День 9 лютого волинянки чекали з особливим нетерпінням. Поспішаємо до Будинку звукозапису на концерт «Кохання віри не втрачає» народної артистки України, кандидата наук з державного управління, доцента Інституту економіки і менеджменту Університету «Україна» Світлани Мирводи. В фойє нас зустрічає величезна черга бажаючих потрапити на свято. Жартуємо: – Що дають? – Запрошення! Дивуємось і тішимось: – На Мирводу вже стають у чергу! Чи це не красномовне підтвердження народної популярності!
Нарешті запрошення здобуто, і ми займаємо місця у залі. Вона заповнена вщент, бо виступ Світлани завжди бажаний і очікуваний. На дворі морозно, а тут – тепло й сонячно від посмішок і привітань. На вечорі панувала затишна, майже родинна атмосфера, адже співачка згуртувала навколо себе людей, близьких за духом, закоханих у романс – такий прекрасний пісенний ліричний жанр. Прийшли підтримати свою землячку жінки клубу «Волинянка» – Жанна Шнуренко, Вікторія Рутковська, Валентина Бабаніна, Галина Оксюк, Ганна Ярмолюк, Любов Томашевська, Зоя Сиротюк, Неллі Просяник з друзями.
Ах, Одеса! Морська перлино! Привітна, гомінка, весела... А ще – чемна, інтелектуальна, поетична. Особливо це помітно у ті дні, коли в місті відбувається Міжнародний книжковий ярмарок «Зелена хвиля». Тож, коли «Зелена хвиля» підхоплює і несе тебе по знаменитій Дерибасівській – серед яток з новими книгами майже всіх українських видавництв, котрі вийшли друком у 2015-2016 роках, саморобками, іграшками, сувенірами, і ти маєш ледь не на кожному кроці зупинятись і тиснути руку (або й чоломкатися) з друзями та знайомими – отримуєш ні з чим незрівняне задоволення. Навіть забуваєш про ту особливу південну спеку приморського міста. А може, не забуваєш, а просто перестаєш звертати на неї увагу...
Цьогоріч в Одесі «Зелена хвиля» «накрила» місто вдвадцяте. І цей ювілей одесити відсвяткували з розмахом. Розклад заходів було розписано по годинах. Я налічила більше 60-ти, а потім і лік загубила. Перепрошую, але найбільш детально розкажу про ті заходи, які відвідала або брала участь.
Літо 2016 року сягає кінця. Протягом серпня ветерани територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шевченківської районної у місті Дніпропетровську ради побачили багато заходів, підготовлених ветеранським активом терцентру – ансамблем «Рябинушка». Серед них: «Свято жнив», «Міжнародний день молоді і фізкультурника», «Дерева – наші друзі і лікарі», «Три Спаса». Попереду – велике свято нашого народу – 25-річчя Незалежності України.
Ці рядки незабутнього поета Івана Низового якнайбільше підходять до листопадових пам’ятних дат нашої країни. Автохтон – це корінний житель країни або місцевості; абориген. Саме автохтонами стали почуватися справжні громадяни України в теперішній гіркий воєнний час нашої Батьківщини.
Це перевтілення відчувають і ветерани територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради, які брали участь наступних заходах листопаду:
7 грудня день народження Катерини Білокур
5 грудня в селі Богданівка Яготинського району Київської області відзначали 115-ту річницю з дня народження талановитої української художниці Катерини Білокур. До могили Катерини Василівни учасники урочистостей принесли квіти, які вона обожнювала і малювала впродовж всього свого життя. Потім всіх, хто того дня завітав до Богданівки, запросили відвідати меморіальний музей-садибу Катерини Білокур. Він був відкритий у 1977 році. Про життя і творчість талановитої мисткині розповіла завідувач музею Ольга Шаповал.
Так називався літературно-музичний вечір, проведений в лютому Дніпропетровською обласною організацією Конгресу літераторів України (ДОО КЛУ) в актовому залі дніпропетровської Центральної міської бібліотеки. Цей захід був присвячений доблесним українським захисникам в зоні АТО і кожному справжньому громадянину України, який (і був, і є) готовий битися за рідну землю до останньої краплі крові, не щадивши себе і свого життя.
Першого грудня 2014 р. ветерани територіального центру Бабушкінського району м. Дніпропетровська відзначили Міжнародний день людей з обмеженими можливостями.
«Коли у людини є всі можливості для нормального життя, а головне – здоров'я, його складно змусити радіти буденним речам – світлу, звукам, рухам, та просто самому життю. Цінувати життя і радіти кожній її миті по справжньому можуть лише ті, кому всі ці радощі дістаються через подолання себе. Головне – приймати належні заходи для забезпечення того, щоб інваліди нашого Бабушкінського району мали доступ до всіх аспектів життя суспільства на рівних підставах з іншими людьми. Працівники терцентру роблять все можливе для цього. Прийміть низький уклін, дорогі ветерани, бо саме ви долаєте кожного дня, кожної хвилини негаразди власного життя… Живіть, крокуйте, продовжуйте творчу діяльність якнайдовше!» – проголосила директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради Н.В. Біневська у своїй промові перед концертом, який був підготовлений силами артистів-ветеранів ансамблю «Горобинка».
Слово «вінтаж» увібрало кілька понять. Це і вино певного року виробництва; і суміш стилів, коли старовинні елементи декору вплетені в сучасний інтер’єр… Також це в індустрії моди – предмети минулого у сучасній інтерпретації. Вінтажем називають і вироби із металу, порцеляни тощо, виконані вручну, тобто антикваріат. Навіть у мистецтві фотографії побутує це поняття: відбиток знімку з оригіналу…І ось, уявіть собі, - як усе це втілити в сценічному дійстві? Тобто перенести поняття вінтажу на сцену. Здавалося б, - неможливо! Та відомій українській поетесі Ларисі Петровій й не менш відомому в Україні та за її межами композитору Леоніду Нечипоруку це вдалося! Свідками цієї безумовної творчої перемоги з назвою «Кав’ярня називалась «ВИР» недавно стали численні глядачі у Київському будинку учителя.
Вже традиційно в Україні відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Звичайно, долучилася до цього свята і Дніпропетровська Центральна міська бібліотека.
З самого ранку у всіх співробітників був святковий настрій. І не тільки тому що в них було професійне свято, у Палаці Книги чекали на гостей. Адже день бібліотек – це справжній день відкритих дверей. До цього свята була створена спеціальна екскурсія. Кожен відділ підготував різноманітні книжкові виставки та цікавинки для відвідувачів.