Материнська молитва

Згадати і помолитися. У Києві відбулася зустріч із авторами книги "Материнська молитва. Українки - героям Майдану"

17 листопада Національний музей літератури організував гранично важливий та актуальний захід – зустріч із письменниками, чиї твори увійшли до першої в Україні антології майданівської лірики «Материнська молитва. Українки — героям Майдану», котра побачила світ у видавництві «Наш формат» у лютому 2014 року. Її упорядниця – знана письменниця та громадсько-культурна діячка Тетяна Череп-Пероганич. У книзі опубліковані поезії Оксани Радушинської, Тетяни Череп-Пероганич, Іванни Стеф’юк, Галини Фесюк та багатьох інших письменниць (про "Материнську молитву" читайте: http://surl.li/arzgb).

«Зазначу, що збір матеріалів як такий — не оголошувався, - розповідає Тетяна Череп-Пероганич. – Восени 2013 року ми створили портал «Жінка–УКРАЇНКА», яким я керую. І вірші, що надходили на нашу пошту — в часи Майдану вони буквально посипалися. Я не пригадаю, аби ми відхилили котрийсь текст. Дуже хотілося зберегти оті поетичні скарби новітньої історії України».

Бог і Майдан

Доповідь Галини Випасняк, кандидата філологічних наук, доцента кафедри іноземних мов Львівського інституту економіки і туризму «ОСМИСЛЕННЯ БОГА У МАЙДАННІЙ І ПОСТМАЙДАННІЙ ЛІТЕРАТУРІ», виголошена на конференції «Бог на Майдані: реальність чи міф?» (Львів, 15.12.2016) і опублікована в збірці:  Димид, Михайло. Бог і Майдан: аналіз і свідчення / Михайло Димид. - Львів: Український католицький університет, 2018. - 224 с. (сторінки 190–199)

Художні тексти, створені на Майдані чи вже опісля, прямо засвідчують про ті почуття, що переповнювали учасників подій, і їхнє глибоке осмислення побаченого. Особливо чутливою до релігійної тематики є поезія – той вид художньої літератури, який найактивніше розвивається, коли необхідна швидка реакція на історично важливі події.

Найважливіше в цій збірці – саме сильна наступальна емоція, життєдайна любов матері

Ніна Головченко про "Матернинську молитву" (перша збірка поезій про Майдан)

Вірші збірки «Материнська молитва» були оприявлені у лютому 2014 року, коли усі небайдужі патріотичні українці намагалися зупинити свавілля влади Януковича…

Це була не єдина книга, яка у жанрі своєрідної толо́ки́ зафіксувала черговий етап національно-визвольних змагань в Україні.

Про  Євромайдан,  Революцію  Гідності,  анексію Криму  й  Антитерористичну  операцію  (АТО)  в  Україні було видано  багато  книжок:

  • «Літопис самовидців:  Дев'ять місяців українського спротиву» (2014, проект О. Забужко)
  • «Євромайдан:  хроніка  відчуттів»,
  • «Небесна сотня: книга-реквієм»,
  • «Небесна сотня:антологія  майданівських  віршів», 
  • «Теплі  історії  зМайдану», 
  • «Вірші  з  війни» Б. Гуменюка
  • «Материнська  молитва»тощо…

Перша збірка поезій про Майдан: п'ять років по тому

15 лютого 14:00 - Перша збірка поезій про Майдан: п'ять років по тому

Організатори: УНІА «Укрінформ»; Громадська організація «Творча еліта України».

Учасники: Юрій Пероганич - ініціатор створення збірки; Тетяна Череп-Пероганич - ініціатор створення збірки; Сергій Сай-Боднар – керівник прес-служби Укрінформу; Віктор Генералюк – начальник відділу мовної політики управління з питань мовної політики та літератури Міністерства культури України; Лариса Ніцой - дитяча письменниця, педагог, громадська діячка; Леся Горова - народна артистка України, співавтор збірки; Наталія Богданець-Білоскаленко - головний науковий співробітник Інституту педагогіки АПН України, доктор педагогічних наук; Ніна Головченко - літературний критик.

«Материнська молитва» - талановиті автори, щире поетичне слово. Презентувалися у Львові!

13 вересня на Форумі видавців у Львові мистецька агенція «Наш Формат» та портал «Жінка-УКРАЇНКА» презентували книгу, яка вийшла у світ ще на початку цього року з присвятою героям Майдану. Поетична збірка об’єднала понад двадцять авторів,учасниць порталу.

