Знайомтесь - лауреати міжнародного поетичного фестивалю «Terra poetica»!

DSC09571_300x220_3bfМіжнародний поетичний фестиваль «Terra poetica», який цього року було вперше проведено в Україні, завдяки  зусиллями відомої поетки та громадської діячки Лесі Мудрак.

Фестиваль передбачав конкурс для іноземних учасників з 10 країн світу: Гіларі Шірз (Британія), Морін Велдон (Уельс), Морель Сміт (Шотландія), Діті Ронен (Ізраїль), Христина Ленковська (Польща), Ак Вельсапар (Швеція), Юрій Талвет ( Естонія), Дімітр Хрістов (Болгарія), Катеріна Стойкова-Клемер (США) , Слагана Атанасова (Македонія).

У переддень фестивалю Генеральний парнер «Самміт-книга» видали англомовну антологію «Terra poetica , де подані твори учасників з 17 країн (англійською мовою) та 20ти сучасних українських авторів ( в англійському перекладі).

Протягом усього фестивалю відбувались читання поезій мовою орігіналу та англійського перекладу, а глядачі мали змогу проголосувати за улюбленого учасника за допомогою смс голосування та на сайті фестивалю, крім того що всі читання оцінювались почесним журі конкурсу у складі чарівної поетки Морін Велдон та Дмитра Дроздовського, Голови журі конкурсу, коментарі якого подано нижче:

Третя премія фестивалю дісталась учасниці Слагані Атанасовій з Македонії.

«Слагана Атанасова — «улюблениця мас», за неї віддало свій голос дуже багато тих, хто голосували через Інтернет та СМС. Її поезія багата на нетрадиційні образи, не сполучувані метафоричні сполуки. Це голос молодої поетки, яка не боїться дерзати, водночас залишаючись вірною естетиці. Вона — улюблениця глядацьких симпатій в Україні, принаймні з-поміж тих, хто віддали свій голос.

Друга премія – Гіларі Шірз( Великобританія).

Гіларі Ширз — надзвичайно глибока за філософсько-психологічним рівнем поезія. Дуже добра англійська поезія, яка виростає з питомої поетичної традиції. Немає надривності, штучності, патосу, зайвої екстравагантності. Є глибока жіноча філософічність. Гіларі надзвичайно вільно поводить себе у англійській літературній традиції, водночас не руйнуючи основ доброї британської поезії. Вона майстерно поєднує урбанізм пост-сучасного світу із універсальною традиційністю та гуманізмом. За Малларме (поезія — найкращі слова у найкращому порядку) — її поезія найсильніша. Вона прочитала міні-поему про український Голодомор, у якій блискуче передала історичний трагізм і катастрофізм, монструозність комуністичного мислення. Етично виважена й по-епічному спокійна, такою видається поезія Гіларі Ширз.

Перша премія – Діті Ронен ( Ізраїль)

Діті Ронен — від першого дня її виступи здобули найвищу оцінку. І з-поміж членів журі, і з-поміж глядацької аудиторії. Вона — артистична, глибока, тонка у відтінках, також, по суті, епік із обличчям ліричної поетки. Її вірші — це магічне камлання, ритуально-міфологічні твори, в яких жінка просить розради у Господа за свої гріхи. Це особливе метафоричне і метафізичне розгрішення. Вона зберегла в собі любов до України, яка дала їй життя. І автентичність цього переживання, трансформованого в поетичному тексті, вражає за своєю емоційною силою».

Урочиста церемонія закриття Міжнародного фестивалю поезії «Terra poetica» відбулась в актовій залі Дипломатичної академії Міністерства закордонних справ України на грандіозному гала-концерті. Не було де яблуку впасти! Усі були в очікуванні результатів смс, онлайн голосування та оцінок журі… Зрештою, це була перша спроба поетичного євробачення в Україні.

«Це – фестиваль однієї Жінки… як театр одного актора, з усією драматургією та емоційністю» – зазначила у своєму виступі переможниця Діті Ронен, звертаючись до засновниці дійства Лесі Мудрак.

«І щоб ви знали,- додала,- доля Ізраїлю зараз вирішується в Україні…»

За Положенням Міжнародного поетичного фестивалю «Terra poetica», фестиваль мандрує в країну переможця…

Таня Соловей, Анна Іванченко

DSC09494?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????