Вшанували видатного земляка Василя Чухліба

Василь Чухліб Нові дуже цікаві, ошатні книжки отримала чернігівська бібліотека імені Михайла Коцюбинського. До 75-ліття з дня народження нашого видатного земляка, Майстра слова Василя Чухліба побачила світ його збірка казок для дітей «Пісня тоненької очеретини». Вражають і чудові, незвичайні тексти, які, безперечно, сподобаються нашій малечі, і талановиті, дотепні ілюстрації художниці Катерини Іванової.

Василь Чухліб народився 19 липня 1941 р. в невеличкому селі Лебедівка на Чернігівщині у родині сільських учителів. Закінчивши школу, працював сількором місцевої газети в Острі, потім навчався на мовно-літературному факультеті Київського педінституту. Майже два десятиліття був заступником головного редактора видавництва «Український письменник». Опублікував багато чарівних книжок для дітей, загальний наклад яких перевищив один мільйон примірників! У 1996 році він отримав премію імені Лесі Українки, а 20 листопада 1997-го письменник відійшов у вічність.

Герої казок Василя Чухліба – ведмедик Клиш-Клиш і павучок Канапчик, лисичка Мальвіна і зайчик Гасанець, цап Бородань і сорока Чара, джмелики Кіндратики і бурундучок Смугастик, мишка Намистина і качка Чомга, їжачок Топка і Сонячний Зайчик, а також інші мешканці Землі, Неба, Лісу та Річки. Вони живуть своїм казковим життям у Калиновій світлиці і Золотавому бору, Суничній галявині й Роменовому лузі, Старій діброві й Бобровому селищі, Синь-озері та на Зеленому стадіоні.

Письменник вдало поєднує традиційні художні прийоми народної казки з оригінальними авторськими знахідками. Він наділяє тварин людською мовою, почуттями, характером і поведінкою, зберігаючи при цьому й те, що притаманне природі тварин. Цікаві сюжети, мальовничі подробиці, виразні діалоги, тонкий гумор, – все це одразу ж приваблює маленьких читачів.

Сьогодні твори Майстра із задоволенням читають діти. На жаль, Василь Чухліб не дожив до свого 75-літнього ювілею, однак його казки, оповідання продовжують виховувати не одне покоління патріотів своєї землі, усіх тих, хто безмежно любить рідну країну.

За меценатської підтримки депутата обласної ради Надії Володимир ПотебняМиклухо-Маклай у Чернігові вийшла книжка віршів Володимира Потебні «Все, чим живу…». До збірки увійшли, в основному, нові поезії, створені в 2013-2014 роках. Кожен вірш – це не просто набір рядків, які римуються, а дзеркало життя, 

Віталій Топчій

душі, настрою обдарованого поета, земляка, творче осмислення сенсу людського життя взагалі і власного зокрема.

Віталій Топчій – автор книжки «Не зрікаюся!», теж надрукованої в Чернігові. Тут – дві історичні повісті. Зокрема, автор проникливо розповідає про звитяжний подвиг чернігівського князя Михайла та боярина Федора, які прийняли мученицьку смерть у Золотій орді, але не зрадили своєї рідної землі. Це – повість про справжню, героїчну силу духу і зраду, про істинну народну пам'ять і забуття.            

Підготувала Світлана БРАГІНЕЦЬ,
зав. відділом чернігівської бібліотеки ім. М. Коцюбинського