День української писемності та мови – разом із письменницею

Одним з найважливіших для виховання юних українців свят є День української писемності та мови, що відзначається 9 листопада. Цей День кожен навчальний заклад намагається відзначити як цікавіше. Особливо, коли це стосується учнів молодших класів. Протягом тижня, двох, а то й місяця в школах проходять виставки, конкурси й змагання, здійснюються різноманітні екскурсії тощо.

Одну з таких екскурсій напередодні Дня української писемності і мови здійснили учні 3-В класу СШ № 23 м. Дніпропетровська разом із своїм класним керівником Оленою Плешкановською. Діти відвідували обласну дитячу бібліотеку (ОДБ, вул. Ворошилова, 9).

І не просто відвідували, а й зустрілися зі справжньою письменницею – Еліною Заржицькою, літературною «мамою» багатьох персонажів казок та оповідань, у тому числі і славнозвісної черепахи Наталки.

Діти, зацікавлені кумедною героїнею, із захватом подивилися лялькову виставу за мотивами книжки «Як черепаха Наталка до школи збиралася», написану завідуючою відділом ОДБ Людмилою Чорною, поспілкувалися з Еліною Іванівною, яка розповіла маленьким поціновувачам літератури про подальші пригоди черепашки.

Потім третьокласники переглянули мультфільм про Наталку, малюнки до котрого робили їх однолітки – вихованці Криворізького навчально-реабілітаційного центру «Надія». Школярики також взяли активну участь у запропонованій письменницею грі «Відгадай слово».

До учнів приєдналася маленька Даша Коновалюк, яка разом із бабусею є активним відвідувачем і користувачем бібліотечних скарбів – книжок із казками та віршиками. Дівчинка сміялася й аплодувала разом із учнями і, навіть, виказала бажання теж виступити із читанням віршика.

На добру згадку учасники зустрічі сфотографувалися, а маленька Даша ввічливо попрощалася з третьокласниками: «До зустрічі!»

Наостанок діти пообіцяли директору бібліотеки – Ользі Шарабурі, – що невдовзі завітають до гостинного будиночку, двері якого завжди відкриті для маленьких читачів та їх батьків.

Олена Швець