Липень - серце літа, а миролюбність - серце народу

Протягом двох тижнів спекотного липня 2015 р. ветерани територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради під керівництвом культорганізатора терцентру О.І. Швець-Васіної провели декілька цікавих заходів, а саме:

13.07 – «День рибалки України»,

15.07 – «День українських миротворців», а також «Всесвітній день поцілунку і шоколаду»,

20.07 – «Липень – серце літа»,

22.07 – «День працівників торгівлі України».

Найважливішим, безумовно, в наш немирний час був «День українських миротворців», який вперше відзначався 15 липня 2013 р.

Директор терцентру Н.В. Біневська відзначила: «3 липня 1992 року Верховна Рада України прийняла Постанову № 2538-XII “Про участь батальйону Збройних Сил України в Миротворчих Силах Організації Об’єднаних Націй у зонах конфліктів на території колишньої Югославії”. Вже на наступний день міністром оборони України було підписано наказ про формування в смт Гвардійське Дніпропетровської області миротворчого підрозділу – 240-го окремого спеціального батальйону. Формування проводилося на базі 93-ї гвардійської мотострілкової дивізії 6-ї гвардійської танкової армії (пізніше – 93-ї механізованої дивізії 6 армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України). Командиром 240-го окремого спеціального батальйону було призначено полковника Володимира Сидоренка.

15 липня 1992 року два літаки з передовою групою 240-го батальйону на борту здійснили виліт з дніпропетровського аеродрому у напрямку Боснії. Передова група налічувала 42 військовослужбовця.

За 20 років, в різні часи, українські миротворці взяли участь у миротворчих операціях в наступних регіонах і місіях світу: Косово, Боснія і Герцеговина, Східна Славонія, Ангола, Македонія, місія ОБСЄ у Косово, Гватемала (МІНУГУА), Таджикистан, Афганістан, півострів Превлака, Хорватія, Кувейт, Сьєрра-Леоне, місія ОБСЄ у Грузії, Придністров’я, Ірак, Ліван, Ефіопія та Еритрея, місія ООН у Грузії, Судан, Кот-д’Івуар, Демократична Республіка Конго тощо.

Починаючи з 1992 року, близько 37 тисяч військовослужбовці Збройних Сил України взяли участь у міжнародних миротворчих операціях. За цей час загинуло 50 військовослужбовців Збройних Сил України, які, безперечно, заслуговують на вшанування на державному рівні та назавжди залишаться в пам’яті українського народу.»

Назавжди залишаться в пам’яті українського народу і Герої України, які загинули і гинуть зараз за єдину Україну. Нестерпно дивитися на фотографіях в ясні очі цих воїнів, в більшості своєму – просто дітей, наших дітей… Кожен ветеран по-своєму, як тільки може, допомагає нашій багатостраждальній країні вижити. І, головне, – намагається вижити сам. Спробуйте в поважному віці і в зливи, і в спеку, і в морози збиратися в улюбленому місці – територіальному центрі! Попри негоду – і природну, і економічно-політичну! І не тільки збиратися, а й брати участь в різноманітних заходах, читати, співати, розказувати, танцювати, виконувати сценки, розгадувати питання вікторин, розучувати нові пісні!

Олена Іванівна Швець-Васіна прочитала нещодавно написаний вірш члена Мукачівської організації Конгресу літераторів України Валентини Попелюшки «Не лякайте вибухами літо», яким можна починати кожен наш захід:

Не лякайте вибухами літо,
Бо йому для нас родити хліб.
Що за сили нині правлять світом?
Корінь зла росте ушир і вглиб.

Зупиніться! Годі! Скільки можна
Гратися в жахливий бойовик?
Суть війни – потворна і безбожна.
«Не убий!», не множ сиріт, калік.

Сліз і крові стільки вже пролито!
Та невже те зло не має мір?
Не лякайте вибухами літо!
Поверніть на землю нашу мир!

У вищеназваних  заходах терцентру взяли активну участь наші чудові артисти ансамблю «Рябинушка» і їх шанувальники: Наталія Деркач, Катерина Мавдюк, Віра Бондар, Ольга Денисенко, Раїса Карпова, Елеонор Штайнц, Зінаїда Грицюк, Алевтина Губарєва, Людмила Діденко, Віктор Ковриженко (Невський), Алевтина Устінова, Валентина Брідун, Олександр Попов, Антоніна Коваленко, Іван Твердохліб, Віолета Осіння, Лія Родіонова, Лілія Коржова, Майя Рачкова, Марія Репалова.

Редагувати: https://www.facebook.com

Валентина Челнакова