Дитячий фестиваль у Мистецькому Арсеналі

ІННОВАЦІЙНИЙ ОСВІТНІЙ ПРОЕКТ ДЛЯ ДІТЕЙ, ПІДЛІТКІВ «АРСЕНАЛ ІДЕЙ» запрошує на ФЕСТИВАЛЬ «МИР У ДИТЯЧИХ ДОЛОНЯХ» у Мистецькому Арсеналі 23.09 – 28.09. 2014 р.

23 вересня у Мистецькому Арсеналі відбудеться відкриття Першого дитячого фестивалю «Мир у дитячих долонях», який поєднає мистецтво, науку, інновації, літературу, театр, анімацію, арт-терапію, різні види творчості для дітей та сімейного дозвілля.

О 15:00 під час відкриття фестивалю відбудеться грандіозний дитячий флеш-моб "Все буде добре" на підтримку миру та єдності країни. Однойменний трек Святослава Вакарчука згуртує під склепіннями Арсеналу сотні дітей, які виконають танцювальну композицію під керівництвом хореографа-постановника Віталія Погоського.

На декілька днів, з 23 до 28 вересня, Мистецький Арсенал перетвориться на гомінкий майданчик для творчості, пізнання і дитячого сміху, а діти вперше отримають можливість відчути себе господарями величного музейного простору, разом зі своїми  батьками зануряться в атмосферу дружнього сімейного дозвілля, пізнавального відпочинку, отримання нових знань та досвіду.

Дитячий фестиваль «Мир у дитячих долонях» має на меті наповнити життя дітей позитивними емоціями та натхненням, змістити акценти від переживань, пов’язаних з ситуацією в країні, до радості творчості, пізнання та отримання нових вражень.

Ініціаторами та організаторами проекту виступили НКММК «Мистецький Арсенал» та Благодійний фонд «Мистецький Арсенал».

На відвідувачів фестивалю чекає широка освітня програма, основу якої формуватиме проект АРСЕНАЛ ІДЕЙ. На юних гостей чекатимуть оновлені Лабораторії Мистецтва, Науки, Інновацій, Фінансів та Art&Book, унікальні навчальні програми, активності, авторські інсталяції та інтерактивні твори. Спеціально до фестивалю буде презентовано новий тематичний напрямок проекту – Лабораторію Біології.

Фестиваль «Мир у дитячих долонях» представить:

виставку дитячих малюнків;
дитячі освітні проекти;
книжковий ярмарок та майстер-класи на тему книги;
об’єднуючу акцію «Наші долоні»;
освітньо-наукову програму від Малої академії наук України;
коучінг «Обери професію»;
активності від найпопулярніших освітніх проектів України;
музичну сцену  виступи дитячих колективів та студій;
театральні студії та вистави;
анімаційну програму;
фотостудію;
програму з арт-терапії та психології;
ярмарок хенд-мейд.

Під час фестивалю продовжить свою роботу благодійний проект АРСЕНАЛ ДОБРИХ СПРАВ, що під гаслом "ДІТИ-ДІТЯМ" збиратиме теплі речі, корисні шкільні приладдя, книжки та іграшки для дітей переселенців зі Сходу України. Тож діти, йдучи на фестиваль, можуть захопити із собою щось корисне для своїх ровесників, які сьогодні опинилися у скруті, й тим самим змалку вчитися допомагати один одному, адже зараз так важливо бути чуйними та триматися разом.  

У ПРОГРАМІ ФЕСТИВАЛЮ:

Виставка дитячого малюнку, у якій візьмуть участь: 

Мистецький проект «Folk Ukraine» представить проект «Талант. Арт», місією якого є  підтримка обдарованих дітей та молоді віком від 6 років, молодих талантів сучасного мистецтва та популяризація їх досягнень;

Всеукраїнський благодійний фонд Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього», який підтримує талановиту творчу молодь та надає допомогу  обдарованим дітям;

Київська дитяча Академія мистецтв;

Художня студія Національної Спілки художників України при Центральному будинку художників;

Дитяча художня школа №1;

Київський Палац дітей та юнацтва;

Студія арт-терапії та творчого розвитку «HAPPY ART»;

Арт майстерня «День Творіння»;

Художня студія «ЯСКРАВО».

Освітній проект Арт-центру Я Галерея «Простір мистецтва, дизайну й архітектури для дітей» підготовлено у співпраці з Мистецьким Арсеналом та Благодійним фондом «Мистецький Арсенал» спеціально для фестивалю  «Мир у дитячих долонях». У доступному форматі маленькі учасники не лише познайомляться з теорією різних напрямків мистецтва, а й зможуть практично реалізувати свою фантазію і здібності в створенні власноручних арт-об’єктів. Простір включає серію лекцій, майстер-класів і захоплюючих воркшопів, а також експозицію мистецьких робіт знаних і молодих художників – Тіберія Сільваші, Миколи Малишка, Олександра Бабака, Влади Ралко та Олега Грищенка.

У межах освітнього проекту відбудуться майстер-класи від українських художників:

Намалюй фотографію від Олександра Ляпіна;
Архітектура для дітей і не тільки від Артема Осламовського;
Краєвид твоїми руками від Олега Грищенка;
Дизайн для дітей: від задуму до реалізації від Павла Гудімова;
Сучасний колаж від Антона Логова;
Півгодини про мистецтво від Катерини Носко.

Дім освіти та культури «Майстер Клас» запропонує батькам та їх дітям дізнатися свій рівень володіння англійською мовою на двоповерховому автобусі разом зі школою «Оксфорд Клас», зайнятися творчістю з майстернями АРТ САД, пограти в шахи з «ChessKids», ознайомитися з основами айкідо.

