Дивіться на нас, як на рівних

Першого грудня 2014 р.  ветерани територіального центру  Бабушкінського району м. Дніпропетровська відзначили Міжнародний день людей з обмеженими можливостями.

 «Коли у людини є всі можливості для нормального життя, а головне – здоров'я, його складно змусити радіти буденним речам – світлу, звукам, рухам, та просто самому життю. Цінувати життя і радіти кожній її миті по справжньому можуть лише ті, кому всі ці радощі дістаються через подолання себе. Головне – приймати належні заходи для забезпечення того, щоб інваліди нашого Бабушкінського району мали доступ до всіх аспектів життя суспільства на рівних підставах з іншими людьми. Працівники терцентру роблять все можливе для цього.  Прийміть низький уклін, дорогі ветерани, бо саме ви долаєте кожного дня, кожної хвилини негаразди власного життя… Живіть, крокуйте, продовжуйте творчу діяльність якнайдовше!» – проголосила директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради Н.В. Біневська у своїй промові перед концертом, який  був підготовлений силами артистів-ветеранів ансамблю «Горобинка».

І знову лунали пісні, вірші, гуморески, частушки, сценки… І знову весь зал, затамувавши подих,  слухав виступи читців про хвилюючі воєнні події сьогодення, або підхоплював знайомі рядки пісень, посміхався анекдотам про них самих же, щиро аплодував.

***

Душа моя вся сповнена свавілля,
Нестримна, ніби повінь весняна.
Любов моя – п’янке, чудесне зілля,
Вона така прекрасна й неземна!

Я так люблю, як ще ніхто у світі,
Мабуть, не зміг любить, а я – люблю.
Комусь судилось іскрою жевріти,
Та не мені! Я краще вся згорю!

Я хочу людям щастя дарувати,
Відкривши душу й серце для добра.
Сміятись, жити й голову тримати
ак високо, як можу тільки я!

(Наталя Федько, інвалід дитинства)

А напередодні  Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями ансамбль «Горобинка» виступив у Палаці студентів на 65-річчі Асоціації композиторів Дніпропетровської області з піснею Олени Швець-Васіної «Третій тост» на вірші незабутнього поета Володимира Крота. А сама керівниця ансамблю, культорганізатор терцентру, член Конгресу літераторів України (КЛУ) і вищеназваної Асоціації композиторів  О. Швець-Васіна заспівала власну пісню на вірші голови Дніпропетровської обласної організації  КЛУ Людмили Некрасовської  «Пісенька про ліки». Цікаво, що опісля вечора ноти і слова цієї пісні запросили в авторів ветерани сусіднього територіального центру в Жовтневому районі міста. Тож пісні терцентру Бабушкінського району тепер поширюються в інші терцентри  міста.

«Дивіться на нас, як на рівних, ми крокуємо і долаємо, ми віримо і сподіваємось, ми ніколи не здаємось» – це гасло справжніх героїв повсякдення – людей з недугами. 

 

Ольга Денисенко,

член суспільної ради ветеранів територіального центру
соціального обслуговування  (надання соціальних послуг)
Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради