спілки письменників України.

…Саме цього дня в таборі відпочинку «Веселка», що діє при школі №3, проходив День навпаки. Дівчатка вбралися, наче хлопчики, а хлопчики – як дівчатка. Еліна Іванівна вдало налаштувала свій виступ на хвилю дитячого гумору, прочитавши публіці оповідання «Юрко Юрків – приборкувач бісиків» та інші свої твори. Вдячна злива оплесків стала подякою автору від четвертокласників! А ще вони з цікавістю переглянули чотири випуски мультфільму «Як черепаха Наталка до школи збиралася». Уяву дітей привернуло й те, що анімаційна робота (за однойменною книгою Еліни Заржицької) створена юними художниками, фактично їхніми ровесниками – учнями шкіл-інтернатів Дніпропетровської області.

Правду кажуть, що лиш той, хто в душі залишився дитиною, може писати цікаві дитячі твори. Присутні слухали неповторні нотки авторського виконання, і відчували, що перед ними – людина добра, небайдужа, та, що добре розуміє дитячі почуття!.. Під кінець зустрічі письменниця запитала дітей, чи мають вони якісь запитання. Ті скромно промовчали… Зате, під час відпочинку за духмяним чаєм, хлопці та дівчатка таки насмілилися підійти до Еліни Іванівни. Та й закидали її своїми запитаннями! Скільки Вами написано книг? Як довго пишеться книга?.. Чому черепаху звуть саме Наталка?.. Письменниця з радістю поспілкувалася з дітьми, відповіла на всі «чому?», а ще подарувала школі №3 містечка Підгороднього дві свої книги, не забувши й про автографи. А за всім тим уважно спостерігала черепаха Наталка, власно персоною, а поріч неї – такий же м’якенький, як і вона, Рожевий динозаврик… Це – персонажі імпровізованого лялькового театру, який час від часу діє у районній дитячій бібліотеці. Того дня ляльки слухняно сиділи довкола книжкової виставки «Творчий ужинок Еліни Заржицької», ніби запрошуючи присутніх до дружби з читанням… Можливо, вони теж заговорять мовою казкових героїв Еліни Заржицької?..

Шановна Еліно Іванівно, минулого року Ви вже гостювали в Підгородньому, у тутешній школі №4. Тепер маєте юних шанувальників і в школі №3. А в нашому містечку ще ж є школи №1 та №2, які теж люблять цікаві авторські читання, і теж чекають на дружню усмішку письменника!.. Бажаємо Вам нових книг, нових сюжетів, нових шанувальників, нових емоцій!

Лариса Омельченко, бібліотекар РДБ,
м. Підгороднє Дніпропетровської області