Справжні зрадники – це чиновники

Останніми днями запускається теза про те, що всі, хто перекривають дороги і пікетують військкомати – зрадники і боягузи. Скажу вам, що така позиція нічим не відрізняється від Азарова, який називав майданівців терористами та екстремістами.

Хочу, щоб усі зрозуміли одну просту істину – жінки не хочуть відпускати своїх дітей і чоловіків не тому, що вони боягузи, хоча інстинкт самозбереження присутній у тій, чи іншій мірі у кожного. Такої проблеми не було б, якби кожного військового, який їде на Донбас, забезпечували:

1. Усім, починаючи від тактичних рукавиць, закінчуючи півтора-кілограмовим бронежилетом 7 класу захисту. А так, забезпечення лягає на плечі того, кого мобілізують. Де взяти одяг і обмундирування на десятки тисяч гривень, аби почуватися захищеним і бути ефективною бойовою одиницею – проблема самого мобілізованого.

2. Страхуванням життя і здоров’я.

Кожна сім’я повинна знати - у випадку чого, а випадки бувають різні, держава попіклується про кожного. Якщо потрібне лікування – ми беремо на себе усе, починаючи від бинтів і шприців, закінчуючи операціями за кордоном. Замість того, ми бачимо, що лікування поранених – проблема самих поранених і їхніх сімей. Звичайно, як завжди допомагають волонтери. Не будь їх – не уявляю, що робили б сім’ї.

Якщо не дай Боже стався летальний випадок – сім’я військового має отримати відчутну фінансову допомогу. Під словом «відчутна» маю на увазі 1 мільйон гривень. Тоді кожен, хто йде на війну, розумітиме, що у випадку чого, його діти не залишаться без шматка хліба.

3. Усім необхідним для виконання роботи в зоні АТО.

На американському флоті жартують, що кок на кораблі важливіший, ніж капітан. Це всього лише жарт. Але хто має стосунок до армії, знає, що якісне харчування піднімає бойовий дух не менше, ніж пропаганда.

Але, про яке харчування може йти мова, якщо у військових проблеми з питною водою. Вибачте, але за більше, ніж 3 місяці це питання можна було вирішити. Замість того, воно знову ж таки лягає на самих військових, їхні сім’ї і волонтерів. Хочеш їсти – добувай їжу сам собі. Хочеш пити – виходь за охоронюваний периметр по воду і наражай себе на небезпеку.

І найголовніше: якщо офіцер взяв на себе відповідальність і вивіз поранених, то він герой і його треба представити до нагороди, а не порушувати проти нього кримінальну справу. Якщо хтось потрапив у полон, бо закінчився боєкомплект і команда була стояти, то його треба з цього полону витягувати, а не оголошувати його дезертиром.

Тому, справжні зрадники – це чиновники, завдяки яким наші хлопці досі голі, босі і голодні на передовій. А воювати з матерями звичайно легше, ніж боротися з корупцією, бездіяльністю і непрофесійністю.

Віктор Балога

https://www.facebook.com