Ковальчук Інна

Відбулося чергове засідання правління Київської організації НСПУ

14 грудня відбулося чергове засідання правління Київської організації Національної спілки письменників України. Провела його голова організації Марія Морозенко.

Про це розповів один із членів правління Василь Неволов:

Танго дорослої жінки

Інна Ковальчук

Тетяна Череп-Пероганич Танго не для нас : поезії / Тетяна Череп-Пероганич. – Біла Церква : Час Змін Інформ, 2020. – 116 с.

Хто вона – лірична героїня поетеси Тетяни Череп-Пероганич? Така різна, така непередбачувана, ніжна і сильна водночас, горда і мрійлива? Кохання в поетичній збірці «Танго не для нас» чимось подібне до Ахматівського «поєдинку рокового»: воно не ідилічне, не спокійно-врівноважене, не безтурботно-щасливе. В більшості віршів перед читальником розгортаються драматичні моменти, які нікого не залишать байдужим. Поряд з цим – щемлива довірливість, інтимність, сповідальність роблять кожен текст не камерним, а загальнолюдським, зрозумілим практично кожному. Немовби оголена жіноча сутність промовляє голосом поезії:

Він вдяга рукавиці. Холоднішає, скоро зима…
Спиняє таксі, киває їй щось на кшталт: було добре, спасибі.
Йде крізь осінь постать далі сумна-сама…
Вона кохає його. А він? Він… її вибір.

Вітаємо Інну Ковальчук із нагородою НСБП!

Вітаємо Інну Ковальчук — поетесу, прозаїка, перекладача і літературного критика із нагородженням почесною медаллю Спілки незалежних болгарських письменників (СНБП) і прийняття у почесні члени цієї спілки. 

Рішення про нагородження «за її внесок у розвиок болгарсько-українських відносин» керівництво СНБП прийняло 18 грудня 2017. 

Стартував перший міжнародний поетичний фестиваль «Тернопіль європейський»

dsc_4825Джерело: http://tenews.te.ua/…

Учасники міжнародного поетичного фестивалю «Тернопіль європейський» зустрілись із керівниками бібліотечних установ міста. Місцем зустрічі обрали бібліотеку-музей «Літературне Тернопілля». Гостей привітав очільник Тернопільської обласної організації НСПУ Олександр Смик. Київський письменник Олександр Гордон представив групу польських літераторів та поетів з Києва, Чернігова та Волині: Кошуля Зембора, Данута Бартош, Луція Дудінська, Інна Ковальчук, Тетяна Череп-Пероганич, голова Волинської організації НСПУ Ольга Лясняк. Тернопільську групу представили письменники Олександр Смик, Люба Малецька, Сергій Лазо, Тетяна Дігай, Валентина Семеняк. Приємною несподіванкою стала зустріч із відомим українським перекладачем (школа  Миколи Лукаша), головою київського творчого об’єднання перекладачів – Всеволодом Ткаченком, приятелем відомого тернопільського перекладача (світлої пам’яті) Валентина Корнієнка. Поети читали найкраще із написаного. Ділилися враженнями.

Літстудія «Горлиця» Університету «УКРАЇНА» дебютувала на одному із засідань ЛІТЕРАТУРНОГО ФОРУМУ

Члени літературної студії «Горлиця» - студенти Університету «УКРАЇНА» дебютували 27 лютого на 271 засіданні Всеукраїнської творчої спілки ЛІТЕРАТУРНИЙ ФОРУМ (очільник Роман Кухарук) під назвою «Відчуй красу і силу слова». 

Вела засідання голова правління Літфоруму Тетяна Іванчук. 

Не легко це, виступати, можливо декому і вперше, перед досвідченими майстрами пера. А серед слухачів були письменники Світлана Макаревська, Анатолій Горовий, Інна Ковальчук, Віталій Міхалевський, Надія Позняк та багато інших. Але дівчатка справилися, адже кожен з їх виступів супроводжувався щирими оплесками. 

Рецензія Петра Засенка на книжку «Казки зимових вечорів» Інни Ковальчук «Від доброти і взимку тепло»

Декотрі поети починали свій творчий шлях віршами для дітей, помилково вважаючи, що для малих читачів писати простіше. Це тому, що вони не могли розпізнавати значення слів «простіше» і «спрощено».

