Бібліотека – територія єдності

Вже традиційно в Україні відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Звичайно, долучилася до цього свята і Дніпропетровська Центральна міська бібліотека.

З самого ранку у всіх співробітників був святковий настрій. І не тільки тому що в них було професійне свято, у Палаці Книги чекали на гостей. Адже день бібліотек – це справжній день відкритих дверей. До цього свята була створена спеціальна екскурсія. Кожен відділ підготував різноманітні книжкові виставки та цікавинки для відвідувачів.

Так, працівники Абонементу презентували книжкову виставку «Свято мудрості, віри, надії та любові», вікторину «Впізнай героя улюбленої казки», та патріотичну акцію «Побажай сусіду добра та миру», де кожен міг написати побажання на спеціальному кольоровому листочку та причепити його на Дерево миру. Окрім того, для малечі бібліотекарі проводили акцію малюнки на асфальті «Побажання миру та добра». 

У Інформаційно-бібліографічному відділі на гостей чекала виставка-огляд «Енциклопедії від XVII до XXI століття». На ній були представлені такі відомі енциклопедії, як «Британіка», «Словник Брокгауза», «Велика Радянська Енциклопедія» та багато інших, як загальних, так і спеціалізованих. Їх презентація супроводжувалася класичною музикою, доповнювали виставку рідкісної книги старі фотографії перших бібліотекарів. Також у відділі знаходилась експозиція «Книжкове дефіле», у якій були представлені книги різних розмірів, форм,оздоблення, та ваги. Підготували бібліотекарі і спеціальну вікторину.

У залі рідкісної книги проходила виставка «Із духовної скарбниці», присвячена ювілеям видатних письменників та поетів Г. Гете, Ю. Лермонтова, О. Пушкіна.

Працівники читального залу № 1 теж підготували насичену програму. Перше на що натрапляв відвідувач це було диво бібліотечне «Дерево бажань». На ньому працівники і гості бібліотеки писали свої бажання які, за легендою, мають здійснитися.  Кожен читач завітавши до залу потрапляв на екскурсію «Читальний зал-острів фантазії та творчості», завдяки якій можна було ознайомитись з «бібліотечним парканом» (куточком для молоді), книжковими виставками присвяченими історії, краєзнавству, географії, та правознавству, завітати до музею ретро-орг техніки, дізнатися про можливості читального залу. Також тут проходила акція-листівка «Напишіть побажання бібліотеці» - кожен міг написати побажання і покласти його до спеціальної поштової скриньки. На столах читального залу була презентована персональна виставка-експозиція рукотворних робіт Лілії Ігорівни Хомюк, співробітника ЦМБ. Також читачам було запропоновано розгадати тематичний кросворд до Дня бібліотек.

У читальному залі № 2 була представлена виставка «Мода від А до Я», до якої увійшли книги з різноманітних видів дизайну та рукоділля, а також книжкова експозиція про домашніх улюбленців (поруч з якою знаходився живий куточок з папугами). На столах залу можна було подивитися виставку ляльок, дизайн одягу яких розробили студенти коледжу технології та дизайну. Для бажаючих проходив майстер-клас з орігамі. Ще однією родзинкою програми була виставка творчих робіт бібліотекарів ЦМБ до якої увійшли роботи з бісеру, вишивка, картини, декупаж, розпис пляшок та дисків.

У відділі літератури іноземними мовами відкрилась виставка «Література із світовим визнанням», у якій були представлені книги нобелівських лауреатів.

У відділі мистецтв відвідувачі могли ознайомитись з новими книжковими виставками: виставкою присвяченою Петриківському живопису, експозицією до Дня музики, у якій можна дізнатися як раніше оформлювалися книги з історії музики, та виставкою «Мистецький Дніпропетровськ», завдяки якій можна відшукати на мапі нашого міста вулиці та площі названі іменами видатних діячів з різних видів мистецтва. Головною прикрасою залу була експозиція картин «Прогулянка по місту Катеринослав-Дніпропетровськ».

У відділі Biblioplay вже традиційно проходили рухливі ігри на платформі X-box+kinekt.

Першими привітати ЦМБ зі святом прийшли першокласники 21-ої школи. Діти подарували бібліотеці домашню квітку. Веселим гуртом пролетіла малеча по всім відділам. Майже усюди можна було чути захопливі вигуки при перегляді різноманітних цікавинок.

Через деякий час настала черга молоді. Кілька груп студентів коледжу технології та дизайну відвідали цього дня бібліотеку. Усі вони почерпнули для себе багато корисної інформації.

- Ця екскурсія є дуже важливою для наших студентів сьогодні. Зараз молодь мало читає, а особливо книжки. Завдяки такому заходу студенти дізнаються про можливості бібліотеки, дізнаються де можна взяти достовірну інформацію, - говорить замісник директора коледжу технології та дизайну Тетяна Поляк.

- Мені дуже сподобалась сьогоднішня екскурсія. Особливо, відділ мистецтв. Думаю, я ще неодноразово туди завітаю, - ділиться враженнями студентка другого курсу коледжу Даяна Путій.

-  Цей день не був би таким яскравим без читачів. Саме для них ми працюємо. І намагаємося створити всі умови для наших відвідувачів. Сьогодні бібліотека показала свої можливості. Але, звичайно, усе охопити в один день неможливо. Тож запрошую всіх до нашої бібліотеки, відкривати її для себе. Адже тут можна знайти цілий всесвіт, - говорить заступник директора Центральної міської бібліотеки Наталія Шелест.

Велика кількість відвідувачів, море приємних емоцій та відгуків – саме таким запам’ятається читачам та бібліотекарям цьогорічний Всеукраїнський день бібліотек у ЦМБ.

Більше фото: https://www.facebook.com

Тимофій Федорець