У Вікіпедії триває «Місяць Закерзоння»

Всі небайдужі до долі 700 тисяч депортованих українців із Закерзоння (Західної Бойківщини, Лемківщини, Підляшшя, Холмщини, Любачівщини, Надсяння), всі, хто любить історію, культуру, географію, цікавиться сторінками життєвих перипетій пересічних та не зовсім постатей нашого минулого і сьогодення – мають можливість взяти участь у проекті «Місяць Закерзоння» у Вікіпедії.

На думку ініціатора проекту, народного депутата України Олега Панькевича, метою проекту є заповнення у Вікіпедії «білих плям», наповнення її інформацією про видатних людей, населені пункти, архітектурні споруди та інші твори мистецтва, про освітньо-культурні, економічні, військові організації, про історичні події краю, де ще зовсім недавно жили і творили українці. Важливим також є привернення уваги і виховання інтересу у молоді як до історії українського народу і її уроків, так і до сучасних інформаційних технологій, які дозволяють не лише споживати знання, але й поширювати їх через Вікіпедію на цілий світ.

Юрій Пероганич, співзасновник громадської організації Вікімедіа Україна важає: «Не менш важлива ціль проекту – залучення до написання і редагування статей Вікіпедії нових людей: журналістів, істориків, нащадків виселених із Закерзоння українців і всіх, хто цікавиться історією нашого народу».

Проект триватиме з 1 по 31 серпня. Для участі у проекті потрібно мати доступ до Інтернету. Для новачків корисною буде довідка «Вікіпедія:Як створити нову сторінку». Інструкції для учасників проекту опубліковані на сторінці «Місяць Закерзоння».

Проект приурочений 70-тій річниці від початку депортації українців, яка почала свій відлік 9 вересня 1944 і з перервами тривала до 1951.