«Рідна мова дається народові Богом, а чужа – людьми...»

8 листопада, напередодні Дня української писемності та мови, члени «Літературного форуму» та шанувальники українського поетичного слова зібралися в затишній і завжди гостинній бібліотеці сімейного читання імені Садріддіна Айні, аби поспілкуватися, поділитися новими творчими здобутками, обговорити хвилюючі усіх проблеми в суспільному житті, зокрема, мовне питання.

Модерувала зустріч голова правління Літфоруму Тетяна Іванчук, яка розпочала його словами Василя Захарченка, про те, що рідна мова дається народові Богом, а чужа – людьми, її приносять на вістрі ворожих списів. 

Думки виступаючих дещо різнилися щодо української мови, але всі були спільні в тому, що саме українці повинні  бути господарями на своїй землі, щоб нас поважали як націю, як мудрий і мужній народ. 

— Має бути чітка державна політика в плані поширення сфери уживання української мови, зокрема в державних установах і медіа-просторі, – наголосив політик, письменник Роман Кухарук.

— Батьки-українці народили колись мене, українця, і тому мені не байдужа моя держава, тому мені не байдужа моя рідна мова, – зазачив український історик, прозаїк і поет Анатолій Горовий.

Свої нові поезії читав відомий в Україні правдошукач Юрій Шеляженко. Поезією про мову і не тільки  поділилися Світлана Макаревська, Інна Ковальчук, Тетяна Іванчук, Тетяна Череп-Пероганич та інші. Милозвучністю та змістовністю української пісні потішив усіх Руслан Іщенко.

На завершення зустрічі завідуюча  бібліотекою Світлана Батюк вручила всім учасникам пам’ятні подяки, запросивши всіх до подальших творчих зібрань і таких ось конструктивних розмов.

Більше фото: https://www.facebook.com