Лист-звернення діячів культури до Президента України з приводу підтримки Українського радіо

Шановний Петре Олексійовичу!

Звертаємося до Вас за підтримкою рідного Українського радіо — єдиного острівця національного українського духу в сучасному ефірі.

Протягом багатьох десятиліть Українське радіо відігравало і продовжує відігравати величезну виховну роль в естетичному розвитку нашого народу, в його єднанні й духовному зростанні, в усвідомленні себе могутньою і красивою нацією. Найкращі зразки музичної і літературної класики, фольклору, сучасного мистецтва у виконанні провідних художніх колективів і окремих майстрів цілодобово звучать в ефірі, зокрема, радіоканалу «Культура», а також по Першому Національному і «Променю».

Для кожного з нас з раннього дитинства найпершими мистецькими враженнями були звучання бандури і баяна, хору і симфонічного оркестру, оперних і драматичних вистав, поезій Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, сучасних творів саме з радіоприймачів («тарілок»), незалежно від місця мешкання — у кожному селі було радіо, не кажучи вже про міста.

На жаль, тепер, за час останніх двох десятиліть, в Україні практично знищено ПРОВОДОВЕ мовлення, і наше національне радіо перебуває у вкрай скрутному становищі — його майже не чути, незважаючи на високий професіоналізм творців різножанрових передач, котрі плідно працюють у Національній радіокомпанії України. Ефір заполонили FМ-станції приватних радіокомпаній у переважній більшості — представники російськомовної «попси», що сприяє духовному збідненню і гальмуванню інтелекту слухацької аудиторії. Цій шаленій навалі може протистояти лише національне радіо України — українське за формою і розмаїте за змістом.

Тож звертаємося до Вас, шановний Петре Олексійовичу, з проханням допомогти рідному ефіру, а саме: надати Національній радіокомпанії України найкращі частоти, зокрема FМ-діапазону, і сприяти цим порятунку духовного здоров’я нації і можливості українського народу користуватися правом вибору ефірного мовника, гарантованого чинною Конституцією України.

Дорогий пане Президенте, долучіться до спасіння національного радіомовлення України — Вам щиро завдячать десятки мільйонів слухачів, які прагнуть торкнутися чистих джерел нашої духовності!

З глибокою повагою, учасники і слухачі передач Українського радіо Герої України, народні артисти України: Анатолій Авдієвський, Мирослав Вантух, Дмитро Гнатюк, Анатолій Паламаренко, Євген Савчук, Мирослав Скорик; народний артист України Віктор Гуцал; президент творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України» Віктор Герасимов.

http://m-r.co.ua