Звернення

Відкрите звернення до Міністра культури України

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ до Міністра культури України Євгена Миколайовича Нищука від письменників, бібліотекарів, науковців, освітян, журналістів, громадських діячів та активістів

Відомі громадські діячі, освітяни, бібліотекарі, письменники, журналісти, науковці та активісти звертають Вашу увагу, шановний Міністре, на кричущий факт продажу бібліотеки № 2 в місті Марганець Дніпропетровської області.

Намарне нагадувати, що бібліотеки у сьогоденні – це дієві центри просвітництва, і чи не єдині! на місцях культурно-освітні майданчики об’єднання місцевої громади. Однак, тривожна інформація, що надходить до нас із ЗМІ, сигналізує про можливий злочин, коли у місцевої громади без публічного обговорення забирають можливість читати і контактувати з світовим культурним надбанням через спеціалізований інтернет-центр: «20 листопада 2016 року мер міста Марганець Олена Жадько, яка представляє "Опозиційний блок", винесла питання продажу будівлі бібліотеки №2 на голосування, і більшість депутатів Марганецької міської ради проголосувала за її закриття. На тій же сесії мер міста і 18 депутатів проголосували за підвищення собі заробітної плати удвічі та виписали новорічну премію в розмірі 100% від зарплати».

«Книга року ВВС»: подвійні стандарти?

Звернення до організаторів літературної премії «Книга року ВВС», 
Української служби ВВС та громадськості

Українській літературі потрібен свій євромайдан, щоб очистити її від групівщини, корупції та маніпуляцій під час присудження літературних премій і визначення книжкових рейтингів. 

Лист-звернення діячів культури до Президента України з приводу підтримки Українського радіо

Шановний Петре Олексійовичу!

Звертаємося до Вас за підтримкою рідного Українського радіо — єдиного острівця національного українського духу в сучасному ефірі.

Протягом багатьох десятиліть Українське радіо відігравало і продовжує відігравати величезну виховну роль в естетичному розвитку нашого народу, в його єднанні й духовному зростанні, в усвідомленні себе могутньою і красивою нацією. Найкращі зразки музичної і літературної класики, фольклору, сучасного мистецтва у виконанні провідних художніх колективів і окремих майстрів цілодобово звучать в ефірі, зокрема, радіоканалу «Культура», а також по Першому Національному і «Променю».

Об'єднати вміст