Вибираючи туристичний маршрут, який був би привабливий і в той же час по відстані не дуже далекий, я в минулому році вперше потрапила до міста Яготина, що на Київщині. І не пожалкувала. Тепер всім розповідаю, як багато цікавих місць поруч, а ми часто і не здогадуємося.
В Яготині я відвідала п'ять музеїв. Прикрасою міста є парк. Його посадили ще за часів, коли тут жив син гетьмана Кирила Розумовського Олексій Кирилович. Тоді ж побудували і палац. На превеликий жаль вціліла лише невелика його частина, де нині знаходиться Яготинська картинна галерея, в експозиції якої представлені картини відомих художників в тому числі і народного художника України Катерини Білокур. Вона народилася і жила в селі Богданівка Яготинського району. Поруч із будівлею галереї – скульптура Катерини Білокур. Після смерті Олексія Розумовського маєток успадкувала його донька Варвара Рєпніна-Волконська. Серед відомих гостей родини Волконських був і Тарас Шевченко. Про це нагадує гостьовий флігель. Тут розмістився музей «Флігель Т.Г.Шевченка».
Поетичний експрес " Книжковий дворик на колесах" 16-17 серпня цього року мандрував Чернігівщиною, Хмельниччиною, Рівненщиною, Тернопільщиною , із заїздом у фортецю Хотин, Кам`янець-Подільський, Бакоту...
Неймовірно красива наша земля... Цікава минувшина... Непроста історія... Щедрі та щирі люди...А які неповторні пам`ятки архітектури, що несуть у собі дух сивої давнини! Тут по-іншому осмислюєш те, що відбувається зараз, усвідомлюєш плин часу, своє місце у житейському просторі...
15-16 серпня відбулася екскурсія «Шляхами славного Кобзаря» на Черкащину, присвячена 200-річниці від дня народження Тараса Шевченка, зокрема у Канів, яку було організовано для працівників культури Жовківського району. В складі нашої групи була головний спеціаліст управління культури, охорони культурної спадщини, культурних цінностей та релігій Львівської ОДА Оксана Мідик, заступник голови Жовківської РДА Надія Щур, редактор журналу "Світ дитини" Наталя Скосарєва, священик о.Василь Батюк, працівники закладів культури нашого району.
Поїздка на Черкащину тривала два дні.
У кожного – своя дорога до Шевченка. У прямому й переносному сенсі. Щодо «прямого»: щоб краще відчути дух його творчості, важливо помандрувати Кобзаревими життєвими стежками. Важливо побачити – те, що ще можливо побачити, торкнутися – до чого ще можна торкнутися… От про таку мандрівку Шевченківськими місцями я й хочу розповісти.
В ста кілометрах від Києва (автошлях Е-40 Київ-Харків) знаходиться мальовниче село Богданівка Яготинського району Київської області, що дало Україні і світу геніальну художницю Катерину Білокур, про яку Пабло Пікассо сказав: «Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ…»
Жила скромно в селянській хаті. Похована в рідному селі. Переважна кількість її картин знаходиться в Державному музеї народного декоративного митсецтва в Києві, частина - в Яготинському краєзнавчому музеї. Кілька робіт є в хаті-музеї мисткині в селі Богданівка.
Проїжджаючи мимо по трасі, загляньте на годинку до садиби, де жила художниця зі світовим ім'ям...
В останній день травня у парку «Київська Русь», що в селі Копачів Обухівського району, відбувся чемпіонат України з історичного бою.
Захоплюючі і незабутні враження. А ще – смачна трапеза, ярмарка майстрів, катання на конях і нові знайомства з цікавими людьми.
Львів – місто, яке зачаровує і залишається в пам’яті назавжди. Хоча, мабуть, в кожного є своє улюблене місто. Адже це залежить від багатьох чинників. Важливо, приміром, приїжджаючи кудись вперше, знайти хорошого екскурсовода. У нас у Львові їх було два. І обом ми безмірно вдячні.
Першою була справжній професіонал своєї справи Рената Ганинець. Час проведений з нею – збагатив нас цікавою інформацією і просто теплим спілкуванням. З вечірнім Львовом нас та наших друзів також знайомила щиро закохана в своє місто львівська письменниця і неймовірно чудова жінка Любов Відута.
Тут ніби потрапляєш в інший світ, де нема лихих новин, де радіє серце і співає душа, де так багато всього справжнього, українського.
Ярмарок майстрів вражає різноманіттям виробів. Автори привезли їх сюди з різних куточків України: Києва, Черкас, Івано-Франківська, Кіровограду, Криму...
Смажаться шашлики, танцюють діти, світить сонце, цвіте бузок.
Хіба багато людині для щастя треба?!
Тільки б не топтав ворог чоботом нашу матінку-землю, щоб без днів жалоб, щоб без нових смертей, щоб без материнських, вдовиних, дитячих сліз. Господи, почуй!
Минулої суботи, напередодні Пасхи, провели чудово час, відвідавши знакові місця – Чигирин, Суботів і легендарний Холодний Яр. Поїздка була оганізована турфірмою «Орнамент України».
Екскурсовод, мистецтвознавець Катерина Липа повідала багато цікавих і захоплюючих речей.
Дані місця, дійсно, мають велику магічну силу, особливо відчуваєш це, мандруючи стежками холодноярців.
Вразили не менше архітектура і природні пам'ятки гетьманської столиці Чигирин та хутора Суботів.
Україна – неймовірно-чудова країна, яку ми безмірно любимо!
Юрій і Тетяна Пероганичі