Вінницький літературний Пегас вкотре залишився без підкови

У минулі вихідні, бажаючі отримати «Підкову Пегаса – 2015», з’їхалися до Вінниці з усіх регіонів України та країн близького зарубіжжя.

Розпочався фестиваль у суботу з легкої руки одного з його співорганізаторів, письменника Андрія Стебелєва. Саме він запросив поетів та бардів до слова і майстерно провів презентацію мистецького проекту  в стінах Вінницького будинку поета.Цього суботнього дня всі бажаючі також мали можливість виступити зі своїми творами в рамках поезоконцерту «Україна ЄДИНА» та турніру поетів «УНІВЕРБАТЛ», який дуже вміло промодерував ще один з організаторів фесту Леонід Борозєнцев.

Ранок неділі зібрав усіх на міському автовокзалі, звідки двома автобусами творці пера дружно вирушили на літературний, вже традиційний за восьмирічну історію існування фестивалю пленер, з відвідуванням цікавих пам’ятних місць.

Черленківський замок та «Маріїн парк» у Селищі, де відбувся конкурс громадянської лірики, літературні читання у бібліотеці та  огляд костелу Святого Йосипа у Гнівані, архітектурні пам’ятки у селі Ворошилівка, відвідування  могили композитора Петра Ніщинського, батьківщини видатного українського поета Володимира Свідзінського у с. Маянів, церкви із дзвіницею та музею старообрядництва у с. Борсків, знову конкурси – духовної, любовної лірики, купання у Бузі. Це лише незначний перелік того, що включала у себе цілоденна програма.

А далі команда експертів у складі Тетяни Шеїної (Білорусь), Тетяни Череп-Пероганич та Наталі Бельченко (Київ), вінничанок – Тетяни Яковенко, Олени Вітенко та минулорічної переможниці Милослави Черній визначились з уподобаннями і нагородили переможців.

Як інформує на своїй сторінці у фейсбуці Андрій Стебелєв, Гран-прі фестивалю цього року в Тетяни Ковалевич (Донецьк). Перша премія у Лілії Батюк-Нечипоренко (Київ). Дві других – у Олександра Горчинського (Вінниця) та Юлії Похолюк (Умань). Три третіх – Олександр Ключніков (Мінськ), Ірина Береза (Севастополь) та Алла Гавришко-Бабічева (Тульчин). Переможницею «Універбатлу» поетів учасники змагань шляхом голосування визнали Марину Кордонець (Вінниця). Серед лауреатів фестивалю ц.р. – Аліса Лісняк (Дніпропетровськ), Микола Кучерявий (Гайсин), Олександр Новіков та Денис Майданюк (Одеса), Микола Базів (Гусятин, Тернопільщина), та подоляни – Юрій Прокопенко, Оксана Барбак, Олександр Самаруха, Вікторія Гранецька, Юлія Товстун, Дмитро Луняка. Зі статусом почесного гостя поїхали із фестивалю – Лія Чернякова (США), Ія Ківа (Донецьк), Артем Сенчило, Анна Калита та Ярина Мавка (Київ), Микола Антощак, Валентина Гальянова, Анатолій Мартинюк, Олександр Філін, Іван Шолохов (усі з Вінниці). Дипломантами стали автори з Сум, Миколаєва, Хмільника, Ладижина, Кіровограда, Житомира, Тульчина, Тростянця, Бердичева, Хмельниччини та Вінниці. 

Весь час було спекотно і від сонця, і від змагань. Пегасова підкова весь час ризикувала бути поділеною між учасниками на безліч шматочків, бо насправді на Вінничину приїхало близько сотні людей, серед яких професійні літератори та виконавці, талановита молодь. Це було свято, яке неодмінно запам’ятається усім його учасникам, навіть, якщо кожному на свій лад. І багато хто захоче повернутися в це чудове місто, в цю чудову атмосферу, до цих чудових людей знову.

Більше фото: https://www.facebook.com

Тетяна Нестаренко