Відбулася презентація першої збірки поезії Валентини Попелюшки

презентац_я МИРОТВОРЧА_27.11.2014__12727 листопада у залі Центральної міськрайонної бібліотеки міста Мукачево, відбулася презентація першої збірки поезії Валентини Попелюшки (Бурлака-Жук), присв'яченій річниці Революції Гідності.

Незважаючи на мороз за вікном, у залі було тепло та затишно. І не тільки гостинні стіни гріли присутніх. Щира віршована сповідь авторки, повний зал дячних слухачів, дружньо-родинна атмосфера, теплі слова привітань та подяки. Серед гостей поетеси були і її колегині з громадського об'єднання «Союз українок», і друзі по перу з місцевого літоб'єднання «Рідне слово», рідні та друзі, а також мукачівці, які прийшли познайомитися з Валентиною Попелюшкою.

Починалося тематичне дійство молитвою — вшануванням пам'яті героїв сучасності, що поклали життя за свободу та незалежність України і на Майдані, і в боях на сході нашої держави. «У час, який вважався мирним» — одна з трьох частин збірки «Миротворче», в якій і біль, і тривога, і гордість за наше несподівано героїчне сьогодення.

Окрім віршів патріотичної тематики, в програмі вечора прозвучали і вірші-сповідь про пережиті особисті сумні та радісні миті, а також пісні на слова Валентини Попелюшки. «Мукачівський вальс» композитора Ігоря Білика присутні не тільки почули у виконанні Владислава Голованова та Мартіни Кельман (у записі), а й згадали, як цьогорічні випускники міста танцювали під цю пісню свій прощальний вальс на центральній площі під теплим літнім дощем. Пісні «Колискова для коханого», «На вечорницях у любові» та «Троянда на смітті» композитора Михайла Герца виконала Марія Іваниця, а дитячу веселу пісеньку «Аліса» цього ж композитора наважилася заспівати сама поетеса, хоча, зізнається, це був дебют.

Впродовж усього дійства, як і по життю взагалі, Валентині допомагав, підтримував головний її шанувальник і критик — чоловік Степан Жук. «Без нього не було б ні більшості віршів, ні збірки, ні цього свята,» - щиро зізналася поетеса.

Так само, як і на початку презентації, завершила її молитва — за мир та злагоду в Україні. Священик Мукачівської православної церкви Київського паріархату о. Сергій Потюк разом з усіма присутніми побажав Україні миру та якнайшвидшої перемоги. За задумом авторки та її чоловіка, книга «Миротворче» не буде реалізовуватися через торгову мережу, а слугуватиме подарунком за пожертву на оздоровлення поранених в АТО. Отож і по закінченню творчого вечора його гості мали змогу долучитися до цієї важливої місії, одержавши збірку з автографом. А ще господиня вечора подарувала кожному гостю солодкий патріотичний «поцілунок» — власноруч спечене тістечко «безе».

презентац_я МИРОТВОРЧА_27.11.2014__05 презентац_я МИРОТВОРЧА_27.11.2014__08 презентац_я МИРОТВОРЧА_27.11.2014__10 презентац_я МИРОТВОРЧА_27.11.2014__17 презентац_я МИРОТВОРЧА_27.11.2014__21 презентац_я МИРОТВОРЧА_27.11.2014__23 презентац_я МИРОТВОРЧА_27.11.2014__25 презентац_я МИРОТВОРЧА_27.11.2014__37 презентац_я МИРОТВОРЧА_27.11.2014__56 презентац_я МИРОТВОРЧА_27.11.2014__84 презентац_я МИРОТВОРЧА_27.11.2014__96