Форум видавців у Львові

У вересні у Львові стартує Лемівський фестиваль

STANISLAV_LEM_900x350-02Фестиваль «Місто Лема», або Повернення Станіслава Лема

13-18 вересня у межах 23 Форуму видавців у Львові вперше відбудеться Фестиваль «Місто Лема» на честь відомого польського письменника-фантаста та найвідомішого в світі письменника-львів’янина Станіслава Лема.

10+1 книжкова перлина від «Кальварії»

Microsoft Word - Документ6На цьогорічному Форумі видавців «Кальварія» презентуватиме 10+1 новинок: від японських казок і єврейської поезії до сучасної української та американської прози та документального видання:

 • Кендзі Міядзава. Ресторан, де виконують побажання
 • Марія Сидорчук. Полон
 • Валентин Терлецький. Кілька років зими
 • Сергій Ухачевський. Легенди нескореної зими
 • Марія Козиренко. Жуйка
 • Андрій Крижевський. Евотон: трансформація
 • Баса Джанікашвілі. Angry Bird
 • Джанет Волз. Срібна зірка
 • Льонґінас Балюкявічюс. Щоденник партизана Льонґінаса Балюкявічюса —Дзукаса: 23 червня 1948 р. — 6 червня 1949 р.
 • Велвл Чернін. Верлібри
 • Євгенія Кононенко. Ностальгія

А також з’являться нові наклади вже відомих читачу книжок: «Тема для медитації» Леоніда Кононовича, «Гра з вогнем» Марії Зорі, «Симбалайн» Євгенії Кононенко і «Карпатський капкан» Сергія Ухачевського.

На Форумі видавців презентують книжку «Полон»

Polon-siteНа Форумі видавців презентують книжку «Полон» або Гіперреалістина новинка від «Кальварії»

Під час Форуму видавців у Львові, 15 вересня, відбудеться перша презентація гіперреалістичної повісті київської письменниці й сценаристки Марії Сидорчук «ПОЛОН». Це — історія 12 полонених і двох охоронців. Від їх окремих довоєнних історій й до однієї спільної доби, доби між життям і смертю. Історія про любов, яка приводить на війну і перетворює людину на ката... або героя. І ким ти станеш, не знаєш до самого кінця. Адже у кожного є свій внутрішній полон, який сильніший й, іноді страшніший за фізичну неволю.

Оксана Продан про Форум видавців у Львові: як книги і освіта перемагають бідність

Роздумами про Форум видавців у Львові ділиться народний депутат України Оксана Продан. Оригінал публікації російською тут.

«У ці дні у Львові відбувся Форум видавців. 22-й за рахунком і один з найбільш знакових в історії цього заходу. 

Чому? У країні війна, девальвація гривні, величезна інфляція. Складнощі на кожному кроці, і це на додачу до того, що держава протягом 24 років мало чим підтримувало українське книговидання. 

Приводів для оптимізму небагато. Але що ми побачили на Форумі видавців?

5000 книжкових новинок, близько 900 учасників з 22-х країн і кілька десятків тисяч розумних, активних людей, які хочуть йти вперед і змінювати своє життя на краще. Всупереч усім труднощам і тим обставинам, в яких зараз живе країна. Всупереч зниженню купівельної спроможності, інфляції і всім зрадам.

Коли спілкувалася з авторами книг, гостями Форуму, ніхто з них не скаржився на життя, навпаки, багато хто ділився планами. Те ж саме було до і після публічних читань, я читала книгу Марії Матіос «Приватний щоденник. Майдан. Війна».

А тепер давайте уявимо, на що здатні ці люди, якщо в країні будуть створені умови для української книги?

У Львові відкрили Форум Видавців

Олександра Коваль

Олександра Коваль

 

9 вересня Урочистий вечір-відкриття Львівського міжнародного літературного фестивалю у Львівській філармонії задав тон 22-му Міжнародному книжковому форуму видавців та наповнив його новим інтелектуальним сенсом. Найперше завдяки авторитетним промовцям.

За словами єпископа УГКЦ у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії Владики Бориса Ґудзяка, гарно видана книга для кожної людини надає наснагу на „паломництво правди, паломництво миру”.

Саме тому   Форум – це велике діло миру, бо на ньому зустрічаються люди доброї волі, які підтримують одне одного, сприяють солідарності, піднімають дух, розвіюють хмари пропаганди”, – переконаний Владика.

