Форум видавців у Львові

Форум видавців у Львові 2018: програма книжкового фестивалю

Форум видавців у Львові 2018 | Book Forum,  найбільший книжковий, літературний, культурний фестиваль України і Центрально-Східної Європи відбудеться 19-23 вересня. Упродовж 5 днів пройде близько тисячі культурних та освітніх заходів, на яких можна поспілкуватися з авторами і придбати книжки. Події відбуватимуться у Палаці Мистецтв та ще 50 локаціях міста. Оскільки програма фестивалю дуже велика –Телеканал 24 відібрав приведені нижче події. Ознайомитися з детальною програмою фестивалю можна на сайті "Форуму видавців 2018".

4 Конкурс “Моя книжкова полиця”

Цього року вчетверте у межах благодійної акції “Третій вік: задоволення від читання” відбудеться конкурс есе “Моя книжкова полиця”. Організатори запрошують читачів віком від 60 років написати свою історію про особливу книгу чи навіть домашню бібліотеку та надіслати на адресу BookForum у Львові. Обсяг есе має складати не більше трьох сторінок (до 3600 знаків). Ще однією умовою є форма тексту - він повинен бути набраний на комп’ютері або друкарській машинці.   

Текст слід надіслати до 3 вересня на електронну пошту 3vik@bookforum.com.ua (у темі листа зазначити «Моя книжкова полиця») або листом на поштову адресу: а/с 6644, Львів, 79005 з поміткою на конверті  “Моя книжкова полиця”.

Обов’язково вказати контактні дані учасника Конкурсу: ім’я, прізвище, вік, номер мобільного/стаціонарного телефону.

Благодійна акція “Третій вік: задоволення від читання” відбудеться всьоме у межах 25-го Book Forum

Львів • 20-23 вересня 2018

Акція орієнтована на людей, які, незважаючи на вік, зуміли зберегти смак до життя, активних та креативних членів сучасного суспільства. Організатори ставлять за ціль творити соціальну платформу, на базі якої відбуватиметься діалог, покликаний актуалізувати соціально-культурні проблеми людей похилого віку, наповнити життя літніх людей новими емоціями та просувати ідею актуальності третього віку.

Цьогорічна програма «Третього віку: задоволення від читання» передбачає

 • геомандрівки Львівщиною,
 • танцювальні майстер-класи,
 • заняття зі співу та гри на традиційних інструментах,
 • різноманітні майстер-класи, в т. ч. з йоги та медитації,
 • екскурсії літературним Львовом,
 • лекції психологів, бесіди з лікарями.

Також у межах благодійної акції відбудеться концерт хорових колективів, який збере на сцені Львівського будинку органної та камерної музики аматорські хори з різних куточків області та святковий гала-концерт у Львівській обласній філармонії.

У вересні у Львові стартує Лемівський фестиваль

STANISLAV_LEM_900x350-02Фестиваль «Місто Лема», або Повернення Станіслава Лема

13-18 вересня у межах 23 Форуму видавців у Львові вперше відбудеться Фестиваль «Місто Лема» на честь відомого польського письменника-фантаста та найвідомішого в світі письменника-львів’янина Станіслава Лема.

10+1 книжкова перлина від «Кальварії»

Microsoft Word - Документ6На цьогорічному Форумі видавців «Кальварія» презентуватиме 10+1 новинок: від японських казок і єврейської поезії до сучасної української та американської прози та документального видання:

 • Кендзі Міядзава. Ресторан, де виконують побажання
 • Марія Сидорчук. Полон
 • Валентин Терлецький. Кілька років зими
 • Сергій Ухачевський. Легенди нескореної зими
 • Марія Козиренко. Жуйка
 • Андрій Крижевський. Евотон: трансформація
 • Баса Джанікашвілі. Angry Bird
 • Джанет Волз. Срібна зірка
 • Льонґінас Балюкявічюс. Щоденник партизана Льонґінаса Балюкявічюса —Дзукаса: 23 червня 1948 р. — 6 червня 1949 р.
 • Велвл Чернін. Верлібри
 • Євгенія Кононенко. Ностальгія

А також з’являться нові наклади вже відомих читачу книжок: «Тема для медитації» Леоніда Кононовича, «Гра з вогнем» Марії Зорі, «Симбалайн» Євгенії Кононенко і «Карпатський капкан» Сергія Ухачевського.

На Форумі видавців презентують книжку «Полон»

Polon-siteНа Форумі видавців презентують книжку «Полон» або Гіперреалістина новинка від «Кальварії»

Під час Форуму видавців у Львові, 15 вересня, відбудеться перша презентація гіперреалістичної повісті київської письменниці й сценаристки Марії Сидорчук «ПОЛОН». Це — історія 12 полонених і двох охоронців. Від їх окремих довоєнних історій й до однієї спільної доби, доби між життям і смертю. Історія про любов, яка приводить на війну і перетворює людину на ката... або героя. І ким ти станеш, не знаєш до самого кінця. Адже у кожного є свій внутрішній полон, який сильніший й, іноді страшніший за фізичну неволю.

