12 січня Макарів зустрічав юних поетів області на 3-е засідання обласної дитячої літературної студії «Паростки».
Гостями літстудії, яка на час засідання обрала своєю резиденцією Макарівський НВК "ЗОШ 1 ступеня-районна гімназія, крім наших студійців із «Сузір'я» та юних поетів Макарівського району, а також поетів з Переяслав-Хмельницького, Фастівського та Бородянського району були: Герой України, народний артист України, лауреат Шевченківської премії Анатолій Паламаренко, члени НСПУ: директор МАН Київщини, поетеса Тетяна Петровська, поет , заступник голови Київської обласної організації НСПУ Володимир Бубир, поетеса Тетяна Череп -Пероганич (Київ), автор-виконавець, кавалер двох орденів Червоної Зірки Вячеслав Купрієнко (смт Бородянка), письменник Іван Захарченко (с. Ситняки Макарівського району), генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України, один із засновників громадської організації «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич; головний редактор Всеукраїнського тижневика «Культура та життя» Євген Букет; керівник обласної літстудії "Паростки", поетеса Любов Завіщана; поети та автори-виконавці Макарівщини: Галина Герасименко, Марія Верховець, Олександр Бойко, Юлія Лисенко-Радзивілова, Надія Ащенко (не лише чудова поетка, але й привітна господиня - директор Макарівської гімназії), Володимир Хоменко; Оксана Піковська із вихованцями гуртка авторської пісні «Патріот» на базі Бишівської ЗОШ; лауреат багатьох міжнародних та Всеукраїнських вокальних конкурсів Павло Скляров; відомий волонтер, координатор Макарівського центру допомоги військовим Оксана Герасименко та ін.
«Сонячний спів» Ігоря Годенкова – це нова книга автора, яка цього року побачила світ у Видавничому домі «АртЕк».
Дивлячись на яскраву обкладинку і читаючи назву – перше, що спадає на думку – книга для дітей. Але це зовсім не так, просто в збірці багато світла і тепла. А ще російськомовний автор написав її українською, бо вважає, що у важкий для країни час почуття та любов до Батьківщини треба вимовляти мовою Батьківщини.
Ти віками була на дибі,
Україно, моя любов…
Дай нам, Боже, зробити вибір,
Щоб не стати холопами знов!
Муз.Г.Сидоренко, текст І.Годенков. Кліп - Олександра Терещенка.
Папороть-диво
Ти - моя квітка, чарівна і ніжна,
Ти - моя доля і світ дивовижний!
Папорть-диво в мені запалала
Світлом кохання у ніч на Купала!Папорть-диво - ти квітка Любові,
В ніч на Купала- дарунок від долі!
...Ночі було нам з тобою замало
В ніч на Купала,
в цю ніч на Купала!..Мою квітку Купальську і папороть-диво
Я знайшов тебе, милу, чарівну, вродливу!
І під світлом зірок ти мене покохала
В зачаровану ніч на Iвана Купала.
Запрошуємо ознайомитися з новою книгою Ігоря Годенкова.
Сьогодні в київській бібліотеці імені Ошера Шварцмана цвіла поетичним та пісенним багатоголоссям «Мукачівська весна». Тут відбулося відразу три презентації: Мукачівської літературної студії «Рідне слово» та книг від благодійного фонду «Дольче Віта» (керівник – Степан Жук) – «Воїнам Світла» і «Живи, Надіє», які напередодні презентувалися в Музеї книги та друкарства.
До мукачівців приєдналися автори із Києва та Київської області, Львова, Вінниці тощо.
Ігор Леонідович Годенков – освіта вища педагогічна, за спеціальністю викладач російської мови і літератури, друга вища освіта – вчитель англійської мови, член Нацональної Спілки краєзнавців України, член Всеукраїнської творчої Спілки «Конгрес літераторів України», очолює Київську обласну організацію ВТС КЛУ; член Міжрегіональної Спілки письменників, лауреат Міжнародної літературної премії імені Володимира Даля, багатьох Всеукраїнських і Міжнародних літературних конкурсів; відмінник освіти України.
Звіт про фестиваль, що відбувся 25-27 жовтня 2013 у Дніпропетровську
На початку року Дніпропетровська обласна організація Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» (ДОО ВТС КЛУ) виступила з ініціативою проведення фестивалю літературних альманахів, який замислювався як всеукраїнський, та коли заявки на участь подали літератори з Росії, Білорусі, Молдови і Ізраїлю, вилився в міжнародний.
На сайті фестивалю, який був розроблений одним із членів оргкомітету Сергієм Куліковим, були викладені Положення про конкурси – і посипалися спочатку питання, а потім стали поступати заявки на участь у Фестивалі. Творчий форум, ідея якого народилася у члена ДОО ВТС КЛУ Світлани Поливоди, був першим досвідом проведення подібних заходів не лише для організаторів, але і практично для всього літературного простору.