Бакота - це те, що варто побачити

Бакота – це те, що варто побачити. Осягнути усю красу цієї місцевості можна лише відвідавши його. Варто пройти ті тернисті доріжки, аби потрапити на вершину гори та помилуватися красою і величчю Дністра. Але в усьому цьому є таїнство, сховане між зеленню, подалі від людського ока - монастир. Святиня постала завдяки одному монахові у ХІІ-ХІІІ столітті. На місці капища, яке знаходилися у сих скелях, він створив справжнісіньке чудо, чудо для людей віруючих у Христа.
 
Бакота - стародавня столиця "Русі Дольної" так назвали у ХІІІ ст. територію між Дністром і Південним Бугом у Галицько-Волинського князівстві. Бакота згадується ще у Київських літописах, як важливе портове місто на Дністрі. Сьогодні лише можна уявити усю потугу місцевості і колишню славу.
 
Для подорожуючих чекає у Бакоті приємний сюрприз: територія для відпочинку з наметами повністю облаштована столиками з лавками, смітниками, туалетами і місцем для вогнища. Дуже приємно відпочивати серед такої краси і комфорту. Зустрічати місяць і проводжати сонце, проміння якого тоне у Дністрі рожевим кольором. Бакота назавжди лишиться у моїй пам'яті, як тепле місце, наповнене різноманітних таємниць історії, як місце, де велич Дністра гармонійно поєднано з красою гір, як затишок, наповнених запахом вогнища і грою сопілки, що здіймається над усім цим…
 
 
 
Подорожувала Марина Мірзаєва
місто Боярка, Київської області