Вперше потрапила до Яготина і не пошкодувала

Зав_дуюча музеєм-садибою Катерини Б_локур  Ольга Шаповал

Вибираючи туристичний маршрут, який був би привабливий і в той же час по відстані не дуже далекий, я в минулому році вперше потрапила до міста Яготина, що на Київщині. І не пожалкувала. Тепер всім розповідаю, як багато цікавих місць поруч, а ми часто і не здогадуємося.

В Яготині я відвідала п'ять музеїв. Прикрасою міста є парк. Його посадили ще за часів, коли тут жив син гетьмана Кирила Розумовського Олексій Кирилович. Тоді ж побудували і палац. На превеликий жаль вціліла лише невелика його частина, де нині знаходиться Яготинська картинна галерея, в експозиції якої представлені картини відомих художників в тому числі і народного художника України Катерини Білокур. Вона народилася і жила в селі Богданівка Яготинського району. Поруч із будівлею галереї – скульптура Катерини Білокур. Після смерті Олексія Розумовського маєток успадкувала його донька Варвара Рєпніна-Волконська. Серед відомих гостей родини Волконських був і Тарас Шевченко. Про це нагадує гостьовий флігель. Тут розмістився музей «Флігель Т.Г.Шевченка».

В місцевому парку можна побачити багато пам'ятників: Миколі Гоголю, Святославу Ріхтеру, невідомому солдату, комбату, декабристам та інші.

Велике враження справило перебування в Меморіальному музеї-садибі Катерини Білокур. Зворушила розповідь завідуючої музеєм Ольги Шаповал про нелегку долю талановитої художниці. 

Моя подорож в сусідню із Чернігівською область ще раз переконала в тому, яка багата Україна на історичні і культурні пам'ятки. І щоб познайомитися з ними іноді не потрібно їхати далеко.

Людмила  Хвоя, місто Бобровиця, Чернігівська область

Козак

Козак 

Алея-слави

Алея-слави 

Музей-садиба Катерини Бsлокур

Музей-садиба Катерини Білокур

 
В Меморіальному  музеї-садибі Катерини Блокур

В Меморіальному музеї-садибі Катерини Блокур

Зав_дуюча музеєм-садибою Катерини Білокур  Ольга Шаповал

Зав_дуюча музеєм-садибою Катерини Білокур Ольга Шаповал

Пам'ятник Тарасові Шевченку

Пам’ятник Тарасові Шевченку

Пам'ятник Миколі Гоголю

Пам’ятник Миколі Гоголю 

 
Скульптура Катерини Білокур

Скульптура Катерини Білокур

Пам'ятник Невідомому солдату

Пам’ятник Невідомому солдату

Казкова алея

Казкова алея

Казкова алея

Казкова алея