Миколаєнко Алла

Літературна премія «Глиняний кіт 2018» оголосила список лауреатів

Ніна Головченко

Нагородження авторів найпомітніших книжкових видань 2017 року Літературні підсумки року «Глиняний кіт» відбулося 12 квітня 2018 року.

На церемонії, яка відбулася в Києві, в Національному центрі театрального мистецтва імені Леся Курбаса, було оголошено імена двадцяти лауреатів.

Організатори дійства:

  • Інститут літератури Національної академії наук України,
  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
  • Київська організація Національної спілки письменників України
  • газета «День».

Вели церемонію поетка Олена Задорожна і голова Київської міської організації НСПУ, письменник Володимир Даниленко.

«Бедлам» у «Х.Л.А.М.і»: Алла Миколаєнко презентувала нову поетичну збірку

27 березня в мистецькому клюбі «Х.Л.А.М.» («Художники. Літератори. Артисти. Музиканти») відбулася презентація третьої книжки молодої української письменниці Алли Миколаєнко – «Бедлам». Як зазначив модератор вечора Артем Галкін: «Бедлам у«Х.Л.А.М.і», вони самі обрали одне одного». Зала переповнена, початок із приглушеним світлом…

«Бедлам» – це не бардак і зовсім не те, що ми звикли розуміти під цим словом. Бедлам – це психлікарня, божевільня. Це реальна історична установа – відома лікарня для психічно хворих, що існувала протягом кількох століть у Лондоні. Бедлам – це зоопарк, де можна купити квиток, і порозглядати «істот», тобто пацієнтів, замкнених у клітках. Бедлам – це збірка поезії для тих, хто так і не вирішив, хто він у своєму «Бедламі». Або для тих, хто шукає виходу із нього.

Вечір Відвертої Жіночої Поезії "В мені"

Київські поети з патріотичної мистецької платформи "Творчий Сектор" не втомлюються заохочувати слухачів-читачів-глядачів закохуватись в українську поезію: 20 січня о 18:00 поетеса Мальва Кржанівська проводитиме Вечір Відвертої Жіночої Поезії "В мені".

Це вже четвертий захід, присвячений глибоким емоційним жіночим переживанням і українській поетичній ліриці, на котрому зі сцени лунають вірші як відомих київських поеток, так і тих, хто лише пробує себе в поетичній сфері. Тетяна Череп-Пероганич, Таня Власова, Ліза Жарікова, Наталка Музира, Неля Франчук, Юля Хливнюк, Марія Морозова (Лелека), Вітрова Доця, Галина Ромащенко, Юля Кириленко, Катерина Маяковська, Алла Миколаєнко, Тася Гущина, Даша Сидорчук - ці талановиті дівчата нікого ще не лишили байдужим, любов і ненависть, сльози і сміх, ніжна відвертість та п'янка жіноча звабливість - все це ллється зі сцени віршами , музикою і прекрасним співом, затягуючи аудиторію в світ душевного тремтіння. Також вперше на сцені Творчого Сектору виступатиме запрошена поетка Зоря Рей, активістка і майстриня з Івано-Франківська.

Ведучим заходу вкотре буде відомий шоумен Сергій Файфура. Формат заходу передбачає змагання на три призові місця та приз глядацьких симпатій, котрі вручатимуть запрошені відомі діячі політики, літератури та просто цікаві особистості, як вже повелося на заходах "В мені", що дає змогу залучати до літературного життя різні верстви населення та знайомити людей з сучасними авторами.

Алла Миколаєнко: «Віршовані тексти магічно впливають на людську психіку і часто збуваються»

11084253_903553293028285_6456830967749193374_nАлла Миколаєнко (1990) – українська поетеса, журналістка, редакторка, член Національної спілки письменників України. Народилася в Конотопі.  Здобула вищу освіту в Київському національному університеті культури і мистецтв (спеціальність – «Видавнича справа та редагування»). Вірші Алли Миколаєнко друкували в часописах «Київська Русь», «Кур’єр Кривбасу», «Золота пектораль», газетах «Літературна Україна», «Українська літературна газета», численних альманахах та антологіях. Авторка книжок «Корекція зору» (2013) та «Наперсток для відьми» (2013).

Я поспілкувалася з Аллою про її збірки, вчительок, які «вбивають» таланти, фольклорні корені її віршів та випадки психіатрії в поезії.

- Розкажіть про свої перші проби пера! Про що вони були? Скільки Вам було років? Цікаво, хто перший зрозумів, що Ваші поезії є проявом таланту, а не просто забавками зі словами, які траплялися чи не в кожного? Але ж не кожний зрештою став поетом.

Благодійна акція "Митець до кави"

15032785_1809409732658713_1994289966581045413_nШановні друзі! Запрошуємо Вас долучитися до благодійного аукціону "Митець до кави" (https://www.facebook.com/mytec.do.kavy/). Це благодійний аукціон зустрічей з митцями, спрямований на добру справу. Благодійну допомогу ми збираємо для видатного професора Києво-Могилянської академії, доктора фізико-математичних наук - Михалевича Вадима Михайловича.