Одним із таких „людей доброї волі” і є всесвітньо відомий нейрохірург Генрі Марш. Він приїхав на Форум представляти український переклад своєї книги „Історії про життя, смерть та хірургію головного мозку” і був найочікуванішим промовцем вечора.

«Форум видавців» оприлюднив свій календар на 2015 рік

I півріччя

Cічень – квітень

11. Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія»

Квітень – травень

Шкільний читацький марафон «Час читати!»

28-31 травня

Книжковий ярмарок «Форум видавців – дітям»

Фестиваль дитячого читання «Книгоманія»

Міжнародний дитячий фестиваль «Слонія»

II півріччя

Форум видавців підбив підсумки

У межах 21. Форуму видавців, що тривав у Львові з 10 по 14 вересня, відбулася рекордна кількість заходів:1002, зокрема 313 подій 9. Львівського міжнародного літературного фестивалю, 146 заходів Дитячої програми, 16 заходів Бібліотечного форуму, 23 заходи благодійної акції «Третій вік: задоволення від читання», 17 акцій проекту Donau Lounge. Про це повідомляє офіційний сайт Форуму.

Також відбулися 303 автограф-сесії, 308 презентацій книг, 98 авторських зустрічей, 34 дискусії, 41 поетичне читання, 25 майстер-класів, 21 круглий стіл, 16 концертів, 14 гепенінгів, 11 лекцій, 9 семінарів, 9 кінопоказів, 7 театральних вистав, 7 воркшопів, 6 виставок.

Поетично-хореографічна вистава-презентація книги Ярини Мавки «Сни метелика – Дорога в тобі» на Львівському форумі видавців

У рамках Форуму видавців у Львові 12 вересня 2014 року у Палаці Сапєг відбулася благодійна поетично-хореографічна вистава - презентація книги Ярини Мавки «Сни метелика - Дорога в тобі».  Сни метелика - це філософська казка, медитативна поезія в прозі, внутрішні діалоги між Янголом – божественним, Метеликом – душею, та Нею – земною жінкою. Дорога в тобі розповідає як мандрівки світом та життям приводять до самопізнання та саморозкриття самого Себе. Це вже друга презентація книги.

Презентація двокнижжя Алли Миколаєнко у Львові

Двокнижжя поетки Алли Миколаєнко представили під час ХХІ Форуму видавців у Львові. Презентація двох поетичних збірок «Корекція зору» та «Наперсток для відьми» відбулася 13 вересня в актовій залі Академії друкарства. Обидві книжки виграли торік державні гранти, що зробило можливим їхню появу на світ.

Почалася презентація з традиційних читань віршів «карпатського» циклу поетки під супровід дримби Павла Мейти. Модерувала захід поетка Леся Мудрак, яка обрала для презентації формат творчого діалогу – невимушеної розмови з авторкою двокнижжя. Модератор порівняла поезію Алли Миколаєнко з чорносливом, який набрякає, коли його опустити у воду.

«Материнська молитва» - талановиті автори, щире поетичне слово. Презентувалися у Львові!

13 вересня на Форумі видавців у Львові мистецька агенція «Наш Формат» та портал «Жінка-УКРАЇНКА» презентували книгу, яка вийшла у світ ще на початку цього року з присвятою героям Майдану. Поетична збірка об’єднала понад двадцять авторів,учасниць порталу.

Найкращі книги Форуму видавців – 2014

2014 року на конкурс подано 316 книг від 68 видавництв.

Гран-прі книжкової премії «Найкраща книга Форуму видавців – 2014» отримала книга Сто загадок Симфосія. Переклад з латинської, коментарі-есеї Андрія Содомори (видавництво «Срібне слово»)

У двадцятку кращих книг Форуму видавців-2014 увійшли:

Відкриття книжкового форуму у Львові у храмі Петра й Павла

Вчора Львівський книжковий форум відкрився у Соборі Петра й Павла, у минулому це був католицький костел при ізуїтській колегії, де колись навчався Богдан Хмельницький. Сьогодні - це греко-католицький храм. В цьому соборі відспівують тих, хто сьогодні загинув на війні в Донбасі. Настоятель храму - капелан, військовий священик.

Відкрив захід архиєпископ о.Борис Гудзяк, священик французької і бельгійської парафії УГКЦ, президент львіського католицького університету. В контексті відкриття виступили письменники Сергій Жадан, Людмила Улицька... Олександра Коваль.

Ось як пише на ФБ про ці виступи Борис Херсонський:

Об'єднати вміст