Повертайся живим!

Так називався літературно-музичний вечір, проведений в лютому  Дніпропетровською обласною організацією Конгресу літераторів України (ДОО КЛУ) в актовому залі дніпропетровської Центральної міської бібліотеки. Цей захід був присвячений доблесним українським захисникам в зоні АТО і кожному справжньому громадянину України, який (і був, і є) готовий битися за рідну землю до останньої краплі крові, не щадивши себе і свого життя.

Ведучі вечора – голова ДОО КЛУ Людмила Некрасовська і член ДОО КЛУ та Асоціації композиторів Придніпров’я Олена Швець-Васіна – розпочали дійство зверненням до присутніх: аплодисментами нагородити перш за все українських воїнів, які в цю саму мить захищають нашу землю від агресорів. 

Концертну програму, так би мовити, обрамив – розпочав і закінчив – дует соліста Дніпропетровського театру опери та балету Сергія Ємельянова (кларнет) і концертмейстера дніпропетровської консерваторії ім. М. Глінки Вікторії Сотнікової (ф-но). Опісля майстерного виконання «Вокалізу» Р. Гліера (до речі, видатного композитора з м. Києва, директора і викладача Київської консерваторії на початку 20 ст.), а також «Вальсу», «Романсу», «Канцонети» П.Чайковського слухачі нагородили дует довгими вдячними оплесками.

А потім до наших блокпостів, батальйонів і взводів, до самого Неба полинули рядки віршів «Брат мій Каїн» Людмили Некрасовської, «Я це витримать мушу» Олени Швець-Васіної, щемливі поезії болю за згорьовану Україну члена ДОО КЛУ Тетяни Валової, політичні мініатюри в.о. голови ДОО НСПУ Володимира Луценка, сатиричні вірші Володимира Рудова, поетичні закликання до миру власника статусу «Діти війни» Валерія Тищенка, сторінки казки «Козацька сила» Катерини Гідрайтіс. Донька відомого поета, члена НСПУ, незабутнього Михайла Селезньова – Ірина Селезньова – з болючим відтінком утрати прочитала його вірші-передбачення. А правнучка поета – Аріна Селезньова – пронизливо заспівала пісню композитора  Ігоря Тищенка (який, на великий жаль, нещодавно передчасно пішов від нас) на вірші М.Селезньова «Вони пішли в 17 років», яку присвятила пам’яті і свого прадіда, і двох своїх однокурсників, які загинули, як Герої, в зоні АТО. На вірші М.Селезньова хвилююче виконала власну пісню «Ласкаво просимо» і Олена Швець-Васіна.

Поетеса Тетяна Заславська окрім своїх поезій зачитала вірш «Лист» однієї з її підопічних в літературній студії «Я» Палацу для дітей та юнацтва, переможниці щорічного обласного конкурсу «Собори наших душ» – десятикласниці НВК № 138 Оксани Білоногової. Строфи цього вірша розчулили присутніх до сліз. Ось ці невимушені рядки до невідомого Героя України:

Пишу листа тобі, Солдате,
Мій любий друже, рідний брате,
Ну, як ти там? Ото дурна –
Таке питаю... Йде війна!

Пишу листа тобі, Солдате,
Мій добрий янголе крилатий,
Ти захищати від біди
Мене й країну йшов туди!

Пишу листа тобі, Солдате,
І хай не буду навіть знати,
Хто ти і як твоє ім’я,
Але в думках з тобою я!

Пишу листа тобі, Солдате, -
Писати легше, ніж стріляти.
Пишу, бо хочу, щоб рядки
Тебе від куль уберегли!

Пишу листа тобі, Солдате,
Ти будеш жити і кохати,
Ростити діток і сади,
Коли повернешся з війни!

Вірші перемежалися піснями за тематикою заходу. Письменник і бард Яків Зорін щиро і тужливо заспівав під гітару власні пісні «Патрон без обойми» та «Сонячний вітер». Член Асоціації композиторів Придніпров’я, композитор і аранжувальник Олександр Погорілий проникливо виконав власні пісні «Троянда вітрів України» на вірші Віктора Оліфера і «Навещайте своих стариков» на вірші Володимира Третьякова.

Олена Швець-Васіна представила книгу «Воїнам Світла», видану завдяки Благодійному фонду «Віта Дольче» (м. Мукачеве Закарпатської обл.) у вигляді подарункової збірки поезій від ста поетів для НАЙКРАЩИХ українців, які святкували світлий празник Різдва Христового під російськими кулями. Презентація цієї книги вже відбувається в різних містах України, а незабаром, дай Боже, буде і в Дніпропетровську, бо опублікувати свої вірші там мали честь і дніпропетровські поети. Сама Олена отримала 6 примірників книги «Воїнам Світла», один з котрих був презентований їй, як одній з авторів, а решту вона подарувала мужньому захиснику України Віктору Ожогіну та його військовим побратимам з журналістського взводу АТО.

Настала черга для виступу і ансамблю «Рябинушка» територіального центру ветеранів Бабушкінського району м. Дніпропетровська під керівництвом культорганізатора терцентру О. Швець-Васіної. Чітко, по-бойовому ветерани заспівали пісню-переробку О.Пахмутової «Дніпр – любов моя».

Члени ДОО КЛУ приготували конверт з грошовою допомогою нашим самовідданим воїнам і запропонували приєднатися до цієї благодійної акції і присутніх в залі. Треба було бачити, як люди (особливо літнього віку) охоче  віддавали ледве не останні гроші, які збирала Л. Некрасовська для передачі волонтерам міста.

Наприкінці вечора очі і господарів унікальної бібліотеки міста, і артистів, і гостей сяяли надією, що війна скоро закінчиться і всі захисники нашої прекрасної країни ПОВЕРНУТЬСЯ ЖИВИМИ.

Більше фото: https://www.facebook.com

Олена Швець-Васіна,
член Конгресу літераторів України