Діагноз – цироз печінки 4 ступеня(!) на фоні гепатиту В, що потребує операційного втручання - пересадки печінки (орієнтовно 60 тис. доларів США). Якщо Ви маєте бажання поспілкуватись з митцем неформально за філіжанкою кави, обирайте, робіть ставки). Інтернет-аукціон триває до 23.59 8 грудня.

Як «Карпатський Пегас» Говерлу підкорив

17Щоб відбувся літературний фестиваль, чимало обставин, ідей і людей мають перетнутися, зійтися в одному часовому і просторовому вимірі. Цьогорічний фестиваль «Карпатський Пегас», що тривав 20–22 серпня у місті Виноградів на Закарпатті, справді став таким місцем перетину, зустрічей, знайомств, творчого спілкування й енергетичного обміну письменників – молодих і досвідчених. Полтава, Київ, Львів, Луцьк, Рівне, Тернопіль, Івано-Франківськ, Одеса, Донецьк, Кіровоград – це далеко не повний перелік міст, із яких приїхали учасники. Організаторами фестивалю стали Національна спілка письменників України, кабінет молодого автора НСПУ, Полтавська обласна організація НСПУ та Виноградівська міська рада.

Україна – Білорусь: діалоги культур

Світлана Дідух-Романенко,Вано Крюгер, Тетяна ШептицькаУ Національній спілці письменників України 1–2 липня відбувся Міжнародний українсько-білоруський семінар з проблем розвитку сучасної літератури. Провідні українські та білоруські літературознавці, молоді науковці, критики, прозаїки, драматурги та поети мали змогу обговорити наболілі питання, подискутувати та обмінятися досвідом. 

У рамках семінару 1 липня розглядалася поезія України і Білорусі, 2 липня – проза і драматургія. Доповіді  виголосили українські дослідники: доктори наук, професори Олександр Астаф’єв, Олена Бондарева, Антоніна Гурбанська, Анатолій Мойсієнко, Володимир Моренець, Юрій Ковалів, Ярослав Поліщук та кандидати наук Володимир Даниленко, Наталія Городнюк, Ніна Козачук, Дмитро Дроздовський, Світлана Жигун, Петро Сорока, Наталія Єржиківська, Оксана Пухонська, Олена Рижко.

Поезією і чарівним чаєм пригостила своїх читачів поетеса Алла Миколаєнко

Презентація двокнижжя Алли Миколаєнко в книгарні «Смолоскип» розпочалася чаюванням. 

– Чай у нас із чарівної травички, – додала загадковості до кожної чашечки господиня вечора, авторка поетичних збірок «Наперсток для відьми» та «Корекція зору».

Щиро, дотепно модерував захід наставник і порадник поетки, письменник Сергій Пантюк.

Вручено премію «Благовіст-2014»

Відбулось вручення дипломів лауреатам літературної премії «Благовіст».

Відзнаку одержали Леся Мушкетик (номінація «Народознавство», за монографію «Фольклор українсько-угорського порубіжжя») та Алла Миколаєнко (номінація «Поезія», за збірку поезій «Наперсток для відьми»).

Лауреатами 2014 року також стали:

Номінація «Проза»: Броніслав Грищук, за видання «Де тінь твоя, дияконе?» Борис Фінкельштейн, за видання «Оцифровка буття»

Презентація двокнижжя Алли Миколаєнко у Львові

Двокнижжя поетки Алли Миколаєнко представили під час ХХІ Форуму видавців у Львові. Презентація двох поетичних збірок «Корекція зору» та «Наперсток для відьми» відбулася 13 вересня в актовій залі Академії друкарства. Обидві книжки виграли торік державні гранти, що зробило можливим їхню появу на світ.

Почалася презентація з традиційних читань віршів «карпатського» циклу поетки під супровід дримби Павла Мейти. Модерувала захід поетка Леся Мудрак, яка обрала для презентації формат творчого діалогу – невимушеної розмови з авторкою двокнижжя. Модератор порівняла поезію Алли Миколаєнко з чорносливом, який набрякає, коли його опустити у воду.

Презентація поетичного двокнижжя Алли Миколаєнко у Львові

Цікава, харизматична поетеса Алла Миколаєнко запрошує усіх бажаючих на презентацію книжок, яка відбудеться в суботу, 13 вересня, об 11.00 в рамках Форуму видавців у Львові.

Модератор заходу - Леся Мудрак.

Окрім хорошої поезії, буде багато цікавих сюрпризів.

Посилання на подію: https://www.facebook.com

 

Тетяна Винник: «Поезія не дозволяє у складні моменти життя відчаю і безнадії паралізувати психіку, а, навпаки, мобілізує»

Свою нову збірку віршів «Прокинусь живою» поетеса Тетяна Винник вперше презентувала у Лондоні і отримала нагороду у поетичому турнірі. З 21 по 24 березня цього року письменниця відвідала Великобританію, побувавши на VI міжнародному фестивалі у Лондоні, присвяченому  Всесвітньому Дню поезії з ЮНЕСКО. За словами співорганізатора заходу польського поета, що живе у Лондоні, Адама Шеменчика, присутність української поетеси була важливою не тільки заради мистецтва і самореалізації, але її наполегливо запрошували, аби показати, що підтримуємо наших материкових сусідів у цей нелегкий для них час.

Об'єднати вміст