«Миколайчик» для «Горлиці»

17 грудня 2014 року в Імідж-центрі Університету «Україна» відбулося святкове зібрання учасників літературної студії «Горлиця». Захід був приурочений до Дня святого Миколая та до виходу другого числа альманаху «Горлиця». Модераторами, за традицією, виступили керівник літературної студії «Горлиця» Геннадій ГОРОВИЙ та наша невтомна учасниця і помічниця Валерія ЧЕРНЯЄВА. Координувала роботу студії, видання альманаху та інші організаційні питання директор Імідж-центру Університету «Україна» Ніна ГОЛОВЧЕНКО. Вона ж, як завжди, брала активну участь в обговоренні творів учасників студії.

У засіданні взяли участь постійні учасники «Горлиці» – Вадим РЕГО, Ліза КОВАЛЬЧУК, Костянтин ЗОЗУЛЯ, Наталя ГОЛОВЧЕНКО, Юрій МІХЄЄВ, Світлана ПАТРА. Завітали також і давні друзі: Олексій ТАТАРІНОВ, Олена ГОРОВА, Тетяна ПАТРА, Лілія ЗАВОЙСЬКА

Спеціальним гостем зібрання була автор текстів і музики до своїх пісень, виконавиця, учасниця гурту «ТріоРіо», член Національної спілки письменників України Тетяна ВОЛОДАЙ. Вона розповіла дещо про особливості творення пісенної лірики, зокрема: наголосила на тому, що автор має дбати про гармонію звуків при їх артикуляції у пісні; поділилася «секретом» творення пісні ‒ спершу формується текст, а потім добирається мелодія; але якщо вже мелодія уклалася, то за потреби корекції редагуються вірші, тобто на цьому етапі вже мелодія ставить умови. Пані Тетяна заспівала декілька пісень зі свого репертуару: «Кава», «Принцеса», «Перша втрата», «Без тебе», «Зіронька», «Чорне небо» та інші. Аудиторію захопив її сильний голос та глибина змісту пісень.

 Загалом, учасники і гості доповнювали одне одного – хтось учив, хтось учився, а хтось – робив і те, й інше водночас. Ділячись враженнями від зустрічі, пані Тетяна сказала, що найголовніші обмеження людини – у самій людині, у її голові, у думках. Спостерігаючи, як акомпанує собі на гітарі Світлана Патра, Тетяна Володай зазначила: все боялася братися за рок-композицій, але тепер, мабуть, спробує.

Ще однією гостею була директор інформаційного агенстства «Боярка-інформ» Ганна КОВАЛЕНКО, яка познайомилася з творчістю студійців та зафільмувала окремі фрагменти зібрання.

На засіданні відбувся дебют – студентки Лідія ЖАРОВА, Валентина ТОЧИНА та Анастасія ЧЕБАНУ прочитали свої вірші та отримали слушні поради від Геннадія та досвідчених учасників «Горлиці». А Оксана ВЕСЕЛКО поки що лише спостерігала, проте це тільки початок, тож скоро і вона, будемо сподіватися, розкриє свій талант на «Горлиці».

Світлана ПАТРА, активна учасниця «Горлиці», приїхала не сама, а з гітарою, і заспівала декілька власних пісень. Для багатьох горличан стало відкриттям і пісні, і голос Світлани, і відчуття стилю у музиці, і манера виконання.

Кульмінацією святкового зібрання стало вручення авторських примірників щойно виданого другого числа альманаху «Горлиця».

На завершення всі учасники за святковим чаюванням зі смаколиками ділилися враженнями від заходу та мріями на майбутні свята і наступний рік.

Більше фото: https://www.facebook.com

Тіна ОВДІЙ,
журналіст Імідж-центру Університету «Україна»

Світлини Лєрка Черняєва,
студентський Медіа-центр Університету «Україна»