Метро всередині нас: поезія, що вирує у твоїй крові

«Метро всередині нас» чекає на свого першого читача!Однієї чудової літньої днини молода цікава поетеса (одночасно лікарка й віщунка) Вікторія Шевель запропонувала створити збірку віршів та запросила до участі своїх улюблених авторів.

— Із 26 червня 2018 року, — саме тоді прийшла ця ідея, — та дотепер ми були разом. Сподіваюся, що й надалі будемо. Особисто я відчула, що отримала більше, ніж дала.

Перемовини з поетами й поетесами проводив Олександр Козинець, на чиї плечі лягла концепція майбутньої збірки. Його організаторськими зусиллями до проекту долучилися як молоді митці, так і вже відомі, досвідчені володарі та володарки найрізноманітніших літературних відзнак. Кожен, разом із добіркою віршів, презентував свій унікальний життєпис. Учасники  не лише письменники, а й водночас адміністратори, медики, корекційні педагоги та психологи, фотографи, музиканти, вчителі, художники, студенти, актори... 

Вікторія Шевель — натхненниця та координаторка проекту «Метро всередині нас» ->

<- Друг порталу «Жінка-українка» Олександр Козинець із головою пірнув у літературу.

Авторський колектив довго обирав назву для книги, аби й об’єднувала всіх, і відображала унікальність кожного. Вікторія Шевель запропонувала образ метро, - станцій як відрізків життя, які кожен з нас проживає. «Метро всередині нас» — так назвав збірку Олександр Букатюк.  А поетичний доробок Ганни Лаврик надихнув дизайнера Віталія Бірчака створити образ метро-кровоносної системи, якою б мандрували від станції до станції читацькі враження. Також завдяки Віталієві народився надзвичайно вдалий, непересічний, яскравий та раціонально продуманий дизайн обкладинки.  Відтепер кожен читач може відстежити свого улюбленого митця в химерному переплетенні гілок метро. А ілюстраторка Євгенка Чугуй подарувала кожному авторові  брендовий проїзний, який потрібно пред’являти... на виході зі станції.

Передмову до книги написала знана поетеса, літературознавиця, організаторка, громадська діячка Леся Мудрак. Письменниця поставилася до текстів «Метро» з особливою любов’ю та увагою, не пошкодувала ані сил, ані вільного часу, щоб промовити до кожного з авторів теплі слова.

Скрупульозно й сумлінно виконував верстку Віталій Бірчак, ураховуючи всі побажання авторів (цим побажанням кінця-краю не було!).

Напружено редагувала збірку на всіх етапах її створення співавторка збірки — Олександра (Саня) Малаш.

І, нарешті, хепі-енд: книжка з’явилася на світ читацький у видавництві «Білоцерківдрук» під орудою Федора Голоса.

Перші сторінки збірки «Метро всередині нас»Збірка «Метро всередині нас» у фактах і цифрах

  • Наш унікальний метрополітен «Метро всередині нас» має 16 станцій та розподілений, відповідно, між 16 авторами.
  • Леся Мудрак писала передмову до книжки, доки дрімав її новонароджений син.
  • 12% збірки написано білоруською мовою.
  • Один із авторів проживає на батьківщині Павла Чубинського, інший мешкає біля хати Григорія Чупринки, один — земляк гетьманів Якима Сомка та Павла Тетері, а двоє учасників проекту народилися там, де й видатний нейрохірург Андрій Ромоданов.
  • Один із авторів святкує свої іменини на День Незалежності України.
  • Два вірші з книги «Метро всередині нас» написані на мотиви творів Мар’яни Савки та Юрка Позаяка.