Мистецькі пошуки Триколенко Софії

Я, Софія Триколенко, народилася 1986 у місті Києві, в родині художників. Змалку полюбляла спостерігати за тим, як працюють мої батьки. Мабуть тоді і сформувалася моя любов до мистецтва. Вступивши до ДХСШ імені Тараса Шевченка, я стала просуватися до своєї мрії – стати професійним художником. В 2005 вступила до Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури на факультет сценографії та кіномистецтва на курс Кириченко Алли Глібівни, яка мала значний вплив на формування моєї творчої особистості. Закінчила академію 2011, здобула ступінь магістра за кваліфікацією художник-сценограф театру, кіно та телебачення. В 2011 вступила до молодіжного об’єднання Київської організації Національної спілки художників України, в секцію живопису.

Займаюся живописом, графікою, батіком, освоюю новітні інсталяційні прийоми. Постійно приймаю участь у всеукраїнських, міжнародних художніх виставках та організовую персональні. Захоплююся спогляданням цікавих та маловідомих геологічних об`єктів, зокрема грязьовими вулканами, печерами та горами. Беру участь у геологічних експедиціях, мої роботи є у колекції Музею геології Національного Університету імені Тараса Шевченка та приватних колекціях України, Росії, Канади, Колумбії, США, Єгипту. Працюю також як фотохудожник, створюючи серії постановочних фотографій і вловлюючи миттєвості природи.

Окрім станкового, захоплююся декоративним мистецтвом, зокрема створенням костюмів та прикрас. В своїх прикрасах втілюю взаємозв’язки між елементами природи та світоформування. Працюючи як художник-сценограф для театрів, зокрема Київського академічного театру юного глядача на Липках, театру-студії «Образ», Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір’я», створюю сценічне оформлення та костюми. Співпрацюю зі Спілкою молодих кінематографістів України.

Все в природі прекрасне, саме цю красу і намагаюся втілити в своїх роботах.