Попелюшка Валентина

Іще раз про любов…

Валентина Попелюшка, письменниця:

Щойно дочитала роман Олександри Малаш «Любові багато не буває». Перше враження, перше, що хочеться сказати, закривши книгу: такі твори – немов ковток чистого повітря. Життя! Воно у кожного таке по-своєму і складне, і прекрасне. Хтось бореться зі спокусами, з бурхливою течією, а хтось віддається на волю випадку – куди хвиля винесе.

Бути щасливим, як і вміти любити – то не подарунок долі, а кропітка повсякденна праця. Так, я не обмовилася – любові можна навчитися, любов можна виплекати, як квітку, приречену на загибель, якщо цього дуже захотіти. Ось тільки вчора я читала публікацію Лесі Коковської-Романчук (лікар, письменниця з Тернополя) про примхливу квітку бегонію, яку їй подарували і яка згодом почала гинути в горщику на вікні. Порада фахового флориста виявилася невтішною: «Відпусти, бо саме цей сорт бегонії вирощують винятково для продажу. Вони не придатні для життя». Та хіба ж лікар так легко «відпустить» хворого. Пообламувавши рештки заквітчаних гілочок, господиня поставила одну у склянку з водою, а потім, як людині, сказала квітці, що гинула в горщику: «У тебе є два варіанти»… Які – здогадаєтеся самі. Але згодом і гілочка у воді пустила корені, і у вазоні квітка пустила нові ЖИВІ гілочки. Перемогло життя, бо квіти, як і люди відчувають, що вони потрібні, що комусь не байдуже, загине чи розцвіте.

Про збірку «Оберіг для бійця»

oberihІсторія збірки почалася з соціального проекту «Оберіг для солдата» радіо «На хвилі Корсуня», де звучали поетичні рядки на військову тематику. Які надсилали до редакції радіо поети Корсунщини. Та оскільки ці поетичні обереги мали можливість почути тільки ті бійці, які приходили додому у відпустку, то виникла ідея видати друком збірку для наших захисників, щоб потім передати її на Схід. Якраз в цей період я працювала у складі журі Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова – 2015», до якого була запрошена, як минулорічний переможець конкурсу «Коронація слова – 2014» у номінації «Пісенна лірика».

Липень - серце літа, а миролюбність - серце народу

Протягом двох тижнів спекотного липня 2015 р. ветерани територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради під керівництвом культорганізатора терцентру О.І. Швець-Васіної провели декілька цікавих заходів, а саме:

13.07 – «День рибалки України»,

15.07 – «День українських миротворців», а також «Всесвітній день поцілунку і шоколаду»,

20.07 – «Липень – серце літа»,

22.07 – «День працівників торгівлі України».

Найважливішим, безумовно, в наш немирний час був «День українських миротворців», який вперше відзначався 15 липня 2013 р.

Олена Швець-Васіна презентує збірку поезій «Воїнам Світла»

Передача Дніпропетровського обласного телебачення «Ранковий коктейль» (частина 1 та 2). З 14 хв.40 сек. Олена Швець-Васіна презентує збірку поезій «Воїнам Світла», видану мукачевським Благодійним фондом «Віта-Дольче» (Степана Жука і Валентини Попелюшки). Олена читає власні вірші з вищеназваної збірочки і нові вірші, надруковані в міжнародному альманасі «Форум-11», та поезію Валентини Попелюшки «Не лякайте вибухами літо».

«Мукачівська весна» завітала до Києва у поезіях і піснях

Сьогодні в київській бібліотеці імені Ошера Шварцмана цвіла поетичним та пісенним багатоголоссям «Мукачівська весна». Тут відбулося відразу три презентації: Мукачівської літературної студії «Рідне слово» та книг від благодійного фонду «Дольче Віта» (керівник – Степан Жук) – «Воїнам Світла» і «Живи, Надіє», які напередодні презентувалися в Музеї книги та друкарства.

До мукачівців приєдналися автори із Києва та Київської області, Львова, Вінниці тощо.

ТРК-Львів, Презентація книг "Воїнам Світла" та "Живи, Надіє"

Презентація книги "Воїнам Світла" та "Живи, Надіє" а також благодійного аукціону картин Юрія Герца, пожертвуваних родиною видатного художника на користь видруку подарункових книг для воїнів-захисників України. В студії  - Валентина Попелюшка і Степан Жук.

Відбулася презентація першої збірки поезії Валентини Попелюшки

презентац_я МИРОТВОРЧА_27.11.2014__12727 листопада у залі Центральної міськрайонної бібліотеки міста Мукачево, відбулася презентація першої збірки поезії Валентини Попелюшки (Бурлака-Жук), присв'яченій річниці Революції Гідності.

Незважаючи на мороз за вікном, у залі було тепло та затишно. І не тільки гостинні стіни гріли присутніх. Щира віршована сповідь авторки, повний зал дячних слухачів, дружньо-родинна атмосфера, теплі слова привітань та подяки. Серед гостей поетеси були і її колегині з громадського об'єднання «Союз українок», і друзі по перу з місцевого літоб'єднання «Рідне слово», рідні та друзі, а також мукачівці, які прийшли познайомитися з Валентиною Попелюшкою.

Створено електронну версію книги «Материнська молитва»

Як багато поруч хороших людей, з якими легко вершити добрі справи. Півроку тому нам назустріч пішла Мистецька агенція «Наш Формат». Завдяки цій співпраці на світ з’явилася книга «Материнська молитва. Українки - героям Майдану». А днями, на предодні презентації книги на Форумі видавців у Львові, електронну версію видання створила  благодійна група волонтерів-дизайнерів із Закарпаття "Серце патріота".

Задіяний в цій справі був  Степан Жук, чоловік однієї з авторів збірки Валентини Попелюшки. Детальніше про створення книги та благодійні цілі тих, хто над нею працював, читайте  за цим посиланням: https://www.facebook.com.

Коктейль сьогодення

Немов у видінні страшному,
Коктейль сьогодення – до дна:
Розваги, відпустки, ток-шоу,
А десь недалеко – війна.

Хтось їде на море чи в гори,
У когось вечеря смачна...
А поруч – пронизливе горе,
Висмикує кращих війна.

Як буде терзатися кожен,
Згортати безсоння в сувій:
Чим корисним бути він може
Країні стражденній своїй,

Забуде про розкіш і свято,
Пожертвує щиро сповна, -
Тоді захлинеться проклята
Подолана спільно війна.

Валентина Попелюшка

Вам не зламати нашої НАДІЇ

За підлі і безчесні ваші дії
Кипітимете вічність у смолі.
Вам не зламати нашої НАДІЇ,
Нікчемні жалюгідні москалі.

Ви сієте в полях сусідських війни,
Та вам не їсти хліба з тих полів.
Коли такі є доньки в України,
Їй не страшні потуги москалів.

Валентина Попелюшка

Дай, Боже, миру Україні!

Дай, Боже, миру Україні!
Скажених звірів зупини.
Невидимі ворожі тіні
Хай не роздмухують війни.

До кого руки простягати?
Кого просити? Тільки Ти
Від кулі захистиш слдата
І діток зможеш вберегти.

Чому найкращі люди гинуть?
Даруєш рано крила їм.
Хто ж буде завтра Україну
Здіймати з попелу, з руїн?

Мукачівський вальс випускників - 2014

"Мукачівський вальс"
слова - Валентини Попелюшки
музика - Ігоря Білика
виконують: Владислав Голованов та Мартіна Кельман

Об'єднати вміст