Оксана Продан про Форум видавців у Львові: як книги і освіта перемагають бідність

Роздумами про Форум видавців у Львові ділиться народний депутат України Оксана Продан. Оригінал публікації російською тут.

«У ці дні у Львові відбувся Форум видавців. 22-й за рахунком і один з найбільш знакових в історії цього заходу. 

Чому? У країні війна, девальвація гривні, величезна інфляція. Складнощі на кожному кроці, і це на додачу до того, що держава протягом 24 років мало чим підтримувало українське книговидання. 

Приводів для оптимізму небагато. Але що ми побачили на Форумі видавців?

5000 книжкових новинок, близько 900 учасників з 22-х країн і кілька десятків тисяч розумних, активних людей, які хочуть йти вперед і змінювати своє життя на краще. Всупереч усім труднощам і тим обставинам, в яких зараз живе країна. Всупереч зниженню купівельної спроможності, інфляції і всім зрадам.

Коли спілкувалася з авторами книг, гостями Форуму, ніхто з них не скаржився на життя, навпаки, багато хто ділився планами. Те ж саме було до і після публічних читань, я читала книгу Марії Матіос «Приватний щоденник. Майдан. Війна».

А тепер давайте уявимо, на що здатні ці люди, якщо в країні будуть створені умови для української книги?

У Львові відкрили Форум Видавців

Олександра Коваль

Олександра Коваль

 

9 вересня Урочистий вечір-відкриття Львівського міжнародного літературного фестивалю у Львівській філармонії задав тон 22-му Міжнародному книжковому форуму видавців та наповнив його новим інтелектуальним сенсом. Найперше завдяки авторитетним промовцям.

За словами єпископа УГКЦ у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії Владики Бориса Ґудзяка, гарно видана книга для кожної людини надає наснагу на „паломництво правди, паломництво миру”.

Саме тому   Форум – це велике діло миру, бо на ньому зустрічаються люди доброї волі, які підтримують одне одного, сприяють солідарності, піднімають дух, розвіюють хмари пропаганди”, – переконаний Владика.

Одним із таких „людей доброї волі” і є всесвітньо відомий нейрохірург Генрі Марш. Він приїхав на Форум представляти український переклад своєї книги „Історії про життя, смерть та хірургію головного мозку” і був найочікуванішим промовцем вечора.

«Форум видавців» оприлюднив свій календар на 2015 рік

I півріччя

Cічень – квітень

11. Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія»

Квітень – травень

Шкільний читацький марафон «Час читати!»

28-31 травня

Книжковий ярмарок «Форум видавців – дітям»

Фестиваль дитячого читання «Книгоманія»

Міжнародний дитячий фестиваль «Слонія»

II півріччя

Форум видавців підбив підсумки

У межах 21. Форуму видавців, що тривав у Львові з 10 по 14 вересня, відбулася рекордна кількість заходів:1002, зокрема 313 подій 9. Львівського міжнародного літературного фестивалю, 146 заходів Дитячої програми, 16 заходів Бібліотечного форуму, 23 заходи благодійної акції «Третій вік: задоволення від читання», 17 акцій проекту Donau Lounge. Про це повідомляє офіційний сайт Форуму.

Також відбулися 303 автограф-сесії, 308 презентацій книг, 98 авторських зустрічей, 34 дискусії, 41 поетичне читання, 25 майстер-класів, 21 круглий стіл, 16 концертів, 14 гепенінгів, 11 лекцій, 9 семінарів, 9 кінопоказів, 7 театральних вистав, 7 воркшопів, 6 виставок.

Поетично-хореографічна вистава-презентація книги Ярини Мавки «Сни метелика – Дорога в тобі» на Львівському форумі видавців

У рамках Форуму видавців у Львові 12 вересня 2014 року у Палаці Сапєг відбулася благодійна поетично-хореографічна вистава - презентація книги Ярини Мавки «Сни метелика - Дорога в тобі».  Сни метелика - це філософська казка, медитативна поезія в прозі, внутрішні діалоги між Янголом – божественним, Метеликом – душею, та Нею – земною жінкою. Дорога в тобі розповідає як мандрівки світом та життям приводять до самопізнання та саморозкриття самого Себе. Це вже друга презентація книги.

Презентація двокнижжя Алли Миколаєнко у Львові

Двокнижжя поетки Алли Миколаєнко представили під час ХХІ Форуму видавців у Львові. Презентація двох поетичних збірок «Корекція зору» та «Наперсток для відьми» відбулася 13 вересня в актовій залі Академії друкарства. Обидві книжки виграли торік державні гранти, що зробило можливим їхню появу на світ.

Почалася презентація з традиційних читань віршів «карпатського» циклу поетки під супровід дримби Павла Мейти. Модерувала захід поетка Леся Мудрак, яка обрала для презентації формат творчого діалогу – невимушеної розмови з авторкою двокнижжя. Модератор порівняла поезію Алли Миколаєнко з чорносливом, який набрякає, коли його опустити у воду.

Об'єднати вміст