Створено електронну версію книги «Материнська молитва»

Як багато поруч хороших людей, з якими легко вершити добрі справи. Півроку тому нам назустріч пішла Мистецька агенція «Наш Формат». Завдяки цій співпраці на світ з’явилася книга «Материнська молитва. Українки - героям Майдану». А днями, на предодні презентації книги на Форумі видавців у Львові, електронну версію видання створила  благодійна група волонтерів-дизайнерів із Закарпаття "Серце патріота".

Задіяний в цій справі був  Степан Жук, чоловік однієї з авторів збірки Валентини Попелюшки. Детальніше про створення книги та благодійні цілі тих, хто над нею працював, читайте  за цим посиланням: https://www.facebook.com.

Поезія на часі

Суспільна, патріотична лірика найзатребуваніша тоді, коли те саме суспільство колективно думає над одною проблемою або ж має спільного ворога. Не таємниця, що в мирний час читачеві ближчою є філософська чи інтимна лірика, проте, звісно, не можемо проводити якихось універсалій.

Уже минула зима запам’яталася не тільки тим, що багато хто по-новому осмислив для себе слова Шевченка і аж тепер відкрив для себе його слова – а, може, не читали «Кобзаря», а просто почали молитися – бо неспокійно. Бо дотепер мир – то була норма, а тепер – сподівання. І звідкись взявся, хоча, можливо, і  визрів, поділ на «свій»/«чужий» і тепер уже кожному є що втрачати, і  кожен свідомо чи ні зайняв якусь позицію: хтось – на барикади, хтось – у лави «інтернет-вояк», хтось не сприйняв і не прийняв цього суспільного конфлікту і так само справедливо чекає, коли нарешті переможе здоровий глузд, а комусь гострим по свіжому весь цей час були телевізійні новини, адже там – син, брат, чоловік, а з екрану лиш кров і крики, а то болить, і страшно. Переділилися.

Про книгу «Материнська молитва» в радіоефірі

Дніпропетровське обласне радіо, програма «Оглядач» 16 травня 2014, 18:35. В ефірі Еліна Заржицька та Наталія Дев'ятко.

«Материнська молитва».

Альманах «Материнська молитва» презентовано і на Старосинявщині

Протягом березня, відколи вийшов у світ збірник «Материнська молитва. Українки – героям Майдану», у багатьох містах пройшли презентації цієї унікальної книжки. Не могла бути осторонь і я, тож ініціювала її проведення в районі. І не лише тому, що є її співавтором і редактором. Передусім – задля памолоді, яка має творити нову Україну і яка, на щастя, зараз має свідомішу і сміливішу позицію, ніж ще немало дорослих. Тож 4 квітня першу в Україні збірку, присвячену героям Майдану, представлено і на моїй Старосинявщині. 

Ще одна презентація книги «Материнська молитва»

4 квітня 2014 року в читальному залі Старосинявської ЦРБ відбулася презентація збірки поезій «Материнська молитва. Українки – героям Майдану» .

Презентувала її землякам редактор і одна із авторів книги Любов Сердунич.

Збірка вийшла у київському видавництві »«Наш формат» і дуже швидко знайшла свого читача. До неї ввійшли поезії присвячені подіям, які відбувалися на Майдані. 

Написані вони учасницями та друзями порталу«Жінка-УКРАЇНКА». 

Душею й серцем із народом. Відгук на книгу «Материнська молитва»

Марія СЕЛЕХМАН
керівник районного відділення МАЛІЖ 
місто Виноградів

Кілька тижнів тому побачила світ поетична збірка «Материнська молитва», присвячена героїчним і разом  з тим найбільш драматичним подіям на Майдані. Появі книжки передувала певна історія, про яку слід згадати.

У жовтні 2013-го був започаткований веб-портал «Жінка-УКРАЇНКА» творчих, талановитих та ініціативних берегинь. Його організатори прагнули виявити і показати світові культурний спектр діяльності сучасної українки, велич і силу її таланту, мистецький хист, глибину душевних відчуттів і світосприйняття. На цей задум наклав свої мазки час. У середині листопада в Україні розгорнулися неочікувані події: закличний дзвін Майдану сколихнув не лише країну, але гулкою луною відбувся в світі. На нововідкритий портал почали надходити вірші, присвячені небувалим подіям на Майдані. Масштабно боротьба співвітчизників за майбутнє України, долю її народу, який захотів жити по-новому і бачити життя своїх дітей світлим, надійним, вивіреним у правді, у європейському світі. Їх авторками стали жінки – матері, дружини, кохані, сестри, доньки, майбутні наречені.  У проникливих поетичних рядках безперестанно звучала материнська молитва, неприхована любов, туга та тривога, віра, сподівання та біль за найдорожчих і близьких людей, які у вогні і диму на стихійних барикадах несхитно стояли за честь і людську гідність, за вимріяну волю.

Об'єднати вміст