Інна Ковальчук – авторка трьох збірок поезій для дорослих, які стали помітними серед любителів іпоціновувачів поезії. Нині вона написала збірку віршів для дітей, добре усвідомлюючи відповідальність і як поетеса, і як мати. Цю книжечку можна назвати циклом поезій, оскільки усі вони перейняті однією настроєністю – любов’ю до природи, зокрема до веселої зимової пори. Авторка уміє на позитивних емоціях передати у слові по-дитячому радісне замилування білосніжною красою зимових краєвидів, «коли білий день крізь білі вії сонно дивиться на світ». Разом із нею переживаєш за долю тих зайченят, які ніяк не дочекаються своєї мами додому.

«Рідна мова дається народові Богом, а чужа – людьми...»

8 листопада, напередодні Дня української писемності та мови, члени «Літературного форуму» та шанувальники українського поетичного слова зібралися в затишній і завжди гостинній бібліотеці сімейного читання імені Садріддіна Айні, аби поспілкуватися, поділитися новими творчими здобутками, обговорити хвилюючі усіх проблеми в суспільному житті, зокрема, мовне питання.

Модерувала зустріч голова правління Літфоруму Тетяна Іванчук, яка розпочала його словами Василя Захарченка, про те, що рідна мова дається народові Богом, а чужа – людьми, її приносять на вістрі ворожих списів. 

Думки виступаючих дещо різнилися щодо української мови, але всі були спільні в тому, що саме українці повинні  бути господарями на своїй землі, щоб нас поважали як націю, як мудрий і мужній народ. 

Колективний збірник «…і вічне Тарасове слово…» презентований у столиці

12068480_879118282137360_8825455237307211538_o6 жовтня у Національній спілці письменників України презентовано колективний збірник творів до 200-річчя Т. Г. Шевченка – книги, яка побачила життя нещодавно на окупованій російським загарбником території нашої держави – Донеччині.

– Збірник планувалося видати ще в 2013 році, але розпочалися події на Майдані, далі – війна. Та  ця книга мала народитися попри все. Дуже добре, що так і сталося, – розповів голова Красноармійського творчого об’єднання «Суцвіття», упорядник літературно-художнього видання, який і привіз книгу до столиці, Віталій Михайлов.

На перехресті дум і почуттів

Відгук на  збірку поезій Інни  Ковальчук «Воскресле  сонце» (Житомир  - 2015 р. 107 стор.).

Життя подарувало  мені  нових, цікавих, обдарованих, щирих  і талановитих друзів. Інна Ковальчук – чи не  найперша  з них. Така  не  по-сучасному інтелігентна, з проясненим поглядом, який  заглядає прямо  в душу, з манерами  світської леді, добрим серцем  і  щирою, теплою усмішкою.

«Мукачівська весна» завітала до Києва у поезіях і піснях

Сьогодні в київській бібліотеці імені Ошера Шварцмана цвіла поетичним та пісенним багатоголоссям «Мукачівська весна». Тут відбулося відразу три презентації: Мукачівської літературної студії «Рідне слово» та книг від благодійного фонду «Дольче Віта» (керівник – Степан Жук) – «Воїнам Світла» і «Живи, Надіє», які напередодні презентувалися в Музеї книги та друкарства.

До мукачівців приєдналися автори із Києва та Київської області, Львова, Вінниці тощо.

Поетичні підсумки року на «Батл-поет-шоу»

3Тіна ОВДІЙ,
журналіст Імідж-центру Університету «Україна»

19 грудня 2014 року у приміщенні Національного музею медицини України (Київ, вул. Б. Хмельницького, 37) відбувся фінал мистецького турніру для поетів та декламаторів «Батл-поет-шоу». Протягом трьох перших турів учасники мали змогу позмагатися у читанні власних віршів та творів інших авторів, а у фіналі брали участь переможці та призери всіх трьох турів.

«Батл-поет-шоу» – результат спільної роботи галереї «Арка», телеканалу «Культура» та Національного музею медицини України над проектом «Культура+». День 19 грудня був святковим – і навіть втричі святковим, адже на цю дату припав не лише День святого Миколая та фінал «Батл-поет-шоу», а й відкриття виставки живопису художника Ярослава Терновського «Українська нива». Тож, досхочу намилувавшись картинами митця, учасники та гості занурилися у поєднання високої поезії та спортивного азарту. Адже будь-який фінал – це не лише свято, а й важка праця, бо потрібно докласти максимум зусиль, щоб «вистрілити», показати все, на що здатен. І учасники виклались на всі сто. Час із ними познайомитися.

Об'єднати вміст