Рецензія Петра Засенка на книжку «Казки зимових вечорів» Інни Ковальчук «Від доброти і взимку тепло»

Декотрі поети починали свій творчий шлях віршами для дітей, помилково вважаючи, що для малих читачів писати простіше. Це тому, що вони не могли розпізнавати значення слів «простіше» і «спрощено».

Інна Ковальчук – авторка трьох збірок поезій для дорослих, які стали помітними серед любителів іпоціновувачів поезії. Нині вона написала збірку віршів для дітей, добре усвідомлюючи відповідальність і як поетеса, і як мати. Цю книжечку можна назвати циклом поезій, оскільки усі вони перейняті однією настроєністю – любов’ю до природи, зокрема до веселої зимової пори. Авторка уміє на позитивних емоціях передати у слові по-дитячому радісне замилування білосніжною красою зимових краєвидів, «коли білий день крізь білі вії сонно дивиться на світ». Разом із нею переживаєш за долю тих зайченят, які ніяк не дочекаються своєї мами додому.

Ці вірші хвилюють читача, тому що вони написані від імені дитини і передають саме дитячий спосіб мислення і сприйняття навколишнього світу. А світ цей у дитячій уяві завжди любий, святковий, незвичайний.

Інна Ковальчук у своїх віршах використовує елементи казковості. Але вона не запозичує їх у народній творчості, а продовжує їх творити у тій же народно-пісенній манері. У збірці «Казки зимових вечорів» поезії чисті і прозорі за думкою, підсвічені теплом і добротою душі, тому відвертають увагу читача від сприйняття зимової хуртечі та холоднечі як чогось небажаного. Тут відсутнє нарочито штучне сентиментальне сюсюкання, яким, буває, відгонять вірші дитячих поетів з відчуттям фальшивої красивості. 

Поезія Інни Ковальчук перейнята внутрішньою лагідністю і ніжністю, через них зимова пора сприймається любою казкою.

Петро Засенко