Ми переможемо!

ДЕНЬ СКОРБОТИ І ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ В ТЕРЦЕНТРІ ВЕТЕРАНІВ

«а покірні вспадкують землю, і зарозкошують миром великим!»
Псалми 37 (36:11)

 

Благословенні ті, яких женуть,
Яких через століття переслідують.
Благословенні ті, які бажають миру,
Які покірні, смирні, безвідмовні –
Тому, що успадковують цей світ саме вони.
(О. Швець-Васіна)

На вул. Панікахи, буд. 95,  розташовано територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради. Керівництво, провідні спеціалісти, соціальні працівники  територіального центру віддають свій досвід і любов  нашим пенсіонерам, ветеранам Великої Вітчизняної війни і праці. Тут постійно проводяться медичні та соціально-оздоровчі заходи, заходи соціально-психологічної реабілітації, відбуваються різноманітні культурно-просвітницькі заходи для людей – тих літніх людей, хто попри хворобу, погоду, настрій приходять до затишного залу з добрим серцем і отримують натомість промінчики тепла, радості, надії  на духовне і хоч би відносне фізичне здоров’я. Це все мають ветерани одного з відділень терцентру –  відділення соціально-побутової адаптації.

Саме про культурно-просвітницькі заходи і піде мова, які проводить поетеса і композитор, культорганізатор територіального центру Олена Іванівна Швець-Васіна.  

До кожного свята О. І. Швець-Васіна разом з членами суспільної ради ветеранів, ансамблем «Рябинушка», дуетом «Тополяночки», дуетом «ВерОл», дуетом «ЕлЗі», ансамблем «Алеко» та іншими ветеранами готують різнобарвні дійства до кожного свята року  згідно сценарію, щомісячно проводять  концертну програму «Будьмо знайомі, іменинник!» на замовлення іменинників місяця. Багато ветеранів залюбки брали участь у заходах суспільної ради ветеранів, наприклад,  у програмі «Все про частушки», яку готувала і проводила ланкова Тамара Дорофєєва.  Член відділення адаптації, ерудований літературознавець, поет, член Конгресу літераторів України  Віктор Ковриженко (Невський) бере активну поетично-просвітницьку участь у кожному святі терцентру, а на початку червня ц.р. провів свій творчий вечір.

Гордість відділення соціально-побутової адаптації ветеранів – лауреат «Золотої струни» ансамбль «Рябинушка», який  протягом першого півріччя неодноразово виступив в концертних програмах на сцені Центральної міської бібліотеки.   

У репертуарі ансамблю «Рябинушка»  понад 300 пісень, у т.ч. самобутні пісні композиторів Придніпров’я на вірші дніпропетровських поетів. Це «Розквітай наш район» (муз. О.Резанової, сл. Г.Сідлецької), «Мій Дніпропетровськ» (муз. В.Фалькової, сл. С.Поливоди), «Гімн Придніпров’я» (муз. і сл. О.Швець-Васіної), «На Вкраїну милую полину» (муз. О.Швець-Васіної, сл. незабутнього М.Потійка) і багато ін. Тільки в нашому, Бабушкінському терцентрі, ветерани створюють пісні на власні тексти, які залюбки співають для почесних гостей – «Гимн ветеранов» (на мотив пісні «Команда молодости нашей» О.Пахмутової на сл. ветерана Валентини Челнокової), «Терцентровская поздравительная» (на мотив «Пісеньки про день народження» В.Шаінського, сл. ветерана Тамари Дорофєєвої), «Терцентровские окна» (на мотив пісні «Московсие окна» Т.Хрєннікова, сл. ветерана Віктора Ковриженка (Невського), «Пенсионеры, вперёд!» (на мотив пісні «Не вешать нос, гардемарины» В.Лебєдєва, сл. ветерана Віктора Невського), пісні «Осенняя любовь», «В вихре танца», «Весенние цветы» (муз. Олени Швець-Васіної, сл. ветерана Елєонора Штайнца) та ін.

…Червень 2014 року був дуже важким для нашої країни, не вщухали бої в Донецькій та Луганській областях… Наша Батьківщина не встигала позначати траурні дні по загиблим Героям. Але тим міцніші, тим більш згуртованими були ветерани нашого територіального терцентру; очі цих ветеранів вже бачили страшну війну 1941-45 рр., тому  їх серця знову випромінювали біль і тривогу за Україну.

Саме в таких обставинах територіальний центр Бабушкінського району відзначив День скорботи і пам’яті жертв нацизму (22.06) та День Конституції України (28.06). Пролунали тужливі пісні, сумні вірші про Велику Вітчизняну війну, хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв ВВВ і сучасних воїнів в День скорботи. А на День Конституції ветерани познайомилися з історією створення Гімну України і з гідністю заспівали його (муз. М.Вербицького, сл. П.Чубинського), повторили найважливіші статті Конституції, з болем прочитали вірші, присвячені гіркій історії України, взяли участь у змаганні «Продовж прислів’я». Анс. «Рябинушка» за підтримкою залу  виконав невмирущі козацькі пісні «Наливаймо, браття, кришталеві чаші» (соліст Адам Синицький), «Гей, шуми великий луже», сумні народні українські пісні «Ой, у вишневому саду» (солістка Катерина Мавдюк), «Ой, чий то кінь стоїть» (солісти Антоніна Коваленко і Адам Синицький), пісню М.Глінки «Гуде вітер вельми в полі» (солістка Ольга Денисенко). А «Гімн Придніпров’я» Олени Швець-Васіної і пісня Ніколо на сл. Ю.Рибчинського «Моя Україно» пролунали так злагоджено і сильно, що всі присутні в котрий раз усвідомили – МИ ПЕРЕМОЖЕМО!

Ольга Новікова,
ветеран відділення соціально-побутової адаптації
територіального центру соціального обслуговування
(надання соціальних послуг) Бабушкінської районної радиу місті Дніпропетровську