Книжковий ярмарок запропонує найновіші дитячі книжки від українських видавництв – Видавництва Старого Лева, Грані-Т, Час майстрів, Фонтан казок, книгарні Чулан&Чуланчик та інших, а також – цікаві презентації, майстер-класи та автограф-сесії від видавництв.

Спецпроект від клубу ілюстраторів Pictoric представить виставку плакатів "Видатні письменники України", імена яких можна побачити на корінцях книжок з домашньої бібліотеки або в списку літератури на літо. Це серія плакатів про людей, кожен з яких створив свій неповторний світ. Портрети особистостей створили молоді автори, сміливі й гнучкі в творчості. З ними стає надзвичайно цікаво розвивати в проектах ідею про те, що українська сучасна ілюстрація здатна вийти за межі вузького кола.

Портал «BaraBooka. Простір української дитячої книги» підготував:

Гастролі Малюцького теARTу з Тетяною Щербаченко;
Фантастичні подорожі з Лесею Ворониною;
Дерев’яна розмальовка з Євгенією Миронюк;
Кулінарні читання з Зіркою Мензатюк;

Об’єднуюча акція «Наші долоні», що відбувається у межах однойменного міжнародного арт-терапевтичного проекту соціального характеру, створеного заради об’єднання людей у процесі творчості, запропонує усім бажаючим проголосувати за мир власноруч намальованою долонею. Ідея проекту належить художнику-графіку Літі Ахметовійта організації MYR (МИР або million years), яка стимулює творчість у різних сферах.

Освітньо-наукова програма від Малої академії наук України представить:

Виставку-експозицію «Мінерали України», «Метеорити. Міфи та факти»;

Лекцію з демонстраціями «Цікаві експерименти з фізики»;

Тренінгові заняття «Вивчаємо світ за допомогою цифрового мікроскопа»;

Лекцію-презентацію «Мікрокомп’ютер Raspberry Pi – ідеальний інструмент для комп’ютерних дослідників-початківців»;

Тренінгове заняття «Методика програмування за допомогою платформи Raspberry Pi»;

 Та багато інших наукових цікавинок.

У межах програми «Обери професію» відбудуться:

Коучинг «Життєві цінності особистості – основа правильного вибору професії»;

Диспут на тему: «Що важливіше – почуття власної гідності чи життєві досягнення будь-якою ціною?».

Науково-популярний клуб Думай Рум презентує на фестивалі наукові гуртки, де будуть проводитися прості досліди зі складними речами, а знайомство з наукою відбуватиметься за допомогою справжнього дослідницького обладнання.

Освітні активності від одного з найпопулярніших дитячих проектів – першого в Україні дитячого міста професійKidsWill – представлятимуть на фестивалі ряд професій та дозволять дітям на деякий час стати дорослими і самостійними. Основною метою проекту є надання можливості дітям отримати максимально повне уявлення про існуючі професії, виявити свої здібності, зрозуміти й відчути економічні та правові основи, на яких базується життя сучасного суспільства.

Музична сцена запропонує вокальні та хореографічні виступи юних талановитих акторів, різноманітних дитячих колективів, театральних та музичних студій.

Театральна сцена представить:

Дитячий зразковий театр «Чунга-Чанга» з творчою майстернею, активностями та майстер-класами з акторської майстерності, сценічного руху та мовлення;

Авторський ляльковий театр притч «Mammals» з ляльковою виставою «Незважаючи ні на що»;

Театр Володимира Завальнюка "Перетворення" з виставою "Великий Льох";

Київський плейбек-театр «Déjà vu plus», у якому можливо буде розповісти реальну історію із свого життя, після чого актори миттєво зімпровізують театральну мініатюру за її мотивами.

Анімаційна компанія «АРТ-Відео» запропонує для щоденного перегляду найцікавіші серії мультиплікаційних серіалів, зокрема, серіали «Легенди України», «Духовне намисто» та «Казковий патруль». Компанія «АРТ-Відео» – володар гран-прі фестивалю «Золота Пектораль», виробник популярних мультсеріалів «Кіт Викрутас», «Казковий Патруль», «Легенди України» та багатьох інших.

АРТ-ЛАБОРАТОРІЯ Мистецького Арсеналу запропонує відвідувачам майстер-класи з фотографії від Кирила Гайдая, а студія дитячої фотографії «Happiness Cheese» надасть можливість зробити цікаві і щирі фотографії дітей та підлітків, що відвідали фестиваль в Мистецькому Арсеналі.

Для батьків та усіх зацікавлених буде запропоновано програму з арт-терапії та дитячої психології, метою якої є допомога дітям у кризових ситуаціях, створення позитивного настрою у дітей та підлітків.

А також під старовинними склепіннями Мистецького Арсеналу юних і дорослих відвідувачів чекатимуть подарунки та сувеніри на усі смаки.

ДЕТАЛЬНА ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ НА СТОРІНКАХ:

http://artarsenal.in.ua

http://art-arsenalfund.org

http://www.arsenal-idei.artarsenal.gov.ua

ВАРТІСТЬ ВХІДНИХ КВИТКІВ:

Єдиний квиток – 20 грн.;

Для дітей віком до 6 років – вхід безкоштовний.

Діти вимушених переселенців зі Сходу, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з особливими потребами, а також малозахищені верстви населення мають безкоштовний вхід на проект за умови акредитації через e-mail:expo@artarsenal.gov.ua

або за тел.: +38 044 288 51 22.

МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ

вул. Лаврська 12

Тел./факс: +380 44 288 52 25

artarsenal.in.ua 

facebook.com/Mystetskyi.Arsenal