Голосом Майдану

Кн ГОЛОСОМ МАЙДАНУ Перша стор ОБКЛАДИНКИ2014-ий книжковий рік почався для мене редагуванням всеукраїнського збірника «МАТЕРИНСЬКА МОЛИТВА. Українки – героям Майдану» (м.Київ, сайт «Жінка-УКРАЇНКА»), а завершився редагуванням збірника сусідів хмільничан (Вінниччина) «ГОЛОСОМ МАЙДАНУ». Поміж цими двома збірниками була ще участь у багатьох проектах (конкурсах і збірниках), приурочених Майдану і Революції Гідности...

Голосом Майдану зазвучало і містечко Хмільник: побачила світ збірка революційної творчости хмільничан «ГОЛОСОМ МАЙДАНУ» (Поезія і проза / упорядкування, редагування, передмова – Любови Сердунич). – ВІнниця: Т.П.Барановська, 2014. – 80 ст. + 8 ст. іл.).

Цим збірником ми долучаємось до відзначення першої річниці Євромайдану. Задум видати збірник «Голосом Майдану» і об’єднати у ній твори літераторів Хмільницького краю виникла у власного кореспондента газети «33-ій канал» Юлії Шандри, саме на хвилі цих подій. Адже багато хмільницьких поетів і письменників написали чудові твори, присвячені героям Небесної сотні та бійцям, які загинули на сході України. Дехто навіть встиг видати власні збірки таких творів, а деякі люди, чиї вірші увійшли до книги «Голосом Майдану», написали їх уперше в житті, пропустивши крізь серце весь біль і скорботу за загиблими героями.

При відборі творів поза увагою залишалися регалії, звання і вік авторів, тому тут можна уздріти як перші віршовані «ластівки», так і твори відомих краян. Тішить і те, що навіть не досить сильні автори настільки пройнялися цими подіями, що написали насправді найкращі твори у своєму житті, а дехто – перші. Всі автори пропустили події крізь власну душу, пройнялися серцем. По-іншому не могло і бути, адже створювали вірші у тривожні дні. Багато хто писав їх зі сльозами на очах (згадую, як мені писалося моє «Материнське благословення» і "Герої не вмирають!"...). Знаю й інше: багато авторів після пережитого не можуть написати ні строфи, ні рядка… Справді ж бо, вірші народжуються з великого болю, як мовив хтось із відомих. Одначе якщо того болю забагато, душа затерпає, німіє в безсиллі. Так буває… Вони висвітлюють події від жовтня 2013-ого по наші дні, коли йде війна, котрій ще не дали назву, проте вона, ця війна, однозначно, – Вітчизняна, адже українці захищають свою Батьківщину від зовнішнього ворога, бо внутрішніх ворогів, без підтримки їх Кремлем, ми вже давно здолали б.

З допомогою працівників Хмільницької районної бібліотеки для дітей, на мою пропозицію, було проведено конкурс дитячих малюнків на патріотичну тему. Кращі ілюстрації увійшли до збірника. Це зображення, які торкаються кожного серця. Адже діти по-своєму переживають події Майдану та війни…

Відрадно, що є люди, які люблять Україну не лише до глибини душі, а й до глибини власної кишені. Всі ми, співавтори збірника, вдячні генеральному директору Товариства Хмільницьке, депутатові районної ради Євгену Звєркову, за фінансового сприяння якого вийшов наш збірник.

IMG_0637 На презентації виступили працівники Хмільницької районної бібліотеки для дорослих та бібліотеки для дітей, а також активісти Євромайдану, зараз вони – волонтери, збирають і передають допомогу бійцям на фронт.

За активну участь у проекті, за чудові малюнки діти отримали символічні подарунки від нашого спонсора Євгенія Миколайовича Звєркова та громадської організації «ПРАВО».

Ми й не сподівалися, що весь наклад збірника розійдеться миттєво: протягом якихось півгодини. Виручені кошти тут же, в залі, передали волонтерам на фронт.  Примірники збірника отримали бібліотеки усіх шкіл міста Хмільник і району, а також сільські книгозбірні, проте ще не всі. Потрібне довидання збірника. Агов, доброчинці з патріотизмом до глибини кишені, відгукніться! 

Будуть ще і вірші, і малюнки, будуть нові книги, але вже не буде синів, котрі віддали свої молоді життя за цілісність і незалежність України. Слава їм, сучасним героям! Однак ми повинні пам’ятати славу та заповіти і наших прадідів. Бо ворог не дрімає. Й тому, за переконанням світлої пам’яти хмільничанина В.Д.Остапов(ич)а, «жити з оголеною шаблею – наша доля», необхідність тримати зброю напоготові, аби захищатися, постійна готовність українців до боротьби. Наче у воду дивився письменник…

Для оборони рідної землі важливі кожен рух і дія. Тож комусь – сталити зброю, а комусь – і гострити стилос.

Любов СЕРДУНИЧ,
співавтор і редактор-упорядник збірника.

ЕЛЕКТРОННА версія збірника - ТУТ: http://hm-library.com.ua/index.php?type=menu&ato&part3

Кн ГОЛОСОМ МАЙДАНУ Хмільн 27 Лисп Презентована IMG_0632