Оксана Грек — автобіографія

Я Оксана Грек. Народилася навесні в квітучому Ніжині. Навчалася в педагогічному університеті ім. М. В. Гоголя на філологічному факультеті. Та душа моя прагне малювати.

Люблю яскраві позитивні кольори, їх загалом і використовую в своїх картинах. Пишу пейзажі, натюрморти, картини на релігійну тему. Наразі працюю над серією картин «Мамині казки». Цю назву дала моя старша донечка.

Саме донечки Валерія та Маргаритка надихають мене на творчість. Кожного вечора вони просять вигадати для них якусь нову казочку. Вигадую і звідти черпаю нові натхнення та ідеї. Але буває, що і сама картина надихає на нову казкову розповідь. З теплом і я згадую казку, яку мені розповіла в дитинстві старша двоюрідна сестра Надія, я запам’ятала її на все життя (шматочок тепла в моєму серці). А ще пам’ятаю, як одного разу моя бабуся, яку теж звали Надія, подарувала мені коробочку олійних фарб, що купила на «блошиному ринку». Мені тоді було років шість і це було щось неймовірне і цікаве.

Ще одна серія картин «Момент». Вона сповнена ностальгії. Можливо, трохи не звична на перший погляд. Охарактеризувати можу так: наше життя складається з моментів, які фіксує пам’ять. Колись воно виявиться лише моментом, щасливим… Але це буде потім.